Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci, czyli co zrobić dla swojego malucha?
Maj 10, 2012
Profesjonalny kurs bezpiecznej jazdy
Luty 13, 2015

Okna to podstawowy element każdego mieszkania lub domu. Fachowa stolarka okienna gwarantuje prawidłową wentylację wnętrza domu i obniżenie strat ciepła. Nowoczesne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło zostaje we wnętrzu, a chłodne powietrze zostaje odizolowane przez uszczelki i należytą liczbę komór. Okna to także ważny element aranżacji, stąd też obecnie producenci zwracają szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki produkcji okien. Zakup okien do biura to bardzo istotna decyzja, którą trzeba podjąć już w trakcie budowy. Dobrze jest zatem poradzić się doświadczonych specjalistów w dziedzinie stolarki okiennej, lub samemu zacząć szukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w rozsądnej cenie i jaki rodzaj wybrać, by najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Wymiary i zamawianie okien

Jesteś w trakcie budowy domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o konkretnym modelu okien. Na samym wstępie zastanów się z z jakich surowców powinny być wyprodukowane okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz również kolorystykę okien, które będzie pasowała zarówno do elewacji, jak i do aranżacji ścian w środku domu. Zadecyduj w jakie dodatki powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie swoje przemyślenia, by być lepiej przygotowanym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do właściwego modelu wybierz się do producenta, który precyzyjnie opisze Tobie parametry okien i pokaże całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w chwili, gdy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin transportu tuż przed montażem, by nie potrzebnie nie składować okien, co może zachęcać ewentualnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych zniszczeń. Nie zapominaj o tym, że zamówienie indywidualnych okien trwa więcej czasu niż normalnie. jeżeli nie umiesz montować okien samodzielnie zamów także usługę montażu. Pracownicy firm zajmujących się produkcją stolarki okiennej posiadają wszelkie umiejętności i dysponują szeroką gamą narzędzi, co powoduje, że ekspresowo i precyzyjnie realizują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i nerwy. Inwestuj w okna docenianych firm. Profesjonalny producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i błyskawiczny serwis, w przypadku jakichkolwiek usterek.

na co zwracać uwagę przy wyborze okien

Najważniejsze informacje o oknach znajdują się w katalogach zredagowanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie rozmowy z działem handlowym, lub podczas analizy danych modeli okien? Po pierwsze niezwykle istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, zarówno oporowe, jak i przyszybowe nie pozwalają na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Są one tak ze barierą dla takich czynników jak hałas, kurz i zimne powietrze, co sprawia, że nasze mieszkanie jest czyste i ciche. Najbardziej wytrzymałe uszczelki produkuje się z EPDM oraz z TPS. Przypilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Kolejnym ważnym elementem są szyby. Dobrze jest spojrzeć na to, aby szyby cechowały się jak najniższym współczynnikiem Ug, który oznacza efektywność energetyczną okna. Okna powinny być zaopatrzone w minimum 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolację termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najkorzystniejsze uważane są komory o grubości ścianek około 3 mm. Powinieneś się także zastanowić nad funkcjami okien. Postaraj się, aby twoje okna były wyposażone w proste w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia do pionu, a także na bok.

Okna pasywne jako idealna opcja dla Ciebie

Praktycznie każdy mniej lub bardziej dba o oszczędności. A co by było gdyby model kupionych przez Ciebie okien redukowałby straty ciepła i obniżał wydatki na energię? Tak jest to możliwe, przez wynalezienie nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez zaawansowaną izolacyjność termiczną sprzyjają stosowaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Wspólna praca okien pasywnych z maszynami takimi jak kolektory słoneczne, czy pompy ciepła zapewnia najlepsze rezultaty, do nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty uzyskuje się dzięki zastosowaniu w oknach połączenia specjalnego trzyszybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która precyzyjnie zatrzymuje zimno na zewnątrz. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W standardowych oknach głębokość ram to ok 68mm, a w oknach pasywnych stosuje się ramy o głębokości sięgającej nawet 120 mm. W takim razie jeśli chcemy przemyślanie zarządzać opłatami za ogrzewanie i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy zastanowić się nad montażem okien pasywnych. Pomimo, że są to produkty o wyższej cenie, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, a może okna konwencjonalne? Możliwości jest bardzo dużo, a decyzja tylko jedna. Bardzo ważny jest znany producent i wysoka klasa materiałów, z którego konkretne okna są wytworzone. Zanim wybierzemy konkretny rodzaj okna, dobrze jest pomyśleć nad alternatywnymi rozwiązaniami i zwyczajnie poradzić się specjalistów, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W Internecie możecie odnaleźć wiele specjalistycznych poradników, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. Przecież okna to inwestycja na długi czas, stąd też dobrze jest racjonalnie ulokować swoje pieniądze.

Poznaj więcej informacji o oknach PCV i możliwościach okien pasywnych. Jako producent okien pomożemy Ci dobrać najlepszy produkt, który zapewni Ci perfekcyjną izolację termiczną. Zapraszamy na naszą stronę www po więcej szczegółów: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok