Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Księgowość dla firm – krótki poradnik
Luty 19, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
Luty 20, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Sektor systemów grzewczych stale zwiększa się w sprawnym tempie. Powstają pionierskie wydajne urządzenia, które odzyskują ciepło z ogarniającego nas otoczenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co aktualnie może stanowić źródło ciepła. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w nowym, jak i tradycyjnym budownictwie, gwarantując domownikom dogodne warunki termiczne i konkretne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnych typach (zależnie od sposobu odebrania ciepła) i w różnych wersjach cenowych (w zależności od zastosowanej techniki). Zazwyczaj producenci troszczą się o to, żeby pompy ciepła były użyteczne i zwarte, by nie zajmować zbyt dużej ilości miejsca w budynkach mieszkalnych. Praktycznie każda z tych urządzeń funkcjonuje w bezgłośnym trybie, co jest następnym, istotnym atutem. Najistotniejsze jest jednak, że jakakolwiek pompa ciepła zmniejsza koszty pokrywające ogrzewanie wnętrza, co jest głównie wymienianym czynnikiem, dla którego znaczna ilość osób inwestuje w tą technologię.

Jeśli projektujesz dom, lub chcesz odrestaurować przestarzały system grzewczy, sprawdź jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza. Niżej opiszemy wszystkie modele pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – najpopularniejszy model

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa sugeruje, przetwarzają powietrze z zewnątrz i powietrze usuwane jako początkowe źródło ciepła. Analogicznie jak inne urządzenia grzewcze, ten model pompy służy do zasilania w energię termiczną instalacji wewnętrznego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc efektywne zestawienie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i kontenera buforowego wody grzewczej. Użycie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez żadnego problemu ocieplić mieszkanie o powierzchni 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Na dodatek, znaczna ilość powietrznych pomp ciepła wyposażona jest w funkcję chłodzenia, co pozwala na jej stosowanie w lato i w zimę.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku gruntowych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest grunt. Te systemy są odmiennie określane geotermalnymi pompami ciepła i wyróżniają się większą skutecznością niż powietrzne pompy ciepła przy chłodniejszych temperaturach. Najwyższą wydajność mają w sytuacji, kiedy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która zazwyczaj ma temperaturę wyższą niż 0 stopni Celsjusza. Gruntowe pompy ciepła znakomicie sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym.

Pompa ciepła na wodę

Konkurencyjną opcją jest zastosowanie wody jako naczelnego źródła ciepła. Taki wariant pompy ciepła wspomagany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną efektywność energetyczną urządzenia. System hydrologiczny daje możliwość osiągnięcia doskonałą wydajność, choćby w trakcie najzimniejszych zimowych nocy (skala wynosi nawet 600%). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Pomimo zróżnicowanych źródeł ciepła, zasada działania pompy ciepła jest właściwie bardzo podobna w każdym wariancie. Każda pompa ciepła złożona jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda krążąca następnie w całej instalacji grzewczej. Należy zaakcentować, że pompa ciepła nie tworzy ciepła, lecz pozyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, dostarczanym rozwiązaniem grzewczym. Ogromna skuteczność energetyczna jest rezultatem unikatowej konstrukcji. Mamy parownik, który przekazuje ciepło z powietrza, wody i gruntu do układu. Kolejno sprężarka spręża ocieplony gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten zmierza następnie do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę ogrzewającą cały dom. To co zostaje z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl zostaje zakończony się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.

Wytwórcy nowoczesnych urządzeń grzewczych zabiegają nie tylko o wysoką efektywność energetyczną, ale także o elegancję wykończenia. Pompy ciepła cechują się niewielkim rozmiarem i łatwo adaptują się do mieszkań o różnorodnej kubaturze. Mogą być sterowane bezdotykowo przy pomocy funkcjonalnej aplikacji, bądź kontrolera. Zaopatrzone są również w różnego typu opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co wzmacnia komfort obsługi. Co więcej mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dystrybutorem wysokiej jakości pomp ciepła poprawiających skuteczność energetyczną Twojego domu. Oferujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub podłączanie kompleksowych układów grzewczych. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Odwiedź naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok