Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Praktyczne kaptury foliowe na palety
Lipiec 17, 2016
Pilne naprawy hydrauliczne blisko Ciebie
Sierpień 12, 2016

Wybór instalacji c.o. – najlepsze rozwiązania grzewcze.

Jeszcze przed budową domu dobrze jest przemyśleć jaka instalacja grzewcza będzie dla nas najodpowiedniejsza. Obecnie, firmy specjalizujące się w technice grzewczej oferują kompleksowe i bardzo zróżnicowane rozwiązania, dlatego możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak dopasujemy instalacje grzewczą warto jest zastanowić się nad naszymi potrzebami. Po pierwsze jakie źródło opału chcemy używać. Po drugie czy chcemy oszczędzać na ogrzewaniu i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy aby domowa instalacja grzewcza była korzystna dla otaczającego nas środowiska. Pamiętajmy, że najdoskonalsze rozwiązania to te, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Pomożemy Państwu zapoznać się z produktami oferowanymi obecnie na rynku. Tutaj poznacie najlepsze produkty grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli szukacie uniwersalnych i ekonomicznych rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to idealny produkt. Są to urządzenia c.o., które wytwarzają ciepło poprzez wykorzystywanie takich paliw jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy zapewnia nam możliwość czerpania z najbardziej atrakcyjnego w danej chwili paliwa, co zmniejsza opłaty za ogrzewanie domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak pompy ciepła, czy kotły gazowe. Są wysoce bezpieczne i łatwe w obsłudze. Prawie każdy producent oferuje kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z podajnikiem automatycznym, dla osób, które cenią sobie czas i komfort.

Kotły gazowe dla domu

Współcześnie na rynku występują dwa modele kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne podczas ogrzewania odzyskują ciepło powstałe z spalin, co zapewnia maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całości energii powstałej w trakcie ogrzewania. Jednak są o wiele tańsze w użytkowaniu i utrzymaniu. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najmniej kosztownych źródeł energii – gaz, dlatego są najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać. Charakteryzują się kompaktową budową. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, otulając nas ciepłem.

Kondensacyjne kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne spalając olej opałowy odzyskują także ciepło, które w normalnej technice grzewczej ulatnia się wraz z spalinami. Przez to kotły olejowe pracują z efektywnością w granicach 90%, co w efekcie ogranicza straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe posiadają zaawansowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, nie dopuszczając do wzmożonej emisji CO2. Dobrze jest wspomnieć, że co raz więcej producentów produkuje kotły na połączenie oleju opałowego z bioolejem, co pozytywnie oddziałuje na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są zatem energooszczędne i proekologiczne.

Rekuperatory – wysoka efektywność energetyczna

Rekuperator to urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które ułatwia wymianę ciepła z powietrza wtórnego. Takie jednostki gwarantują nie tylko świeże powietrze przez cały dzień, ale także efektywne ogrzewanie domu. Rekuperatory to relatywnie młode urządzenia, których popularność wciąż idzie do góry. Odzyskują one ciepło na poziomie nawet 90 %, co w rezultacie daje rzeczywiste oszczędności. Są również korzystne dla przyrody, gdyż nie korzystają żadnych akcesoryjnych źródeł ciepła. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami to metoda na większe oszczędności.

Ogrzewanie podłogowe – doskonały sposób na oszczędności

Jednym z najdoskonalszych dziś dostępnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono działać jako samodzielny system grzewczy, lub może wspierać działanie tradycyjnej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego montowania do wszelkich dostępnych w ofercie urządzeń centralnego ogrzewania . Współdziała ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe rozróżnia się na elektryczne i wodne. System rur zainstalowany pod podłogą produkuje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być zainstalowana pod podłogą drewnianą, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozdział temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podnosi estetykę domu.

Bezpieczeństwo instalacji c.o. domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co przekażmy specjalistom. W energooszczędnym domu powinniśmy także zamontować ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki poziom komfortu. W końcu nic nie zastąpi uczucia ciepła pod stopami. Wybierając dany system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które wyposażone są w wszelkie atesty i są proste w obsłudze. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą nam towarzyszyć przez długi czas.

Bezpieczne instalacje c.o są warte wszystkiego. Tutaj liczy się jakość wykonania i wydajność urządzeń. Jeśli właśnie budują Państwo dom, lub chcą nie długo zmienić swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej porad. Oferujemy serwis kotłów Viessman i Beretta, a także projektowanie instalacji c.o. Kliknij obok by przejść na naszą stronę i dowiedzieć się więcej o instalacjach c.o.: Centralne ogrzewanie Toruń.

Strona używa cookies
Ok