Odszkodowanie za wypadek – jak uzyskać wysokie odszkodowanie?
Kwiecień 7, 2016
Nowoczesne projektowanie ogrodów
Maj 6, 2016

Kursy jazdy defensywnej – satysfakcja gwarantowana!

Dokładne obserwowanie jezdni, przestrzeganie zasad prawa drogowego, rozsądek przy manewrach drogowych i planowanie działań jazdy to idealny przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także elementy jazdy defensywnej, czyli stylu jazdy, który poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to głównie rozmyślne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To także optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i odpowiednie wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o zasadach jazdy defensywnej. Jednak nasza szkoła jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, prowadzony przez naszą firmę, to idealna okazja na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Odkryj na czym polega kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Program kursu jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 części. Pierwszy etap kursu polega na audycie bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje styl jazdy osoby prowadzącej samochód. Przy pomocy specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszystkie działania kierowcy, oraz dane pokonywanej trasy, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. Podczas jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by jak najbardziej precyzyjnie ocenić styl jazdy kierowcy w każdej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. W dalszej kolejności zaczyna się kolejna część szkolenia – wykłady teoretyczne, w trakcie których omawiane są szczegółowo takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, technika prowadzenia pojazdu, przepisy ruchu drogowego, przewidywanie zachowań w ruchu drogowym, psychologia w ruchu drogowym, jazda ekonomiczna, czynniki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po zakończeniu teorii, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Teraz jednak starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor wskazuje negatywne nawyki i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Kilka podstawowych zasad jazdy defensywnej

Teoria jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. najbardziej istotnym założeniem koncepcji jazdy defensywnej jest właściwe dostosowanie prędkości samochodu do warunków drogowych i skuteczne opanowanie reakcji na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać nieprzekraczalne granice i powinien być świadomy zagrożeń na jezdni. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Na początku należy odpowiednio przygotować nasz samochód do jazdy. Sprawdzamy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. Przyjmujemy wygodną pozycję i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Jadąc samochodem dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wtedy zwiększamy swoje szanse na szybsze zauważenie potencjalnego zagrożenia. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, dopasowując szybkość do warunków atmosferycznych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Obserwujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Twój komfort jest najważniejszy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub zdrzemnij się na kilka minut. Te , z pozoru bagatelne zasady, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

Jakie są zalety kursu jazdy defensywnej?

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Pozwala nam ono lepiej zrozumieć problematykę ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kurs jazdy defensywnej minimalizuje ryzyko drogowe i redukuje poziom stresu związanego z jazdą samochodem. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej wpływa na zminimalizowanie kosztów użytkowania samochodu. Po zakończeniu szkolenia jesteśmy bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni siebie za kierownicą i mocniej skupieni na jeździe. Kurs jazdy defensywnej zdecydowanie rozwija wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Bardzo ważnym atutem szkolenia jest jego atrakcyjna cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo niskiej cenie. Nasza szkoła jazdy specjalizuje się w organizacji profesjonalnych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może poszczycić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, przez które nasi Klienci uczą się z przyjemnością. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to przyjemność, dlatego też w pełni angażujemy się w organizowane kursy jazdy defensywnej.

Zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej informacji: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok