Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg dla każdego
Marzec 14, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
Marzec 15, 2017

Metody zwalczania insektów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Pasożyty są obecne w obiektach mieszkalnych, w znacznych zakładach produkcyjnych i w przyrodzie. Zasadniczo mówiąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie istnieje miejsce na ziemi w którym nie mieszkają owady. Poszczególne z nich dostosowały się nawet do bytowania w krańcowych warunkach – w temperaturze sięgającej 40 stopni i w srogim mrozie. Jesteśmy zwyczajnie skazani na obcowanie z tymi przeważnie niepożądanymi lokatorami.

Insekty takie jak pluskwy, karaczany, czy mrówki transportują szkodliwe dla zdrowia infekcje. Z kolei spuszczele eksploatują drewno, bardzo często używane do budowy domów mieszkalnych. Nie szokuje zatem informacja, że ogromna liczba z nas pragnie się ich po prostu pozbyć.

Środki usuwania insektów są różnorodne, od proszków zwilżanych po zamgławianie techniką ULV. Najistotniejsze jest aby w każdym przypadku skonsultować się z doświadczoną firmą specjalizującą się w dezynsekcji, która dobierze właściwe techniki i solidnie ochroni dom, czy też obiekt wytwórczy.

Zwalczanie pasożytów to zazwyczaj konieczność. A uwierzcie nam, owady takie jak karaluchy, czy pluskwy nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Jeżeli również masz kłopot z tymi paskudnymi robakami, sprawdź co jesteś w stanie zrobić, by usunąć je raz na zawsze.

Zwalczanie pluskiew

Pluskwy domowe to małe wielkość ciała pluskwy to zaledwie 6mm) insekty, które żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Bardzo często mamy możliwość je zlokalizować w otoczeniu żywiciela, czyli na zasłonach okiennych, w zakamarkach łóżek, czy w szafach. Ugryzienie pluskwy jest bezbolesne. Aczkolwiek na ciele osób z alergią na te pasożyty może pojawiać się specyficzny i nieprzyjemny obrzęk, porównywalny do ukłucia komara. Pluskwy w mieszkaniu to prawdziwy horror. Miłują wilgotne otoczenie, dlatego też bardzo często można je zastać w budynkach campingowych wybudowanych nad jeziorem, lub w okolicy lasu. Metody zwalczania pluskiew są niezwykle różnorodne. Przy odnalezieniu tych pasożytów powinno się szczegółowo posprzątać pomieszczenia – odkurzyć i umyć powszechnie dostępnymi środkami chemicznymi wszelkie zakamarki. Jeśli to nie wystarczy niezbędna jest wizyta firmy zajmującej się dezynsekcją. Najprawdopodobniej zrealizuje ona zabieg gazowania, który całkowicie usunie pluskwy z budynku.

Skuteczne usuwanie karaluchów

Patrząc na karalucha mamy dreszcze. Cienkie ciało ułatwiające występowanie w niewielkich zakamarkach. Pazurki ułatwiające chodzenie po pionowych ścianach i te czułki penetrujące zakamarki. Owad jak z horroru, który żyje w naszych domach. Prusaki, czy bardziej fachowo określane karaczany prusaki najchętniej przebywają w szpitalach, sklepach, obiektach gastronomicznych i obiektach lokalowych gdzie mogą żywić się resztkami produktów jedzonych przez człowieka. Te pasożyty zatruwają artykuły spożywcze i co okropniejsze, przenoszą bardzo niebezpieczne zarazki powodujące choroby takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to zabieg polegający na zorganizowaniu specjalnej przynęty wykonanej z zaawansowanych preparatów chemicznych.

Metody usuwania korników

Kornik drukarz, zmora leśniczych w całej Polsce, to owad należący do żuków z grupy kornikowatych. Ten niewielki insekt (wielkość ciała sięga najwyżej 9 mm) szturmuje chore i stare drzewa, doprowadzając przeważnie do degradacji dużych ekosystemów leśnych. Najczęściej żeruje na świerkach pospolitych, aczkolwiek nie odmówi sobie takich gatunków drzew jak jodła, sosna oraz limba. Bitwa z tym pasożytem jest niezwykle skomplikowana, ponieważ korniki rozmnażają się w szybkim tempie. Ich gruntowne wyeliminowanie nie jest niewykonalne, ale jest szczególnie trudne. Skuteczną techniką usuwania korników jest fumigacja. Jest to mechanizm zwalczania szkodników drewna przy pomocy gazu lub dymu. Gazowanie zmierza do kompletnej redukcji korników, nie szkodząc przy tym właściwościom drewna.

Pasożyty to problem ogólnoświatowy. Pasożyty egzystują bowiem obojętnie od warunków klimatycznych i ekonomicznych. Zazwyczaj ludzie wiążą występowanie pasożytów z niskimi standardami życia co symbolizuje tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Przykładowo karaczany żyją w bardzo luksusowych budynkach mieszkalnych, gdzie mogą zjeść resztki różnych pokarmów. Zdarza się również że widywane są w eleganckich restauracjach, gdzie pracownicy troszczą się o standardy czystości. Nigdy nie wiesz gdzie masz możliwość napotkać owady. Ale wiesz już jak możesz się przed nimi bronić.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilku lat działa na polu dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Korzystając z specjalnych środków chemicznych w błyskawicznym tempie likwiduje wszelkie pasożyty z budynków lokalowych i użytkowych. Znakomicie radzi sobie z usuwaniem owadów, które nie są mile widziane w naszych domach. Firma Insektpol troszczy się o nasz komfort i zdrowie, wdrażając skuteczne i innowacyjne metody likwidacji pasożytów. Proponuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to bezpieczeństwo, precyzja i profesjonalizm w zwalczaniu owadów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Wejdź na witrynę przedsiębiorstwa Insektpol i umów się z specjalistami od dezynsekcji: zwalczanie korników Warszawa

Strona używa cookies
Ok