Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – poczuj się jak w grze FPS
Grudzień 23, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!
Styczeń 20, 2018

Obecne czasy to ciągły rozwój modelu konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, cały czas i pragną mieć coraz więcej. Nic nie jest argumentów na to, że ten trend się szybko odwróci. Nabywanie wytwornych artykułów to pierwsza sprawa, ale na pierwszym miejscu są oprócz nich środki czystości, pokarm – czyli najzwyczajniej to, co jest nam potrzebne do funkcjonowania. Dużo osób pędzi nieustannie przez życie i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Receptą może okazać się sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy dużo modelowych osób, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Nabywają produkty hurtowo w supermarkecie dwa razy w miesiącu, żeby zaoszczędzić sobie regularnego chodzenia po niezastąpione artykuły. Teraz przykładowe sieci idą krok wyżej i świadczą takowym dowóz produktów do miejsca zamieszkania.

Wyżej przywołana kwestia dotyczy zwłaszcza ludzi zajętych, siedzących miesiącami w miejscu zatrudnienia. Krew ich zalewa, kiedy należy udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie skwapliwie wykorzystują wtedy sklep online oraz hurtowo kupują prezenty dla bliskich. Mając to na uwadze – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

Znamy już podstawowy powód stworzenia sklepu online, a więc należy rozpatrzyć jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeśli sklep internetowy ma Wam przynieść zauważalne zyski, w takiej sytuacji zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Ocena silnych oraz słabych stron, perspektyw i zagrożeń to zupełna podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego nowego sklepu, jak i otoczenia konkurencyjnego. Musimy dowiedzieć się jakie parametry produkują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

Kolejna sprawa to określenie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Otwarty przez nas sklep internetowy może być skierowany do Odbiorcy uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości typów towarów, ale także dla przykładu przekonywać do sklepu internetowego po pierwsze kobiety, ze względu na przewagę kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Rzetelnie przeanalizujcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Być może będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Trzeba mieć świadomość, że stworzenie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, koniecznie należy zarejestrować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli Twoja firma już działa, powinieneś jedynie nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Następna analizowana sprawa związana jest z produktami. Kiedy już namyślimy się czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z ekskluzywnej działki, czy też towary bardziej ogólne, produkowane na dużą skalę, koncentrujemy się na sumiennym dobraniu kolportera. Sumienność, punktualność i zaufanie, to winna być podstawa, na jaką trzeba zwrócić uwagę. Rzecz jasna ważny dla nas będzie też stosunek jakości do ceny. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Załatwiłeś dystrybutora? W tym momencie należy zadbać o opisy towarów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Zanurzamy się właśnie w obszar pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeśli pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, wówczas musimy postawić na unikalne opisy – przystępne dla Klientów, lecz oprócz tego – uregulowane pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. W przypadku skopiowanych treści – narzędzie wyszukujące oceni Was negatywnie i nie osiągniemy satysfakcjonującej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

Sprawy związane z produktami już za nami – przyszła kolej na wprowadzenie odpowiednich systemów płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością będziemy chcieli również zagwarantować Klientom zapłacenie przy odbiorze oraz z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– najlepiej szyfrowaniem. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Koncepcja jest, znacie już swoją konkurencję, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Niektórym starczy choćby bezpłatny software, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

Domena niekiedy jest dostarczona wraz z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie jest – to w takiej sytuacji będzie trzeba takową zakupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – narzucają one zbyt wiele restrykcji, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Strona używa cookies
Ok