Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Filmy najlepszej jakości online
Grudzień 17, 2016
Tłumaczenia pisemne i ustne angielskiego Tłumacz przysięgły angielskiego tłumaczenia zwykłe i przysięgłe
Tłumaczenia polsko angielskie
Grudzień 21, 2016

Promocja instalacji LPG Kraków Wieliczka

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym jest LPG?

LPG określany jest ogólnie jako propan-butan, więc mieszanina tychże dwóch elementów. Kumuluje się go w specjalistycznych zasobnikach pod ciśnieniem oraz jest jednym spośród najbardziej komfortowych źródeł energii. Stosuje się go przykładowo do zasilania rozmaitych urządzeń cieplnych, jako źródło energii w domu (m in. do grilli gazowych), jako paliwo w systemach kogeneracji czy – naturalnie – paliwo napędowe. W ostatniej wersji to zwyczajnie autogaz. Jakie są jego właściwości? Pod wpływem niedużego ciśnienia zmienia się w płyn oraz można go składać w małych zasobnikach lub butlach gazowych. Dodatkowo jest on w stanie przekazać rzeczywiście wiele energii. Ponadto jest bezzapachowy oraz kompletnie niewidzialny. Do gazu, z którego czerpiemy w domu, dodaje się specjalistyczny komponent chemiczny, abyśmy umieli dostrzec fakt jego „ulatniania się”. Gaz LPG musi wypełniać określone normy oraz podlega rewizjom jakościowym zanim trafi do naszego auta. W wielu państwach wzrasta zaciekawienie instalacjami gazowymi do samochodów, gdyż są one wysoce ekonomiczne w porównaniu do układu na benzynę albo ropę. Oprócz niższej opłaty (prawie o połowę stawki benzyny bezołowiowej), zbiornik z LPG jest znacznie lżejszy od typowego.

Gdzie można wykonać montaż instalacji LPG?

Przede wszystkim w jednostkach handlowo-usługowych, które dłużej istnieją na rynku samochodowym. Wzorem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które dysponuje w swojej ofercie nie tylko instalacje LPG, lecz również auto mechanikę, serwis klimatyzacji, diagnostykę komputerową, usługi naprawy felg oraz naprawę opon. W przypadku autogazu możemy liczyć na rabatowe stawki montażu, które obejmują:

  • kompleksową usługę diagnostyki zespołu zasilania paliwowego
  • kontrolę jakości zasadniczych systemów elektrycznych, napędzających (m in. świec zapłonowych)
  • obserwację systemów zabezpieczenia

Poza tym przedsiębiorstwo „Bet-Pol” posiada w swojej propozycji serwis autogazu, jego reperację, podmianę zbiorników LPG i ocenę uszkodzeń. Warto zwrócić się do niej z takimi problemami, jak niedbale nastawiony układ LPG, niesprawna sonda lambda, uszkodzony katalizator, intensywniejsze przepalanie się świec zapłonowych, wyciek płynu chłodniczego, odczuwanie zapachu gazu, brak osiągania przez napęd LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak zdolności przestawienia się na zasilanie gazem, kłopoty przy napełnianiu zbiorników gazem, nieprawdziwe wskazania stanu LPG, przetwarzanie przez auto benzyny oraz gazu równocześnie. W przypadku oceny uszkodzeń firma oferuje ocenę komputerową systemu LPG, diagnostykę układu elektronicznego, diagnostykę nieprawidłowości mechanicznych, ocenę usterek wywołanych niefachowym montażem.

LPG – czy naprawdę jest takie oszczędne?

Posiadacze skromniejszych pojazdów są bardziej sceptyczni wobec instalacji gazowego, gdyż silniki ich aut niestety nie są bardzo obszerne. Niemniej jednak Ci, którzy posiadają wielkie samochody, z pewnością odczuwają większe oszczędności. Jakie są więc fakty?

Po pierwsze – okres zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od pojemności silnika oraz tego, ile w przeciągu roku przejedziemy kilometrów. Jeśli ktoś nie jeździ, wtedy pieniądze poświęcone na instalację i jej założenie będą zwracać się dłużej niźli w przypadku użytkownika, który nieprzerwanie „jeździ po świecie”.

Po drugie – złe uwagi przekazują Ci, którzy przenigdy nie jeździli samochodem z instalacją LPG lub posiadali ją nieodpowiednio zamontowaną (i właściwie nie umieli z niej dobrze korzystać).

Po trzecie – Nim zdecydujemy się na instalację autogazu, warto dokonać obliczeń co do zyskowności. Powinnyśmy znać po prostu parę faktów dotyczących: standardowego wykorzystania paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów pokonywanych w ciągu tygodnia (roku), stawki paliwa na rynku i koszt systemu LPG.

Ile trwa montaż instalacji LPG?

Czas, który trzeba przeznaczyć na montaż autogazu, wynosi klasycznie od 8 do 10 godzin. Taki termin instalacji dotyczy jednakże typowych samochodów, jakie są zaopatrzone w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompleksowej diagnostyce komputerowej układu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze zaplanowanie wszelkich detali oraz wyznaczenie wówczas dokładnego terminu.

Jakie są ceny instalacji LPG?

Wszystko faktycznie uzależnione jest od typu silnika oraz typu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Układy Zasilania umieszcza się zwykle z wielopunktowym wlewem benzyny, który jest sterowany za sprawą komputera. W przedsiębiorstwie „Bet-Pol” aktualnie obowiązuje cennik rabatowy na instalację LPG, jej montaż i butlę gazową w miejscu kółka dodatkowego. Uzyskamy również wszystkie papiery, jakie trzeba przedstawić Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz rękojmię na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Całościowe koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla motoru 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla napędu 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla napędu 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją propozycję firma „Bet-Pol” kieruje do nabywców zamieszkujących w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie i ościennych miejscowościach. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w odsyłacz – serwis auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok