Profesjonalny kurs bezpiecznej jazdy
Luty 13, 2015
Projektowanie ogrodów nowoczesnych
Październik 16, 2015

Pojazdem uprzywilejowanym nazywamy pojazd , który wysyła sygnały świetlne o niebieskiej barwie i zmieniające się sygnały dźwiękowe uczestniczący w ruchu drogowym z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w służbach medycznych, służbach ratunkowych oraz w służbach bezpieczeństwa publicznego. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym ryzykiem wypadku, dlatego też kierowca samochodu ratunkowego powinien cechować się specjalnymi umiejętnościami, opanowaniem i bystrością, w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu przygotował profesjonalne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat organizuje szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo dobrej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do wzięcia udziału w kursie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Wymóg prawny skierowany jest do wszystkich kierowców, niezależnie od doświadczenia, a program kursu, ma przygotować ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych poruszane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Na czym polega kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych?

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z zwiększonym ryzykiem wypadku drogowego. Co więcej tacy kierowcy są odpowiedzialni za bezpieczny transport osób. Z tego względu wypracowanie u nich odpowiednich reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym założeniem kursu. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Podczas zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy wskazują także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. W trakcie części praktycznej kursanci wykonują manewry drogowe związane z jazdą w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Wymagania i cena kursu

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę prowadzącą takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w szkoleniu powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna posiadać takie dokumenty jak: odpowiednie prawo jazdy i świadectwo od lekarza o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się od 650 zł za kurs. Ośrodek Szkolenia Rajder zawsze oferuje korzystne promocje dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kończy się wydaniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

ODTJ Rajder

ODTJ Rajder z siedzibą w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy bogaty wybór kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualne podejście do każdego Klienta i znakomite warunki nauczania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych narzędzi. W naszym ośrodku zatrudnieni są wykształceni instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do zawodu kierowcy. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo na drogach.

Jeśli interesuje Cię szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, spytaj się o najbliższe terminy i warunki cenowe, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu: 609 929 090. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to świetna okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs na pojazdy uprzywilejowane

Strona używa cookies
Ok