Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
Luty 20, 2017
Skuteczne leczenie nadpotliwości
Luty 25, 2017

Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie domu może zwiększyć wydajność energetyczną? Bezsprzecznie. Z energooszczędnością idą w parze oszczędności finansowe, z uwagi na redukcję straty ciepła. Odpowiednie ocieplenie domu sprawi, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W szerokim kalejdoskopie produktów izolacyjnych pojawiła się kilka lat temu pianka PUR – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, docierająca w trudno dostępne wnętrza, gwarantująca optymalną ochronę termiczną. W dużym skrócie niezastąpiona w najmniejszym calu. W tym artykule chcemy Wam zademonstrować ją z bliska, by potwierdzić, że w branży budowlanej czasem dobrze jest postawić na innowacyjność, a nie na dostępne standardy.

Izolacja natryskowa, bo tak też nazywa się technologia wykorzystująca piankę PUR, znakomicie odnajduje się w najcięższych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane chętnie korzystają z niej w budownictwie jednorodzinnym, jak i fabrycznym. Główną cechą pianki poliuretanowej jest jej drobna waga, w porównaniu do pozostałych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej zalecie pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co zdecydowanie rozszerza możliwości jej wykorzystania. Pianka poliuretanowa wdrażana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które przybliżymy Wam w tym artykule. Zapraszamy!

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak sama nazwa sygnalizuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą konstrukcją komórek. Wodę nie zatrzymuje się wewnątrz mieszkania, tylko łatwo przenika przez warstwę ocieplenia na zewnątrz. Wskazana cecha profesjonalnie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest niewiarygodnie niski. Bardzo znaczącym walorem pianki otwartokomórkowej jest zastosowanie wody jako elementu spieniającego. Znaczy to, że ten rodzaj ocieplenia jest bardzo ekologiczny i może być z powodzeniem wdrażany w każdej kompozycji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie polecana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o skutecznych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodzi ciepła, przez co zostaje ono zachowane w mieszkaniu. Utrudnia natomiast dostęp pyłu i zmniejsza hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Pianka zamkniętokomórkowa w izolacji natryskowej

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma dużo szersze przeznaczenie, niż izolacje o otwartej strukturze, a to przez wzgląd na zwartą budowę komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie chłonie wilgoci, jest odporna na ucisk i może być wykorzystywana w skrajnym kręgu temperatur. Po za tym odznacza się znacznie większym czynnikiem przekazywania ciepła. Te właściwości sprawiają, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji z metalu chłodni, czy kanalizacji. Ze względu na wysoką gęstość tworzy się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

Pianka PUR powstaje jest z dwóch kluczowych elementów – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w zestawieniu z wodą produkują pianę o gęstej strukturze i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR wytwarzana jest dopiero w miejscu aplikacji, co mocno przyspiesza czas zakończenia ocieplenia. Elastyczna struktura pianki powoduje, że napływa ona w skomplikowane miejsca, likwidując tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co nie było możliwe przy instalacji tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża budowy budynku. Z takiego powodu może być wykorzystywana zarówno w współczesnym budownictwie, jak i przy remontach wiekowych obiektów, czy przy budowie hal magazynowych o dużej wielkości. Warto zauważyć również, że izolacja pianką jest bardzo wydajna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że podtrzymuje swoje właściwości przez długi czas. lata. Gromadzi ciepło w domu w chłodne dni i nie doprowadza do nadmiernego ogrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem na dwa fronty. Dodatkowo pianka PUR nie generuje jakichkolwiek reakcji uczuleniowych, co rozszerza grono jej wielbicieli. Nie jest również atrakcyjnym surowcem dla gryzoni, czy owadów, których bytność w domu jest raczej zbędna. Pianka poliuretanowa to po prostu nowoczesny materiał ociepleniowy.

Pianka poliuretanowa może być stosowana w skrajnej temperaturze i w ciężko dostępnych płaszczyznach. Jest to najdoskonalszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka PUR może być używana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest materiałem energooszczędnym, ekologicznym i przyjaznym dla alergików. Aplikacja izolacji natryskowej zajmuje dosłownie kilka chwil. Zapewne nie musimy już Was dalej uświadamiać, że izolacje z pianki PUR są najbardziej stabilne i najbardziej efektywne. Zajrzyj na stronę internetową firmy KDK Pro – fachowców od izolacji natryskowej i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej technologi: Ocieplanie poddasza Toruń

Strona używa cookies
Ok