Skuteczne leczenie nadpotliwości
Luty 25, 2017
Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Depilacja laserem medycznym
Luty 25, 2017

Siatka przeciw kretom siatka rabatowa

siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa

Co zrobić, by krety nie dewastowały naszego trawnika?

Krety to łagodne i wartościowe istoty, jakie pożywiają się robakami. U nas owe miniaturowe ssaki są pod cząstkową ochroną. Pomimo, iż bynajmniej nie pożerają roślin zielonych i ich korzeni, są znacznym strapieniem ogrodników. Krety za pośrednictwem specjalnie dostosowanych łap potrafią w przeciągu raptem 1 godziny wykonać przekop o długości od 12 do 15 metrów. Samotny kret zwykle jest „właścicielem” przekopów o całościowej rozciągłości do 1 kilometra. W trakcie poszukiwania wyżywienia, inaczej na przykład pierścienic, niszczą korzonki roślin, a czasami nowiutki skwery. Nad skwerem powstaje reprezentatywny zwał, zaś pod powierzchnią ziemi (od 20 do 50 metrów) – masowe przesmyki. W ciągu paru dni jeden kret jest w stanie definitywnie zniszczyć naszą przydomową lub działkową zieleń. Jakie są efektywne techniki na ubezpieczenie zieleńców przed szarżą kretów?

Po pierwsze – sposoby zniechęcające, jakie mają jeden cel: przepłoszenie tychże zwierząt z danego obszaru. Krety w ogóle nie widzą, ale posiadają niesłychanie korzystnie rozwinięty słuch oraz węch. Dzięki odciągaczom wibracyjnym, akustycznym oraz wibracyjno – akustycznym mamy możliwość szybko je usunąć.

Po drugie – sieci na krety. Powinniśmy nadmienić, że w żadnym przypadku nie możemy owym zwierzętom robić jakiejkolwiek krzywdy! Uchwycony w zasadzce krecik musi zostać uwolniony.

Po trzecie – i tak naprawdę najistotniejsze – siatka przeciw kretom. Jest ona pewną przeszkodą dla tychże istot, zwyczajnie – absolutnie nie do przedziurawienia.

Czy siatka przeciw kretom jest skuteczna?

Obecnie hipermarkety ogrodnicze oferują siatki wykonane z metalu oraz z surowca sztucznego. Te pierwsze zostały skonstruowane z ocynkowanej stali oraz oprócz tego okryte tworzywem sztucznym (żeby nigdy nie korodowały), drugie – są wyprodukowane z materiału syntetycznego nadzwyczaj odpornego na działanie negatywnych warunków. Jeżeli nabywamy siatkę na krety o luźniejszych otworach, wtedy uchroni ona nasz skwerek wyłącznie przed niniejszymi zwierzętami. Gęściejsza jest skutecznym trikiem nie tylko na krety, lecz także na nornice. Z jakiego powodu siatka jest lepsza niż inne taktyki? Tamte drogi zakładają, że krety aktualnie są pod naszym skwerkiem i można je albo przepłoszyć albo wytropić. Niestety taka walka może trwać latami, gdyż zwykle krety za pożywieniem powracają w znane sobie siedliska. Siatka na krety ma zasłaniać cały trawnik przed przebiciem się kreta na zewnątrz i przygotowaniem przez niego „kretowiny”. Jeśli stworzenie tego w ogóle nie osiągnie, zignoruje określone miejsce w poszukiwaniu takiego, gdzie śmiało będzie miał możliwość się „przebić”. Dlaczego? Kretowiny są co kilka godzin kontrolowane w poszukiwaniu niebezpieczeństwa, mianowicie drapieżników. Rozłożenie tej siatki wymaga dużego wkładu pracy. Z pewnością nie jest to działanie na parę minut, jednakże skutki są długookresowe, natomiast flora w zieleńcu – uchronione!

Jak siatka jest najlepsza na krety?

Podczas zakupu trzeba kierować się paroma parametrami siatki, jaka ma ubezpieczyć nasz trawnik przed malutkimi niszczycielami: klasą materiału, z jakiego została wyprodukowana, średnicą oczek, rozległością siatki oraz techniką łączenia. Siatka musi być dosyć gruba, żeby kret jej nigdy nie zrujnował, a „dziurki” muszą mieć idealną szerokość, mianowicie od 10 mm do 16 mm. Siatki, które mamy możliwość odnaleźć w supermarketach ogrodniczych posiadają tolerancyjność +/- 2mm. Jeżeli „dziurki” będą węższe niźli 8 mm, wówczas może to być duży problem dla układu korzeniowego trawy. Szerokość siatki trzeba dopasować do konturu skweru. Im smuklejsza, tym większą ilość trzeba będzie wykonać fałdek. Jeżeli gleba jest twarda, musimy zastosować szpilki metalowe; jeżeli jest miękka – można z powodzeniem przymocować syntetyczne. Kołki prawidłowo się utrzymują, ale fatalnie się je wciska.

Jak ułożyć siatkę przeciw kretom?

Ogół zależy od tego, czy posiadamy obecnie utworzony i „odchowany” ogródek czy dopiero go planujemy. W drugim przypadku jest o wiele szybciej. Siatkę kładziemy standardowo 10 cm poniżej skwerku oraz 30 cm poniżej rabatek. Należałoby ją przymocować z nakładem wynoszącym 10 cm po obu skrajach. Za sprawą profesjonalnych kołków oraz kotwic powinniśmy siatkę rozmieścić na ukośnym obszarze. Należy wspomnieć, iż system samosterującego podlewania powinien znaleźć się pod siatką. Jeśli mamy obecnie pokaźny trawnik, wówczas musimy dokonać wyboru między:

  • Manualnym zdjęciem darni, rozmieszczeniem siatki i powtórnie budowaniem murawy
  • Zainstalowaniem siatki pionowej – wkopuje się ją na głębokość około 70-80 cm. Nad glebą powinien sterczeć w przybliżeniu 20 cm fragment. Może się zdarzyć, że pewien bezwzględny kret przebije się pod nią oraz znajdzie się w naszym parku.

Jeśli zmierzamy do tego, aby zagwarantować właściwą troskę naszym rabatom, grządkom i nasadzeniom, koniecznie zdecydujmy się na fachową siatkę rabatową, która ustrzeże je przed wszystkimi stworzeniami, przykładowo domowymi oraz na siatkę na krety układaną na płasko. Miejmy na uwadze, iż siatka powinna być niesamowicie trwała, zatem taka, której nie zniszczą nie tylko krety. Jeżeli zamierzasz sprawdzić o wiele więcej wiadomości o zaprezentowanych siatkach, wejdź w niniejszy odsyłacz – Siatka przeciw kretom

Strona używa cookies
Ok