E-sklep w oparciu o WordPress i WooCommerce
Luty 2, 2021
Certyfikat elektroniczny Toruń
Luty 3, 2021

Każdy z nas niejednokrotnie podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o estetykę swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają nawyki żywieniowe. Duże ilości kawy, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Ważną sprawą jest także staranna higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i pozwala nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Nowoczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna proponuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, dentysta sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta sporządza najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie stomatolog wie, które fragmenty szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, skomponowane  skomponowane z kilku materiałów. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Co druga osoba marzy o doskonale białych zębach. Istnieje mnóstwo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Następnym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów dentystycznych razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie polecane jest palaczom. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Dentysta Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok