Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Jak wykorzystać beton architektoniczny?
Luty 18, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
Luty 19, 2017

Prywatna działalność gospodarcza to idealny pomysł dla ludzi, którzy cenią sobie wolność pracy. Kierowanie własną firmą to nie lada wyzwanie, jednakże najczęściej opłaca się, gdyż rynek jest ciągle otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Dowodem takiego sukcesu jest choćby nowatorski salon masażu dla zwierząt, który w każdym dniu obsługuje nawet kilkadziesiąt kochanych psiaków. Pomysł nietypowy, wręcz przez niedowiarków uznawany za trudny do adaptacji, okazał się żyłą złota. Takie koncepcje częstokroć odblokowują drogę osobom, którym brakuje konsekwencji w realizacji własnych marzeń. A własna działalność to wszakże determinacja, kompletne zaangażowanie, notoryczne badanie nowych perspektyw i naturalnie doświadczona księgowość, bez której firma jest jak pędzący do nikąd pociąg.

Dobre biuro rachunkowe to podstawa każdego biznesu. Doświadczony księgowy nie tylko śledzi obowiązujące przepisy, ale również kieruje nas ku nowym inwestycjom. To partner każdej błyskawicznie rozwijającej się firmy i powiernik mocno ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc działalność powinieneś zadbać o doświadczonego księgowego, czy pomoc biura rachunkowego które obsłuży Twoje finanse. Dyskutując o finansach, zweryfikuj czego możesz się spodziewać, będąc młodym przedsiębiorcą.

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeśli marzysz o własnej firmie, musisz być wiadomy, że na wstępie czeka na Ciebie mnóstwo procedur. Zacznij od wypisania dokumentu CEIDG. Wejdź po prostu na stronę www firma.gov.pl i wypełnij wszystkie wskazane pola. Wpis do Ewidencji jest za jednym razem wnioskiem o wyznaczenie przedsiębiorstwu indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Łącznie z oddaniem wniosku powinniśmy dopasować właściwą metodę opodatkowania, ale o tym napiszemy w kolejnych częściach artykułu. Drugim krokiem jest spotkanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam powinniśmy zarejestrować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają niejako dwojaką osobowość prawną – są zarówno płatnikami składek (za siebie i ewentualnych pracowników) i płacą za ubezpieczenie. Jeśli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem wynagrodzenia, to wypisujemy druk ZUA. Jeżeli aczkolwiek jesteśmy zatrudnieni w innym przedsiębiorstwie na umową pracowniczą, wtedy wypełniamy druk ZZA. Następującą kwestią jaką wymaga od nas prawo jest wskazanie biura rachunkowego, które będzie utrzymywało dokumentację rachunkową firmy. W tej kwestii mamy możliwość skorzystać z typowej księgowości, jak i bardziej nowoczesnej struktury – rachunkowości online. Dobrze również pamiętać o zamówieniu pieczątki, która zazwyczaj przydaje nam się w najbardziej zaskakujących sprawach. Zarejestruj także osobne konto bankowe, by rozdzielić rachunki osobiste o budżetu firmy.

Własna firma a podatki

Jeżeli nie masz pojęcia jaka metoda opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego. Przeważnie polskie przepisy dopuszczają cztery fundamentalne strategie opodatkowania. W dalszej części artykułu dowiesz się o nich nie trochę więcej:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie wynoszącym do 85 528 złotych podatek to 18% minus kwotę wolną od podatku. Z kolei przy dochodzie wyższym niż 85 528 złotych kwota podatku to 14.839, 02 zł + 32% nadwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tu istnieje poszczególna kwota podatkowa, która obejmuje 19%, niezależnie od wysokości dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy zdecydowaniu się na tą formę opodatkowania przedsiębiorca nie jest w stanie obniżyć nabywanych wpływów o poniesione wydatki fiskalne. Występują tu tymczasem, jako wynagrodzenie ,atrakcyjne stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% a także 20% w zależności od modelu działalności).
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle osobliwa forma opodatkowania. Na wartość spłacanego podatku nie wpływa wielkość dochodów, tylko takie składniki jak: typ prowadzonych usług, liczba osób pracujących na umowę o pracę, wielkość miejscowości, w której firma ma siedzibę i wiek podatnika. Niektóre osoby są jednak ustawowo wyłączone z tej formy rozliczania podatku.

Biuro rachunkowe dla Twojej firmy

W zależności od wymagań Twojej działalności, znajdź stosowne biuro księgowe, które zajmie się rozliczaniem Twoich finansów. Każdemu debiutującemu przedsiębiorcy polecamy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług rachunkowych. Dzisiaj wiele księgowych oferuje nie tylko kompetentne doradztwo, ale również oprogramowania do zarządzania firmą. Jeśli wiesz, że działalność zajmie Ci cały dzień, pomyśl o mobilnym księgowym, który przyjedzie do Ciebie po kompletne dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz miał większe możliwości na zajęcie się rozkręcaniem usług.

Mimo wielu barier i ryzyka, spora ilość ludzi ciągle planuje organizowanie własnej działalności. Nawet drobne przedsiębiorstwa mają wpływ na lokalną gospodarkę, więc może warto zaryzykować pierwszy ruch. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, bo za jakiś czas może się okazać, że właśnie takiego podejścia wymagał rynek. Nie zapomnij jednak, ażeby wynająć kompetentnego księgowego, który rzetelnie dopilnuje finansów Twojej firmy. Wejdź na podaną przez nas stronę i odkryj jak wyglądają nowoczesne usługi księgowe: Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok