serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Serwis skutera Kymco
Marzec 5, 2017
Usługi transportowe Wrocław Przeprowadzki dla osób indywidualnych i firm
Profesjonalne usługi przeprowadzkowe
Marzec 7, 2017

Jako kierowca myślisz zapewne jak ulepszyć swoje umiejętności za kierownicą. Niewątpliwie najważniejsza jest praktyka. Bez przyswojenia konkretnych zachowań w ruchu drogowym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa kultura jazdy zaczyna się wtedy, kiedy zyskujesz świadomość zagrożeń i umiesz kierować nie tylko autem, ale także swoją wyobraźnią. Doskonale wiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zapoznać się z różnorodnymi sytuacjami na drodze. Z tego względu, jako fachowy ośrodek doskonalenia techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest wytwarzanie odpowiednich zachowań w rozmaitych okolicznościach na drodze. Zaczynając od trudnych czynników pogodowych, przebrniesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację drogową i uświadomisz sobie na czym polega aktywna i bezpieczna jazda autem.

Kto może wziąć udział w kursie jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla młodych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy zajmują się zawodowym prowadzeniem pojazdów od kilku lat. W głównym założeniu priorytetem kursu, jest wygenerowanie u kierowców właściwych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Co więcej punktem przewodnim programu jest zdobycie wiedzy o oszczędnej eksploatacji samochodów, która oddziałuje na poprawę jakości jazdy i na komfort każdego z uczestników ruchu drogowego, a także na wzmożenie sprawności naszego pojazdu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika prowadzenia samochodu opiera się na kilku założeniach. Po pierwsze miesza się ona z odpowiednim przygotowaniem samochodu przed jego wykorzystywaniem, oraz z zagwarantowaniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie szkolenia zapoznamy Państwa z niezbędnymi czynnościami dotyczącymi obsługi pojazdów. Przedstawimy jak monitorować poziom płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak przystosować wysokość siedzenia do wzrostu, aby polepszyć widoczność drogi. Jazda defensywna to także sprawność dopasowania szybkości i sposobu jazdy do poszczególnych realiów pogodowych i stanu nawierzchni drogi. Wytłumaczymy Wam jak wdrażać nowoczesne metody hamowania i jak pokonywać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Państwa odczytywać zachowania pozostałych uczestników ruchu, w taki sposób by jak najskuteczniej odpowiadać na niebezpieczeństwa. Niezwykle istotnym elementem kursu jest wyćwiczenie odpowiednich reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Zaprezentujemy Państwu jak pokonywać stres i jak pobudzać pozostałych uczestników ruchu do poprawnych zachowań w ruchu drogowym.

Etapy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech etapów. Najpierw każdy kierowca będzie uczestniczył w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem symulatora samochodu osobowego, samochodu ciężarowego, jak i autokaru, zależnie od systemu szkolenia. Prowadzącemu samochód będzie asystował profesjonalny trener, który na tym etapie zajmuje się tylko obserwacją trybu jazdy i analizą reakcji na czynniki z zewnątrz. Podczas prowadzenia samochodu, uczestnik kursu będzie miał szansę zweryfikowania własnych zdolności w warunkach szczególnych. Scenariusz nauki zakłada odtwarzanie rozmaitych, ciężkich do przewidzenia wydarzeń na drodze takich jak śliska nawierzchnia, poprzeczny wiatr, zredukowanie warunków widoczności przez mgłę i jasne światło, ruchomy ładunek, wkroczenie pieszego na drogę, oraz kilka pozostałych sytuacji.

Następnym odcinkiem kursu są zajęcia z teorii podczas których uczestnicy kursu zaznajomią się z obserwacją charakteru jazdy i z notorycznie popełnianymi zaniedbaniami, które mogą doprowadzić do kolizji w ruchu drogowym. W trakcie ćwiczeń zostaną im przybliżone zasady bezpiecznego poruszania się po szosie i wytyczne pierwszej pomocy w chwilach wymagających ingerencji medycznej. Uczestnicy szkolenia będą mogli zrozumieć techniczne możliwości użytkowania prywatnego pojazdu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, jak i zostaną im pokazane przypadki różnych wydarzeń na drodze, wraz z szczegółowym wyjaśnieniem przyczyn i skutków. Dodatkowo szkoleniowcy przedstawią jak reguły jazdy defensywnej oddziałują na ograniczenie niebezpieczeństwa kolizji w ruchu ulicznym.

Ostatnia część, praktyczna, polega na powtórnym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Tym razem jednak trener aktywnie uczestniczy w lekcji i podpowiada studentowi jak wykorzystać zasady jazdy defensywnej podczas dziennej eksploatacji pojazdu. Na pojedynczych przykładach zaprezentuje, jak powinna kształtować się odpowiedź prowadzącego na dane zjawisko.

Ukształtowanie mechanicznego przewidywania niebezpieczeństw na drodze może przyczynić się do obniżki wypadków i kolizji, na jakie szczególnie narażone są osoby, które pracują w zawodzie kierowcy i muszą radzić sobie z ciężkimi czynnikami na drogach. W przygotowywanym przez nas kursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy wyznaczeni przez daną firmę w celu poprawienia techniki jazdy. Kurs jazdy defensywnej może wpływać na poprawę techniki jazdy i rozszerzenie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu drogowego, jak i przewożonego ładunku. Uczestnicy po ukończonym kursie będą mili możliwość precyzyjniej unikać niebezpieczeństw na drodze i właściwiej tłumić stres w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, planowany w naszym ośrodku szkoleniowym. Gwarantujemy bezpłatne pomoce naukowe i doświadczoną kadrę instruktorów. Naszą specjalizacją są fachowe kursy, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. ODTJ kursy jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok