Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – rodzaje i cena
Listopad 5, 2016
banery reklamowe - druk banerów - banery Kraków - druk banerów Kraków
Gdzie wydrukować i umieścić baner reklamowy?
Listopad 11, 2016

Nowoczesne oświetlenie kuchni

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze modernistycznym to obecnie duże wyzwanie. Meble na idealny błysk, obfita kolorystyka, nieschematyczne podejścia dotyczące struktury przestrzeni i podświetlenie. Niejednokrotnie kuchnia nie jest niezależnym miejscem w apartamencie, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej należy więc spożytkować otwartą powierzchnię, by była nie tylko gustowna oraz uwydatniała temperament gospodarza, ale także w całości praktyczna. Kuchennych „inwencji twórczych” w sieci i czasopismach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Dobranie mebli i najistotniejszych sprzętów wcale nie dostarcza aż takiej ilości kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W ultranowoczesnej kuchni powinno ono padać z paru miejsc oraz co istotne – rozjaśniać powierzchnię „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których organizujemy dania. W takiej sytuacji doskonałym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wybrane pomieszczenie naszego apartamentu przyciągało uwagę gości oraz równocześnie było solidne, można w przystępny sposób zainstalować podświetlenie przy schodach.

Technologia Super Slim

Podświetlenie ledowe w kuchni jest naprawdę obowiązkowe. Po pierwsze – LED -y wykorzystują o 85% mniej mocy aniżeli stare żarówki, co niewątpliwie odczuje nasza kieszeń. Po drugie – z jego pomocą można ekspresowo stworzyć dania, myć naczynia oraz realizować kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy niniejszej techniki do własnej kuchni, korzystnie byłoby żebyśmy zapoznali się z propozycją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się wytwarzaniem oraz dystrybucją podświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowatorskich technik przedsiębiorstwu udało się wypuścić na rynek extracienkie oświetlenie meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem korzystając z energii ledwie 3,5 W można zyskać jasność 350 lumenów. Podświetlenie wcale nie przypomina „sztucznego”, albowiem panel LED posiada wysoki współczynnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały poza tym zaopatrzone w załącznik dotykowy. Umożliwia on włączać je i wyłączać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku, które integruje cechę ultracienkości oraz technikę opartą na wyłączniku mikroprocesorowym (jest wbudowany w lampę na wysokości zaledwie 2,4 mm).

Efektowne lampy podszafkowe

W przypadku lamp podszafkowych możemy odkryć niemało niecodziennych konstrukcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej zlokalizujemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie umożliwia zdekoncentrowane oświetlenie porównywalnie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i zdolność dyskretnego zamaskowania kabli w środku lampy. Tymczasem CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – zaledwie 4,5 (6,5) mm. Projekty z klasy CURRO ECO są doskonałe nie tylko do kuchni, ale też do holu, przeróżnego typu wnęk i jako rozświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO posiada dwie lampy o sumie energii stanowiącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze światło LED Premium możemy wyszukiwać spośród sporej ilości wymiarów oraz modeli lamp, których nie należy zakładać z wykorzystaniem śrub. Np. lampy z klasy Curro Super Slim montuje się za pomocą trwałej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma masę zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długoletnia żywotność lampy), niewielkie koszty korzystania, łatwe montowanie do mebli, nieobecność zespoleń spawanych lub zgrzewanych, niebanalny wygląd (przystosowanie do każdego współczesnego pomieszczenia), wyprodukowanie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz swobodę zmiany żarówki LED.

Rodzaje lamp nadszafkowych

Na stronie internetowej firmy można znaleźć również atrakcyjne sposoby na oświetlenie przytwierdzane ponad szafkami. Wybrać możemy lampy nadszafkowe w kolejnych kategoriach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wszystkie lampy przygotowane są za pomocą techniki Super Slim, czyli wyróżniają się miniaturowymi gabarytami w stosunku do wyrazistości oraz mocy (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią oraz są rozlokowane na wysięgniku mającym grubość ledwie 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj łatwy, natomiast charakter wspaniale wkomponowuje się w nowatorskie pomieszczenia. Atutem lamp nadszafkowych jest bardzo wysoka jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o energii 35-40W) i opcja serwisu po przepaleniu żarnika. Ostatni typ ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest prawdopodobnie najbardziej porównywalna do standardowej lampy. Jednakże także i w tym przypadku okrągła część na przedzie jest przytwierdzona na wydłużonym wysięgniku. Oświetlenie do montażu nad szafkami można zdobyć w czterech kolorach: czekoladowym, „ceglastym”, zieleni, i srebrzystoszarym.

Stylowe oprawy schodowe

Przedsiębiorstwo Piraya, oprócz zapewniania oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest również producentem ciekawych rozwiązań w obszarze oświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która posiada walcową soczewkę. To naturalnie dzięki niej blask pada w optymalny sposób na schody. Oświetlenie schodów tego typu odznacza się wyszukanym kształtem, wspaniałym efektem wizualnym, skutecznym odbiciem światła, małą temperaturą pracy, skutecznym rozproszeniem światła. Klosz lampy posiada profil „łuku” oraz naśladuje szkło, nie zatrzymuje kurzu i jest wyposażony w misterną folię z grafiką. Jeżeli zajdzie taka konieczność, możemy wymienić panel LED.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pod linkiem – Lampa nadszafkowa

Strona używa cookies
Ok