Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – ziarenka dobrego samopoczucia
Październik 1, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
Październik 4, 2016

Kredyt jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na błyskawiczne zdobycie niezbędnych w danej chwili pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić zakup domu, samochodu czy na sfinansowanie upragnionej podróży. Jakby było tego mało dochodzą jeszcze inne nieprzewidziane wydatki. Wtedy zaciągnięcie kredytu okazuje się niezbędne. Według najnowszych badań statystycznych prawie co piąty młody Polak ( w wieku od 18 do 24 lat) ma kredyt. Sumarycznie wszystkie te osoby są zobowiązane do spłaty 6,2 mld złotych. Podobnie wygląda cała sytuacja. Prawie 50 % mieszkających w Polsce osób jest zadłużonych w bankach i innych instytucjach finansowych. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Otrzymując kredyt liczymy się z zapłatą dodatkowych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest formą wynagrodzenia dla banku, oddawanym za możliwość dania nam pożyczki pieniężnej. W trakcie naszego życia mamy szansę zaciągnąć kilka kredytów, co uwarunkowane jest od stanu zdolności kredytowej. Aby przyjemniej było nam zwracać zadłużenie, wiele placówek bankowych daje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to spore uproszczenie, szczególnie w przypadku gromadzących się odsetek. Bank sumuje wszystkie wzięte przez nas pożyczki w jedną, ujednolicając przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu kredytu. Jeśli doskwiera Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz także o najciekawszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące taką możliwość.

Kredyty konsolidacyjne – ogólna charakterystyka

Ściśle mówiąc kredyty konsolidacyjne wcale nie różnią się od tradycyjnych kredytów finansowych. Są oprocentowane i najczęściej zwracane są w co miesięcznych ratach. Fundamentalną różnicą, która od razu rzuca nam się w oczy jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny scala bowiem wszystkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank unifikuje stopę procentową, dzięki czemu nie spłacamy kilku kredytów, lecz jeden. Dodatkowo uzyskując kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na wydłużenie okresu jego spłaty. Konsolidacja długu jest możliwa poprzez zminimalizowanie kosztów jego obsługi. Dzisiaj banki proponują nam możliwość konsolidacji kredytów, bez względu na ich rodzaj Mamy szansę zatem ujednolicić kredyt na dom z małą pożyczką, albo kredyt wzięty na otwarcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jak już pisaliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to szybka zamiana aktualnych zadłużeń finansowych z różnych banków na jeden kredyt opłacany w jednej placówce finansowej. Wiele osób myśli o tym jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na samym wstępie dobrze jest zebrać wszelkie informacje dotyczące swoich zobowiązań. Musimy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i obecny wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesiące wstecz) który potwierdzi obecne dochody. Na konsultacje z doradcą kredytowym należy również przynieść aktualny dowód tożsamości. Po zaznajomieniu się z Twoją sytuacją, bank zadecyduje, czy ma możliwość połączyć Twoje długi. Wówczas zostaniesz poinformowany o tym na jakich warunkach nastąpi konsolidacja kredytów.

Gdzie najlepiej jest uzyskać kredyt konsolidacyjny

Współcześnie prawie każdy bank udziela swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Warunki otrzymania takiego kredytu są niezwykle zróżnicowane. Jest to zależne w zasadzie od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa oferowanych rozwiązań finansowych. Atrakcyjne oferty prezentują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest jedynie w polskiej walucie, jednakże Klienci otrzymują w dodatku tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP proponuje również możliwość dołączenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udostępniany jest na łączną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank udziela kredyty konsolidacyjne do kwoty wynoszącej nawet 200 tysięcy złotych. Czas spłaty może być wydłużony na 10 lat. Tolerowane są różnorodne źródła dochodu. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny może być wspólnie wzięty przez dwie osoby, które nie łączy żadne pokrewieństwo. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING cechuje się długofalowym terminem spłaty, osiągającym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dopasowania typu oddawanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to duże uproszczenie dla osób, które w wyniku utraty dochodów lub złego stanu zdrowia nie mogą spłacić kilku kredytów na raz. Każdego z nas może za jakiś czas spotkać sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Wkraczając w dorosłe życie będzie zależało nam na tym by zadbać o własną samodzielność. Dzisiaj kupno domu, czy samochodu łączy się z zaciągnięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze zarobki nie dają nam ogromnych możliwości, a życie pędzi na przód. Na stronie konsolidacja.eu znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji nawiązujących do konsolidacji kredytów. Profesjonaliści doradzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie wejść na witrynę i zapoznać się z podstawami konsolidacji: kredyty pko bp.

Strona używa cookies
Ok