Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
Marzec 25, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
Marzec 26, 2017

Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
W domach, w których umieszczone są obniżenia, muszą obowiązkowo być zainstalowane balustrady o prawidłowej wielkości. Jest to ten element mieszkania, który ma zapewnić ochronę wszystkim domownikom – szczególnie najmłodszym oraz seniorom. Aktualnie jest tyle stylów barierek, że rzeczywiście jest w czym wybierać. Trzeba przytoczyć tutaj choćby balustrady przejrzyste oraz pełne. Pierwsze pomiędzy tralkami mają moduły zapełniające prześwitujące, m in. wyprodukowane ze szkła. Balustrady pełne wykorzystuje się we wnętrzu budynków publicznych i są zrobione zazwyczaj z niezwykle mocnego materiału, m in. cementu. Można je naturalnie wybudować w mieszkaniu dwupoziomowym albo domu jednorodzinnym, ażeby urozmaicić design wnętrza atrakcyjną konstrukcją.

Jak powinna wyglądać balustrada?

Nade wszystko trzeba przemyśleć sobie dokładnie: czy obniżenia razem z z balustradą będą częścią wyróżniającą się w mieszkaniu, czy będą wypełniały jedynie funkcję praktyczną (i mają dostosować się do otoczenia)? Należałoby zastanowić się, jakie produkty będą odpowiadać, w jaki sposób ma wyglądać cała konstrukcja i jaką ilość pieniędzy jesteśmy w stanie przekazać na jej wzniesienie. Krótko mówiąc rzecz ujmując chodzi o to, żeby zharmonizować wszystkie moduły do wyglądu pomieszczenia, oraz np. fantastycznie ozdabianych nóg drewnianych w antycznych meblach, drewnianych osłon na podłokietniki bądź ciosanych poręczy.

Bariera może być przymocowana tylko po jednej krawędzi stopni, jeżeli po drugiej zajmuje miejsce ściana. W dużej części przypadków może być także niezależnym fragmentem w pomieszczeniu – w przypadku kiedy konstrukcje umieścimy po obu stronach. Jeżeli jesteśmy w okresie aprobaty schematu domu, musimy ująć także schodki z poręczami. Projektant, który sądzi, że są bezużyteczne, z pewnością nie jest zawodowcem. Zwłaszcza, jeżeli podtrzymuje, że będziemy mieli wiele niezależnej przestrzeni oraz wspomniane ograniczenia krótko mówiąc nie są nieodzowne. Korzystniej zainwestować w coś, co potrafi ochraniać przed upadkiem, a często utratą życia.

Jak powinno wyglądać mocowanie balustrady?

Można to uczynić w trakcie montowania schodów – w partiach, w których mają być włożone tralki są stawiane dodatkowe pręty (w dalszej kolejności są likwidowane). Następną możliwością jest stworzenie balustrady po zbudowaniu schodków. W owym przypadku trzeba przewiercić łagodnie otwory oraz rozlokować konstrukcję. Ciekawym pomysłem jest instalowanie bariery na końcach schodków, dzięki czemu płaszczyzna do chodzenia nie skraca się aż tak bardzo. W niektórych budynkach mamy szansę spostrzec poza tym odmienne rozwiązanie. W przypadku kiedy zamontowanie balustrady jest niewykonalne z uwagi na obszar, wówczas instaluje się stojące przeszkody. To one rozgraniczają przestrzeń otwartą od schodków oraz gwarantują domownikom bezpieczeństwo.

Każda bariera bez względu na typ musi obligatoryjnie zatrzymać dorosłego najemcę, jaki z rozmachu na nią wpada. Chodzi o to, ażeby podtrzymała jego ciężar oraz krótko mówiąc nie była kolejnym czynnikiem prowadzącym do wypadku. Kolejną rzeczą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa najmłodszym dzieciom, które podczas gry będą chciały wpychać głowę pomiędzy szczeble. Odstęp tralek nie powinien być dlatego mniejszy niżeli 12 cm. W innym przypadku musimy przygotować się na wyciąganie szczebli i wypełnianie balustrady czymkolwiek innym. Prócz tego barierki powinny być odizolowane od ściany na nie mniej niż 5 cm, a więc w takiej odległości, aby można było mocno złapać się balustrady. Elementy całe ze szkła zdecydowanie muszą mieć podwyższone parametry. W przypadku stłuczenia drobne kawałki nie mogą kaleczyć.

Z ilu elementów składa się balustrada?

Tralki – to inaczej drążki, jakie są umieszczane w ziemi. Do nich dołącza się pochwyt i „dopełnienie”. Dużo producentów dodatków meblowych jest w stanie wytworzyć tralki tradycyjne, tralki kręcone czy tralki luksusowo rzeźbione. Muszą świetnie wkomponowywać się w otoczenie. Drążki drewniane są otrzymywane z najwyższej jakości drewna, m. in. dębowego. Prócz pomieszczeń mamy szansę je montować na loggiach. Zwykle są najefektowniejszym motywem balustrady, jeśli przygotuje je doświadczony rzemieślnik.

Poręcze – inaczej pochwyty, zatem te fragmenty balustrady, za które po prostu chwytamy wchodząc po schodach. Przebiegają wzdłuż schodów oraz zapewniają mocne podparcie. Muszą być dopasowane do wyglądu balustrady, krótko mówiąc nie może ślizgać się po nich ręka i powinny posiadać dobrą szerokość.

Dopełnienie balustrady – więc część balustrady, jaka znajduje się pomiędzy tralkami. Przeważnie mocuje się tu elementy mające uniemożliwić wypadnięcie. Mogą być wykonane z ciasno umocowanych tralek, dekorowanych słupków drewnianych, szkła w metalowych obramowaniach czy z metalu o jakimkolwiek układzie.

Drewno pasuje do każdego wnętrza

Większość odbiorców częstokroć kupuje balustrady z drewna, bowiem sprawdzają się w każdym mieszkaniu niezależnie od wyposażenia. Możemy wybrać standardowe, surowe kolumienki albo efektownie dekorowane. To samo dotyczy poręczy. Drewno jest materiałem prostym w obróbce, w ogóle nie ziębi rąk i mamy szansę je zaimpregnować (czy pomalować na wybrany kolor). Dobrze jest przymocować barierę z takiego samego drewna, z którego są stworzone stopnie (bowiem w innym przypadku nie będzie wyglądało to estetycznie). Warto również wspomnieć, że drewniane elementy dodają pomieszczeniom patetyczności, stąd też są dobre jedynie do przestronnych wnętrz.

Jeżeli planujesz wiedzieć więcej wejdź w odnośnik – www.nogi-drewniane.pl

Strona używa cookies
Ok