Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
Październik 22, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Szeroki wachlarz produktów tylko w angra art
Październik 29, 2016

Ocieplenie budynku to w sumie jedna z najistotniejszych kwestii, o której musisz zdecydować jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach dostępne były jedynie takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak w miarę rozwoju badań nad nowoczesnymi metodami docieplania mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami nowatorskie. Twórcy materiałów dociepleniowych oczekiwali produktu, który realizowałby wymagania zdrowotne (brak alergenów) i jakościowe (wysoka wydajność energetyczna). Istotny był również wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, albowiem wcześniej stosowane rodzaje nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to mocno kurzyły (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach prac nad wynalezieniem innowacyjnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko stwierdzono, że pianka pro jest tworzywem wysoce funkcjonalnym, oferującym doskonałą izolację termiczną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Konsumenci uwielbiają piankę za łatwość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, oraz za ekonomię przestrzeni, dzięki aplikacji cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się poniżej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Wyróżniamy dwa warianty pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki różni głównie konstrukcja, ale również sposób wykorzystania. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Używa się je przy ocieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie wchłania wilgoci i może być używana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa stosowana jest zwłaszcza w izolacji wnętrza obiektów (poddasze i ściany działowe). Struktura pianki, jak sama nazwa wskazuje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co perfekcyjnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest ekologiczna, dzięki zastosowaniu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najgorszym problemem związanym z ociepleniem domu jest pojawienie się tak zwanych mostów termicznych. Zastosowanie pianki PUR zupełnie eliminuje ów problem, albowiem materiał dociera do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na wskazane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Izolacja pianką jest bardzo lekka i wypełnia o wiele mniej powierzchni niż klasyczne materiały ociepleniowe. Dodatkowo utwardza konstrukcję wszelkich budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle ekspresowym czasie, co często jest elementem decydującym przy wyborze metody docieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki PUR mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, a także ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla standardowych metod izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej stosowaniu minimalizuje się grubość warstwy izolacyjnej. Pianka PUR jest obojętna dla środowiska i niegroźna dla osób cierpiących na alergie. Zapewnia najwyższy poziom izolacji ciepła w wnętrzach obiektów budowlanych, ponieważ nie zmienia swoich cech nawet po wielu latach eksploatacji. Nie dosyć, że gromadzi ciepło w pomieszczeniach w chłodne dni, to jeszcze chroni przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr pochłaniania wody powoduje, że w ociepleniu nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym warto napisać, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro zapełnia najmniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek problemu. Jej budowa zapewnia całkowitą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Dobre docieplenie domu to pewność komfortu o każdej porze roku. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką PRO deklarują, że taka metoda izolacji jest najbardziej wydajna i najprostsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo przybliżone, zatem przy wyborze metody ocieplenia mieszkania warto wspomnieć o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, następnym etapem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od 20 lat specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko obiektów lokalowych, ale także fabrycznych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od ociepleń poliuretanowych, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą Was zapraszamy: pianka otwartokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok