Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Marketing internetowy – moc możliwości
Czerwiec 1, 2017
Malowanie bawialni
Malowanie bawialni i sal zabaw
Listopad 26, 2017

Budowa domu to dla wielu z nas spełnienie marzeń. Jest to także jedno z największych życiowych przedsięwzięć. Wybór miejsca w którym ma stanąć nasz dom, to bardzo trudna decyzja. Budowa domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu trudnych decyzji. Schemat domu angażuje myśli na długi czas. Przeanalizować trzeba nie tylko optymalną powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Całość powinna idealnie współgrać, tak żeby każdy domownik czuł się komfortowo. Przeanalizować należy też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w domu, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Sporym problemem jest też wybór właściwej metody grzewczej. Nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej. W tym przypadku przemyśleć trzeba montaż ogrzewania węglowego albo olejowego. Wybór ten ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale także na wygodę klimat wewnątrz pomieszczenia.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zadbamy o odpowiednie zaizolowanie budynku. Ciepło będzie uciekać. Największe straty są wynikiem niedokładnie zaizolowanego dachu. Dlatego sprawy ocieplenia nie należy omijać. Metoda izolacji cieplnej domu ma znaczenie. Stosowane są różne materiały: wełna izolacyjna czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, zwana dla ułatwienia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najczęściej stosowanym materiałem stosowanym do zabezpieczania przed utratą ciepła z budynków jest spieniony polistyren. Posiada on wiele plusów:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednak nie nadaje się do ocieplania tych części domu, które są łatwopalne – tyczy się to głównie elementów drewnianych. Alternatywą jest wełna izolacyjna. Jest ona bardziej kosztownym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród specjalistów trudniących się izolacją. Wełna jest ognioodporna, perfekcyjnie chroni przed denerwującymi dźwiękami. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę należy chronić przed wilgocią przez wykorzystanie materiałów zabezpieczających. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Z roku na rok, coraz większą popularnością cieszy się pianka poliuretanowa. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan występuje w wielu wariantach. Produkuje się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Oba składniki podgrzewa się i później poprzez zwiększenie ciśnienia powstaje pianka, którą wykorzystuje się do ocieplania. Podczas natryskiwania pianka powiększa objętość i momentalnie wiąże się. W ten sposób powstaje jednolita warstwa, która szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka doskonale przylega do prawie każdego podłoża. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, jeden dzień wystarczy na ocieplenie więźby dachowej.

Pianka PUR w dwóch wersjach

Pianka PUR występuje w dwóch wariantach – otwarto i zamknięto komórkowej. Ta druga sprawdzi się przy zewnętrznej izolacji budynków. Obok termoizolacji pianka PUR stanowi też świetnym produktem izolującym przed wodą, dlatego stosowana jest do ocieplania fundamentów. Oczywiście można ją zastosować także wewnątrz budynku. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Dodatkowo pianka otwarto komórkowa pianka PUR na porowata strukturę, sprawia to, znacząco ułatwia to wentylację. Wykorzystuje się ją do termoizolacji pomieszczeń.

Zalety ocieplania natryskowego

Pianka poliuretanowa jest bardzo uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Używana jest jako produkt izolacyjny w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach gospodarskich. Termoizolacja z pianki PUR nie szkodzi alergikom. Powstała warstwa ocieplająca nie traci swoich właściwości, przez co nie pyli się, nie odrywają się od niej także małe cząstki, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Pianka PUR nie ma w składzie toksycznych substancji, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Warstwa pianki tworzy doskonałe zabezpieczenie przed utratą ciepła, dlatego nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną pozytywną cechą jest odporność na wilgoć. Pianka poliuretanowa nie jest podatna na odkształcenia powstałe na skutek narażenia warstwy na wilgoć. Ocieplenie tego typu nie wymaga dodatkowego umocnienia warstwy izolującej, bo bardzo dobrze przylega do drewna, betonu czy papy. Mostki termiczne stanowią duży problem podczas ocieplania. Przez nie ucieka więcej ciepła. Zastosowanie pianki PUR minimalizuje ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy niewymagającą spoin strukturę dzięki czemu nie ma konieczności docinania materiałów izolacyjnych. Daje to możliwość izolacji nawet skomplikowanego dachu i to w błyskawicznym tempie. Dla porównania, izolacja z waty wymaga zaangażowania kilku fachowców.

Właściwe ocieplenie budynku to inwestycja, którą trzeba przeanalizować i właściwie zrealizować. Przeanalizować należy wady i zalety każdej z metod. Tradycyjne produkty wykorzystywane do termoizolacji od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka poliuretanowa jest doceniana przez specjalistów i praktyków, zauważają oni jej uniwersalność. Dużym plusem jest też krótki czas wykonania ocieplenia. Pianka poliuretanowa sprawdza się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także jako izolacja budynków przemysłowych i gospodarczych.

Pianka PUR bez tajemnic —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok