Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurgia stomatologiczna
Maj 1, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne tytanowe czy cyrkonowe
Lipiec 30, 2019

Coraz większa liczba osób wybiera na kompetentną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest niezwykle przydatna w rozmaitych dziedzinach życia. Angielskiego uczą już nie tylko młodzi ludzie, ale również osoby starsze. Dzięki temu są na dobrej drodze rozwoju.

W każdym wieku jest odpowiedni moment na usprawnienie swoich zdolności posługiwania się językiem obcym. Znaczna część właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników na szkolenia, aby odnieść jeszcze większe wyniki na rynku. Obecnie znajomość języka angielskiego to konieczność, szczególnie na gruncie zawodowym. Wysoki procent firm współpracuje z zagranicznymi klientami, dlatego musi przyjmować do pracy ludzi posiadających kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski przyda się każdemu, ale najpierw należy znaleźć odpowiadającego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO ?

Wybór właściwego kursu zależy od potrzeby. Kursy językowe oferują lekcje podzielone na poziomy, grupy wiekowe i stopień zaawansowania. Możliwe są również zajęcia profilowane, na przykład: kursy intensywne, biznesowe, konwersacyjne lub dla dzieci i maturalne.

Również forma zajęć podlega kwestii wyboru. Organizatorzy kursów oferują lekcje w grupach, indywidualne i on-line. Wybierając kurs warto jest zorientować się czy dostępne jest zdobycie intersujących certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej oferty.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje ciąg dobrych stron nauki języka angielskiego. W głównej mierze przy pomocy kursu zadbasz o swoją przyszłość zawodową. Kompetentny pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na wysokim poziomie staje się coraz bardziej znaczące i otwiera szansę zdobycia wymarzonej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z dalekich krajów. Przyda się więc w podróży, a w erze internetu jest narzędziem porozumiewania się z ludźmi ze świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego wspiera przełamywanie barier wykluczenia cyfrowego oraz wewnętrznej nieśmiałości. Zajęcia w grupach zmuszają do interakcji z innymi, dzięki czemu wpływają na umiejętności socjalne. Dodatkowo, szkolenia pomagają zrozumieć komunkaty, których w internecie jest pełno osobom w średnim wieku i starszym.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka prowadzi do usprawnienia pamięci. Z biegiem czasu mózg człowieka wymaga intensywniejszej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Dlatego, ćwiczenia mózgu będą korzystne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest odpowiednio dobrać do siebie poziom trudności. W tym celu typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten stopień jest przeznaczony dla tych, którzy dotąd nie mieli styczności z językiem albo uczyli się go wiele lat temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dobry dla tych, którzy mieli styczność z angielskim, ale potrafią komunikować się w tym języku, ale nie nie są w tym pewni siebie.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest stworzony dla tych co, doskonale posługują się językiem, uczyły się go i pragną udoskonalić jego znajomość i zdobyć certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, określający poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności pisania, czytania, mówienia i słuchania.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i umie zastosować potoczne wypowiedzi i pytania i odpowiedzi w temacie życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem zaawansowania rozumie potrafi porozumieć się w rutynowych przyzwyczajeniach codzienności w bezpośredniej rozmowie na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba porozumiewa się w sytuacjach komunikacyjnych dla zdarzeń typowych. Formułuje proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, uzasadniając swoje opinie.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie osiągalne jest rozpoznanie przekazu zawartego w tekstach o złożonych albo abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję dotyczące z zakresu jej specjalności. Porozumiewa się spontanicznie nie powodując problemów w rozmowie. Formułuje konkretne wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie trudnych tekstów. Rozmawia swodobnie i spontanicznie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba bez przeszkód rozumie i stosuje zasadniczo wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Szkolenia angielskiego zazwyczaj kończą się egzaminem, który pozwala na osiągnięcie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka. Dotyczą one różnych aspektów, również związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą gospodarczą, czy turystyczną. Są też przeznaczone dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają poziom umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — dowodzący biegłość językową. Egzaminy Cambridge charakteryzują się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają umiejętności językowe w miejscu pracy. Przeprowadza się je na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania i mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Tak jak TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są kierowane do osób, które planują studia lub pracę za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Strona używa cookies
Ok