Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
Luty 19, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
Luty 20, 2017

Najlepsze instalacje grzewcze

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system grzewczy to fundament każdej inwestycji budowlanej. Przy jego zakupie musimy kierować względami dostępnego budżetu, wielkością powierzchni budynku, użyteczności i niewątpliwie sprawności. Prawidłowo przystosowana instalacja grzewcza, połączona z odpowiednią izolacją wnętrza oddziałuje na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem i między innymi zwalczaniem efektów nadmiernej wilgotności. Obecnie producenci proponują nam inteligentne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zautomatyzowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy piece gazowe zaspokajają wszelkie standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Są to rozwiązania osiągalne dla każdego z nas. Aczkolwiek są tak różne, że zakup odpowiedniej instalacji nie jest zazwyczaj mocno skomplikowany. Spróbujemy przedstawić Ci najpopularniejsze instalacje grzewcze. Mamy pewność, że znajdziesz perfekcyjne urządzenie dla siebie i swoich bliskich.

Nim jednak pokażemy Ci naszą analizę poszczególnych systemów centralnego ogrzewania, pomyślmy nad tym co należy przemyśleć przed wyborem właściwego urządzenia. W sumie możemy wyszczególnić 3 główne elementy, które oddziałują na dobór systemu grzewczego. Przede wszystkim jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodne, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najmodniejsze jest u nas ogrzewanie wodne. Kolejną kwestią jest dobór źródła ogrzewania. Najczęściej energia do ogrzewania uzyskiwana jest w procesie spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, bądź też modny ekogroszek. Kolejnym sposobem jest odbieranie energii z środowiska, co umożliwiają energooszczędne pompy ciepła. Również potrzebujemy się zastanowić nad tym, który wariant układu grzewczego będzie dla nas najbardziej komfortowy – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na następny krok, czyli zakupu danego urządzenia do domowej kotłowni.

– najtańsze ogrzewanie

Kocioł gazowy wpłynie na obniżenie wydatków związanych z ogrzewaniem w mieszkaniu. Tymczasem warto jest uświadomić sobie, że do jego sprawnego funkcjonowania konieczne jest doprowadzenie instalacji do sieci gazu płynnego, lub założenie własnego magazynu z paliwem. Powiązane jest to z kolejną inwestycją, która naturalnie zwróci się po określonym czasie, chociaż musimy liczyć się z tym, że jesteśmy związani z dostawcą gazu, co dla poszczególnych osób, może być dokuczliwe.

Jednym z najczęściej pozyskiwanych kotłów gazowych, jest piec marki Buderus, który został wyposażony przez producenta w opcję dokładnego skonfigurowania temperatury i szybkiej przemiany ilości zużywanego paliwa. Kotły gazowe Buderus mają, w zależności od modelu otwartą albo zamkniętą komorę spalania. W pierwszym modelu znaczy to, że powietrze przenoszone jest z otoczenia, a w drugim, że doręczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od zakupu danego rodzaju urządzenia, każdy kocioł gazowy zawiera profesjonalny moduł minimalizujący do zera możliwość przekręcenia cyklu spalin, jak i pełnego wyziębienia się ocieplanych pomieszczeń.

Oto najistotniejsze zalety pieców gazowych:

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Modele urozmaicone pod kątem ogrzewanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna konstrukcja (kotły stojące lub wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek zalicza się w ostatnich latach do najchętniej wykorzystywanych materiałów do ogrzewania. Jest przystępny cenowo i niezwykle wydajny. Piece na ekogroszek najbardziej poprawnie jednak sprawdzają się w domkach jednorodzinnych, a to z uwagi na konieczność przechowywania opału. Rzadziej stosowane są zatem w budynkach wielorodzinnych, choć niewątpliwie taka alternatywa również istnieje. Spójrzmy teraz na właściwości tego modelu systemu ogrzewania. Piece na ekogroszek kwalifikowane są do grupy pieców stałopalnych, które od dłuższego czasu sprzedawane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Wyróżniamy piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego odróżnia się jedynie obsługą, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane automatycznie. Powietrze wchodzi do środka pieca poprzez przyłączony wentylator. Napomknięta już wcześniej marka Buderus, tworzy piece na ekogroszek z fachowymi sensorami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.

Co do głównych zalet dobrze jest wyróżnić trzy:

  • Łatwa dostępność surowca opałowego
  • Niezmiernie prosta, wręcz instynktowna obsługa
  • Właściwa regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W trosce o naturalne środowisko, jak i budżet Klientów, powstały pompy ciepła – urządzenia odzyskujące energię z natury Pompy ciepła nie używają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, w zależności od modelu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak nowoczesne rozwiązanie umożliwia jeszcze bardziej obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Zasadę działania pompy ciepła możemy przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Zaczerpnięte z otoczenia źródło termiczne kondensuje się, a utworzona para zostaje zagęszczona, przez co zasila obieg wody użytkowej. Łatwy układ, ale jak korzystny.

Zalety pompy ciepła to przede wszystkim:

  • Wykorzystanie łatwo dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Najlepsza efektywność opałowa spośród obecnych rozwiązań
  • Współpraca z dowolnym rodzajem ogrzewania

Wymieniliśmy i zaprezentowaliśmy Wam najpowszechniejsze urządzenia grzewcze. Wszystkie te instalacje dostępne są w ofercie tego oto producenta urządzeń centralnego ogrzewania: pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok