Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Metody zwalczania insektów
Marzec 14, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
Marzec 15, 2017

Pluskwy w domu rozprzestrzeniają się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których mają bliski dostęp do żywiciela, czyli żywych organizmów. To właściwie ludzie, lub domowe zwierzaki są ofiarami tego prawie niedostrzegalnego pasożyta. Pomimo niewielkich rozmiarów, pluskwa jest dość uciążliwym robakiem. Zwłaszcza dla ludzi wrażliwych na jej ukłucia. Ponadto wcale nie jest tak prosto ją zlikwidować normalnymi sposobami. W niektórych przypadkach wskazana jest pomoc specjalistów od zwalczania owadów, którzy korzystają z silnych środków chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w porze snu. Co ciekawe spadają z stropu, na który wchodzą po południu. Pożywiają się krwią, przy użyciu dalece rozwiniętego aparatu kłująco – ssącego. Po ugryzieniu pluskwy rodzi się na skórze bąbel o czerwonym kolorze, zbliżony do rezultatu ukąszenia komara. Miejsce ukąszenia po chwili zaczyna dolegać i piec. W względnie małej liczbie wypadków w miejscu ukąszenia pluskwy może rozwijać się stan zapalny. Wtedy potrzebna jest wizyta u lekarza, który zleci stosowne leki. To jednakże nie koniec. Analizy udowadniają, że pluskwy mogą transportować groźne dla naszych organizmów choroby, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już poważny kłopot.

Rozumiejąc już jakie niebezpieczeństwa przynosi obecność pluskiew w budynku mieszkalnym, jesteś świadomy tego, że walka z nimi to nieuchronność. Czasami wystarczy porządnie posprzątać pomieszczenia. Aczkolwiek zdarzają się wypadki gdy konieczna jest dokładna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zintegrowanie natychmiastowej reakcji z specjalistyczną technologią. Zobacz jakie metody odpluskwiania są najskuteczniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy mogą dojrzewać w jakimkolwiek miejscu na ziemi. Żyją w klimacie równikowym, jak i wilgotnym. Nie zatrzymuje ich woda, ani wiatr. W sumie dostosowują się do przeróżnych warunków pogodowych. Dla pluskwy najistotniejsza jest obecność człowieka, lub innego osobnika o stabilnej temperaturze ciała. Pluskwy żywią się krwią. Doczepiając się do skóry małych gryzoni przenoszą się z jednego miejsca na drugie.

Długość ciała pluskwy domowej wynosi od 4 – 5 mm. Osoby o znacznej wadzie wzroku mogą w ogóle nie widzieć tych minimalnych owadów. Na bokach głowy pluskwy umieszczone są oczy, a w pobliżu nich czteroczłonowe czułki. Pozwalają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten insekt może wznosić się na strome powierzchnie dzięki przyczepnym pazurkom. Przeważnie pluskwy obecne są w takich lokalizacjach jak szpary w podłodze, ramy okienne, czy obramowania łóżek, skąd szybko mogą przeskoczyć na ludzką skórę.

Pluskwy wkłuwają się w powierzchnię skóry korzystając z organu gębowego. Czas zażywania posiłku trwa kilka minut. Po ukąszeniu pojawiają się małe obrzęki. Po chwili zaczynają boleć i swędzieć, co sprawia dyskomfort. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które mają alergię na ugryzienia pluskwy domowej. Alergicy powinni spotkać się z specjalistą i stosować odpowiednie lekarstwa. Jak już pisaliśmy wcześniej pluskwa domowa wbijając się w skórę, może aplikować niebezpieczne dla nas wirusy.

Zwalczanie pluskwy domowej

Gdy stwierdzimy oznaki bytowania pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy na początku działać na własną rękę. W takiej sytuacji musimy zagipsować wszelkie szpary przy podłodze, oknach i na ścianach. W następnej kolejności należy porządnie umyć i odkurzyć całe mieszkanie (w szczególności trudno dostępne szczeliny, w których najchętniej chowają się pasożyty). Dobrze jest także wyprać wykładziny i odzież. Jeżeli to nie usunie pluskiew, należy wezwać firmę specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Możemy wymienić kilka sposobów odpluskwiania. Najskuteczniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – określana także jako fumigacja. Metoda ta charakteryzuje się bardzo silnym oddziaływaniem. W trakcie dezynsekcji gazowej wykorzystuje się substancje chemiczne w formacie paczek samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Na moment gazowania powinno się opuścić poszczególny budynek, ponieważ stosowane środki są toksyczne d;a organizmów żywych.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu krajach Europu ta technologia postrzegana jest za najskuteczniejszą i zarazem najbezpieczniejszą dla ludzi. Przy wykorzystaniu zaawansowanych grzejników ociepla się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszelkie pasożyty zostają zlikwidowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Zaaplikowany w nich środek insektobójczy zostaje zamieniony w zimną parę, która wchodzi do najciaśniejszych miejsc. Po określonym czasie pozostają na powierzchniach środki owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest więc wydłużone w czasie, poprzez co łagodniejsze dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w takich miejscach jak hotele, czy pensjonaty, gdzie ich obecność jest wysoce niewskazana. Po zaobserwowaniu tego owada, dobrze jest skontaktować się z specjalistyczną firmą zwalczającą pluskwy, która dostosuje adekwatną metodę i pomoże nam wyeliminować te pasożyty raz a dobrze.

Powiedz pluskwą nigdy więcej! Porównaj usługi i ceny doświadczonej firmy specjalizującej się w zwalczaniu pluskiew. Przejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok