Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny pakujące i maszyny rozlewnicze – poznaj nowe oblicze przemysłu.
Sierpień 19, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Dziecięce urodziny – profesjonalnie i z fantazją
Sierpień 25, 2016

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju szczególnie chętnie kupowana. Najważniejsze uwarunkowania, które hamowały kupno to: bardzo wysoki koszt inwestycji, niedokładnie opracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w stosowny sposób do specyfikacji energetycznej budynków) oraz brak idei uświadomienia mieszkańców o wartościowych efektach jej użytkowania. Jeżeli ktoś planował zdecydować się na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła spadły, a ceny paliw do ogrzewania poszybowały w górę. W skutek tego Polacy z reguły wybierają rozwiązanie oszczędne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, np. kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada całkiem przeciętnie (najdrożej). Nawet jeśli posiadamy idealnie ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia i tym, w jakiej lokalizacji dom został wybudowany (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie zawsze będą skutecznie pracować w takich okolicznościach, a ciągłe palenie w piecu może być żmudne i czasochłonne.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła przynależy do grupy wyjątkowo produktywnych i zarazem bezawaryjnych opcji, które umożliwiają pozyskanie energii bezpośrednio z podłoża, atmosfery i światła. Stosuje się ją do ocieplania i schładzania temperatury lokali użytkowych, przykładowo domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy zajmujących nieduży obszar biur, do ocieplenia bardzo chłodnej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza w pływalniach oraz w przypadku, gdy punktem docelowym jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie takiej technologii nie należy do trudnych, ponieważ opiera się na czterech głównych modułach: części zamieniającej gaz w ciecz, zaworze dławiącym, parowniku i sprężarce bądź alternatywnej maszynie, wymuszającej przekazywanie ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich kategorii dokonuje się m. in. uwzględniając system działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty długofalowego użytkowania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających określone właściwości. Systemy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Dużym pozytywem tego sprzętu jest ewentualność integracji jej z kolektorem słonecznym oraz zagospodarowania do ocieplania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów oraz marek prezentowanych systemów cieplnych na naszym rynku jest mnóstwo, ale wyłącznie parę z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma zdobywaną przez lata tradycję i jest niezmiernie poważana przez interesantów z całej Europy. Głównie na skutek wdrożenia inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, stąd są praktycznie bezawaryjne, a do tego bezgłośne i samoczynne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do powierzchni o charakterze ”kupieckim” i zdatności publicznej. zaprojektował taką sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze propozycje powodują, że pompy ciepła są świetną opcją w stosunku do innych form podnoszenia temperatury powietrza. Przy jej użyciu dostarczana jest cztery razy większa porcja ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Na dodatek zdobyty jest czas, który można zarezerwować na realizowanie czegokolwiek innego. Solidne pompy nie potrzebują dodatkowej obsługi przez interesanta, doglądania w formie ”muszę znowu sprawdzić czy wszystko jest ok”.

Od wielu lat nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku oraz trudni się transportem, montażem oraz konserwacją międzynarodowej jakości sprzętu grzewczego. Podstawowym naszym celem jest wypełnić każde zlecenie we wskazanym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy grzewcze, podobnie jak kolektory słoneczne, są dofinansowywane. W takim przypadku pozałatwianie jakichkolwiek formalności można pozostawić nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, gdyż każdy posiada własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Mamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Dążymy do tego, by opracować oraz zmaterializować każdy możliwy technicznie zamysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Inowrocław.

Strona używa cookies
Ok