Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet
Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet
Marzec 25, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady
Marzec 25, 2017

Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Jakie ozdoby umieścić w domu, by wyglądał efektownie?

Motywy dekoracyjne powinny być dostosowane do całego stylu, w którym mieszkanie zostało przygotowane. Na wielu stronach internetowych można wynaleźć mnóstwo zakładów produkujących drewniane figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli lub barwne opakowania do odkładania drobiazgów. Jeżeli jednak nie planujesz zbyt często sięgać do portfela, spróbuj wykonać dekoracje na własną rękę, przykładowo z kartonu, z rolek po ręcznikach papierowych bądź po prostu namaluj swój pierwszy obraz.

Małe rolki po ręcznikach papierowych mogą wyglądać z początku nieciekawe – malutkie, proste oraz są idealne jedynie do pojemnika na śmieci. Można jednakże skonstruować z nich niezwykłe prace na ścianę. Należy pociąć każdą rolkę (naturalnie wcześniej należy ich trochę nagromadzić) i przykryć warstwą farby w aerozolu (bądź farbą oraz brokatem). Zaraz potem trzeba naszkicować jakiś ciekawy kształt, konstrukcję, w jakiej oddzielne kawałki będą przylepiane na ścianę i voila! Kolejnym projektem – na święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne – jest zrobienie wiszących ozdób z takich rolek. Ucięte części trzeba ze sobą zlepić, a poprzez jedną z nich pociągnąć niteczkę albo sznurek. Opisanych motywów dekoracyjnych można zawiesić wiele, by efekt był jeszcze atrakcyjniejszy.

Od kilku miesięcy popularne są abażury wytworzone z papieru, ponieważ dzięki nim nieduże i duże lampy wyglądają doprawdy zjawiskowo. Można powycinać drobne paseczki bądź jakieś inne kształty w niestandardowych wielkościach i z nich przygotować ozdobę. Jeszcze jednym pomysłem jest spisanie na beżowym papierze (porównywalnym do dawnego) wiersza (bądź skopiowanie fragmentu ulubionego utworu w formie prozy), a później opatrzenie nim lampki nocnej.

Drewniane akcesoria od producenta

Jeśli zależy Ci na ozdobieniu domku w niesamowity sposób, możesz wybierać z wielu oferty producentów meblowych, przykładowo producenta nóg drewnianych. W ofercie można odszukać elegancko dekorowane nogi do szaf, bariery oraz podłokietniki. Wykonywane są z najdoskonalszej jakości półproduktów – pewnie brzmi to niby slogan promocyjny – lecz jest tak w faktycznie. Przykładowym surowcem jest najzwyczajniej w świecie doskonałej jakości drewno, np. bukowe lub z jesionu. Meble dzięki precyzyjnie rzeźbionym stopkom nadają mieszkaniom nietuzinkowy charakter. Drewno jest najtrwalszym półproduktem, z którego od wieków uzyskuje się meble. A za pomocą dobrej pielęgnacji będą piękną ozdobą przez kilkanaście lat.

Akcesoria wykonane z drewna możesz naturalnie przymocować na własną rękę. Absolutnie nie musisz posiadać profesjonalnej wiedzy, oprzyrządowania bądź „kolejnej pary rąk”. Zatem jeśli kupisz tralki klasyczne, bynajmniej nie musisz niepokoić się, iż nie będą dobre. Wytwórcy stopek drewnianych mogą zrobić nogi drewniane i inne fragmenty wyposażenia na zamówienie w każdej ilości. To znaczy, że masz możliwość zamówić poręcze, które będą przystosowane do indywidualnych elementów wyposażenia domu. Nie mniej znaczące jest tutaj to, czego Ty oczekujesz, jakie modele są w Twoim guście oraz jaki ma być efekt końcowy. Trzeba koniecznie pogawędzić z wytwórcą elementów dodatkowych do mebli albo z projektantem wnętrz, jeżeli nie wiesz całkiem co wybrać.

Tralki – zabezpieczanie schodów i balkonów

Tralki to inaczej dodatkowe barierki, które montuje się na tarasach, przy schodach i oknach. Przeważnie wiele tralek jest połączonych poręczą. Ich główną funkcją jest umacnianie miejsc, z których można spaść. Takie barierki mają różne formy, jednak popularnie wykorzystuje się barierki z prętami (zatem właśnie tralkami), barierki ze szkła oraz barierki ze stalowymi taśmami. Barierki z prętami chętnie osadza się w domkach jednorodzinnych oraz pomieszczeniach dwupoziomowych, gdzie osłaniają schody oraz tarasy. Warto pamiętać, iż balustrady mają dawać bezpieczeństwo wszystkim lokatorom (także dzieciom), stąd też powinny być zgodne z przepisami.

Jednocześnie są podstawowym elementem dekoracyjnym, który jest w stanie odróżniać się z otoczenia odcieniem, dbałością o akcenty oraz gabarytami. Tralki, poręcze i pozostałe elementy możesz sporządzić u profesjonalnego rzemieślnika, lecz musisz przygotować się na dużą cenę. Ręcznie tworzone artykuły są niepowtarzalne – z pewnością nigdzie takich nie kupisz. Osoby spędzające czas w Twoim mieszkaniu z pewnością to zauważą.

Generalnie można wyszczególnić kilka rodzajów balustrad (wyróżniają się z uwagi na budowę):

Balustrady przejrzyste – w nich znajdują się tralki.

Balustrady całkowite – są najsolidniejsze. Każdorazowo zrobione z mocnych półproduktów, np. betonu lub pustaków.

Balustrady kurtynowe – są wykonywane z całych elementów, jakie potem przymocowywane są do głównej części, np. ze szkła.

Schodki, których wielkość przewyższa 50 cm, powinny posiadać zabezpieczenie w formie poręczy (lub zbliżonej konstrukcji) od strony zewnętrznej. Wysokość bariery w przypadku domków jednorodzinnych nie może być mniejsza niż 90 cm.

Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link po prawej stronie – Nogi drewniane sklep

Strona używa cookies
Ok