nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Kupujemy mieszkanie marzeń
Marzec 3, 2017
serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Serwis skutera Kymco
Marzec 5, 2017

Pierwsza rozprawa rozwodowa

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Jak przygotować się do rozwodu?

Co właściwie będzie miało miejsce podczas sprawy rozwodowej? Czy trybunał wymierzy w naszą stronę tylko krępujące pytania? Jak przygotować się do sprawy rozwodowej, ażeby uzyskać rozwód? Zacznijmy od tego, że obecnie sprawy w temacie rozwodów niestety nie są niczym osobliwym. Sporo obywateli wraz z kolejnymi miesiącami widzi swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii wyboru drugiej połówki. Częstokroć partner zdradza, nadużywa napojów wysokoprocentowych lub innych używek czy katuje psychicznie. W niniejszej okoliczności każdy z nas posiada przesłankę, żeby zdeponować pozew o rozwód oraz wyglądać dobrego wyroku trybunału. Wyczekiwanie na holu sądowym na rozpoczęcie rozprawy zapewne jest szczególnie stresujące. W ogóle nie ma się jednak czego bać. Wystarczy mieć minimalną wiedzę w kwestii tego, kto oraz o co będzie właśnie na niej pytał. Jeżeli czujemy, że bez pomocy nie damy sobie rady, możemy w takiej sytuacji udać się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam uzbierać wszelkie konieczne papiery.

Proces rozwodowy przeprowadza najczęściej trzech sędziów, z czego środkowy jest sędzią przewodzącym, natomiast dwaj na brzegach – to prawnicy ławnicy. Cała sprawa dzieje się bez włączenia publiki, także z wyjątkiem sędziów, współmałżonków i pełnomocników nikogo poza tym absolutnie nie powinno być na sali. Nie musimy się zatem zadręczać, że znajoma z biura dowie się za dużo o naszym pożyciu małżeńskim czy o tym, co konkretnie dzieje się w naszej rodzinie. Kolejnymi szczeblami postępowania są: przepytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie partnerów oraz w końcu – zamieszczenie wyroku.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia najczęściej rozpoczyna od zadawania ogólnych zapytań. Czy małżonkowie prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, to od kiedy tak się dzieje); jak konkretnie prezentuje się sytuacja z dziećmi? (oraz czy osiągnęły pełnoletność, kto dzisiaj ma nad nimi opiekę, jeżeli matki lub ojca w wymienionym domu w ogóle nie ma); czy uprzednio toczyły się względem któregoś z współmałżonków procesy familijne? I czy występuje w ogóle jakakolwiek możliwość na oszczędzenie małżeństwa? Po tychże zapytaniach sąd przechodzi do przepytania najbliższych. Może to zrobić na pierwszej rozprawie albo dopiero na nowej. Na początku wysłuchiwani są przyjaciele strony powodowej, a w następnej kolejności – strony pozwanej. Od liczebności świadków wydarzeń zależy liczba rozpraw, a każdy z partnerów ma szansę pytać o szczegóły. Kiedy małżonkowie i świadkowie będą już przesłuchani, to trybunał przechodzi do przesłuchania partnerów. Mają sposobność oni ukazać osobisty stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co konkretnie stwierdził któryś z obserwatorów albo sam współmałżonek.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na wyroku dobro dziecka, szczególnie nieletniego
  • Pozostawałoby to w niezgodności z zasadami współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda jedynie winny partner, przykładowo ten który dokonał zdrady (drugi współmałżonek musi sformułować zgodę na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W sporej ilości kwestiach potrafi pomóc nam prawnik, głównie jeśli pragniemy, aby trybunał zawyrokował winę jakiejś ze stron za rozkład związku małżeńskiego. Możemy się ponadto do niego udać wówczas, jeżeli: strony posiadały wspólny dorobek, a jedno z nich ma działalność gospodarczą na etapie niewypłacalności; planujemy, ażeby były zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka czy na najmłodszych członków rodziny; planujemy posiadać całą zwierzchność rodzicielską albo pragniemy pozostałej stronie uszczuplić związki z dzieckiem; okoliczność potrzebuje orzeczenia metody korzystania ze wspólnego lokalu, jego podziału albo powierzeniu go jednemu z partnerów; powinno się zawyrokować podział całkowitego kapitału. Adwokat potrafi nas wesprzeć nie wyłącznie w przypadku rozwodu, ale też podczas separacji. Trzeba mieć na uwadze, iż rozwód oraz separacją to dwie przeróżne sprawy, które choć są porównywalne, lecz różnią się „wynikami”. Wyrok trybunału o rozwodzie działa w taki sposób, że małżeństwo przestaje funkcjonować. W przypadku separacji małżeństwo w dalszym ciągu funkcjonuje formalnie. Osoby, jakie postawiły na separację, z jakiś powodów bynajmniej nie chcą zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są bogobojne czy mają na wychowaniu niepełnoletnie dzieci. Występuje także coś wyjątkowego, jak separacja faktyczna, gdzie mąż oraz żona żyją samodzielnie, mianowicie nie zajmują tego samego lokum.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie powinniśmy mieć przy sobie wszelakie ślady obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na orzeczeniu jedynej winy. Mogą to być zdjęcia, sms-y, wiadomości multimedialne bądź filmy. Musimy wykazać, że współmałżonek, m in. dopuścił się oszustwa albo jeszcze nadużywa napojów wysokoprocentowych. Skoro staniemy przed trybunałem nie mając jakichkolwiek dowodów w tej sprawie (albo nie posiadając obserwatorów zdarzeń) zdobycie rozwodu może trwać wyjątkowo powoli. Orzeczenie sądu będzie opierało się na wysłuchaniu małżonków i świadków. Jeżeli potrzebujesz skutecznego mecenasa, to kliknij w owy odsyłacz – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok