filmowanie z powietrza filmowanie z drona filmowanie dronem firma
Kompleksowe usługi filmowania z powietrza
Kwiecień 28, 2017
dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Profesjonalny DJ zastąpi każdy alkohol
Maj 4, 2017

Pomoc prawnika w sprawie nękających firm windykacyjnych

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Wezwanie do zapłaty, czyli jak działają firmy windykacyjne…

Ogromna liczba firm odzyskujących długi jest sterowana przez osoby, które przebyły studia prawnicze, jednakże nie posiadają aplikacji. Z tego względu posiadają podstawową wiedzę z kręgu polskiego prawa cywilnego. Nabywanie rozmaitego rodzaju wierzytelności wymaga większego poświęcenia oraz zdolności, którego w zasadzie nie da się nabyć przy użyciu innych rozwiązań, jak w trakcie praktyk w kancelarii u „dojrzalszych” znajomych po fachu. W tym przypadku konieczny jest adwokat, który dokładnie będzie rozumiał, jakie ruchy dobrze jest przedsięwziąć. Firmy windykujące długi nieraz nie dostają żadnej „zaliczki” oraz umawiają się głównie na procent od pobranej wierzytelności. Najczęściej jest to od 15% do 50% całkowitej kwoty. To z pewnością fakty tyczące się Nabywców. Oni wcale nie muszą tak naprawdę podejmować żadnych czynności, poza czekaniem na uiszczenie części zadłużenia przez prezentowaną firmę. A co w niniejszym okresie dzieje się z trasatem?

Nierzetelne firmy, czyli tysiące wezwań do zapłaty

Musimy w tym miejscu wyróżnić dwie rzeczy: gdy któraś osoba ledwie co została wierzycielem i wierzytelności przedawnione, jakich w ogóle nie musimy regulować. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to pożyczkobiorca musi koniecznie oddać niespłacone pożyczki pod rygorem sprawy w sądzie, opublikowania orzeczenia, zabrania majątku poprzez komornika oraz w efekcie opłacenia o wiele wyższej sumy niżeli początkowa. Jeśli chodzi o długi przedawnione, to wcale nie należy oddawać wierzytelności – taką poradę uzyskamy od dowolnego prawnika. Niestety większość przedsiębiorstw „ściągających” długi nie zabiega już o spłacenie wspomnianego zadłużenia, ale terroryzuje wierzycieli złymi efektami ich niespłacenia. Robią to przy użyciu listów, jakie co chwilę trafiają do skrzynki, kilku identycznych wiadomości e-mail oraz uciążliwych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Częstokroć dokumenty są wyrażone w taki sposób, żeby wierzyciel rozważył to, iż rzeczywiście powinien coś sfinansować. Wiele w nich skomplikowanych dla „typowego zjadacza chleba” stwierdzeń typu „inwestycyjny niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz zamknięty.” Co faktycznie w tej sytuacji należy zrobić?

Tylko na pisma z sądu należy reagować

W takiej sytuacji powinniśmy odebrać pozew o zapłatę z sądu (jeśli długu w ostatnim czasie nie oddaliśmy). W ogóle dokumentów z sądu nie powinniśmy ignorować, bo po pewnym czasie (uprawomocnienie) ma ono moc wykonawczą. Jeżeli informacje zawarte w pozwie są niepoprawne lub załączono do pozwu nieautentyczne dowody – tym bardziej należy zareagować. Trasat ma uprawnienie do tego, by się asekurować, przykładowo kiedy doszło do utraty ważności wierzytelności. W takiej okoliczności dobrze jest zaczerpnąć z porady prawnej bądź iść do dowolnej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka wyklaruje nam, które działania będą najwłaściwsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi własnych należności, posiada obowiązek ukazać w trakcie rozprawy dowody, np. wystawiony mandat za przejechanie na czerwonym świetle.

Przedawnione długi, czyli jak odeprzeć atak socjotechniczny

Placówki windykacyjne nie posiadają absolutnie jakichkolwiek zezwoleń. Ma je sąd, sekwestrator, mecenas – jednak nie firma zajmująca się inkasowaniem nieważnych zadłużeń. Jeżeli więc uzyskaliśmy zalecenie do zapłaty od opisanego podmiotu, nie wolno robić tychże czynności:

1. Krótko mówiąc nie można dawać odpowiedzi na dokumenty, e-maile i odbierać komórki, bowiem będzie to równoznaczne z występowaniem zadłużenia (jakiego w ogóle nie należy oddawać)

2. W przypadku kiedy owa instytucja kontaktuje się telefonicznie, należy mieć świadomość, że pełna debata będzie nagrana – i to czasami może naturalnie wpłynąć na naszą niekorzyść. Absolutnie nie dawajmy się nagrywać, po prostu nie wchodźmy w żadne konwersacje z windykatorami z call center. Najzwyczajniej w świecie zarzućmy połączenie, zwłaszcza jeżeli nie nie uwidacznia się określony numer telefonu.

3. Krótko mówiąc nie dajmy sobie grozić! W sytuacji przestarzałych długów pod żadnym pozorem nie przekazujmy pism odwoławczych, próśb oddawania długu w ratach, pomysłów odłożenia czasu wypłaty długu etc. Po prostu nie dajmy się również nabrać na pertraktacje, czyli „promocje” i „upusty” tyczące się starych zadłużeń.

4. Wcale nie przelewajmy minimalnej kwoty na rachunek bankowy spółki windykacyjnej, choćby jednego grosza. Bowiem w takiej sytuacji ruszy cała machina dochodzenia wierzytelności. Spłacenie chociażby niesłychanie małej sumy jest równoznaczne z tym, iż zadłużenie akceptujemy.

5. W przypadku kiedy przyjęliśmy niejasne zaświadczenie, idźmy po pomoc do adwokata, który wyklaruje nam szczegółowe jego moduły.

Musimy też mieć na uwadze o tym, iż długi przedawnione możemy zapłacić dobrowolnie. Fundusze nie znajdą się tymczasem na rachunku rozliczeniowym podstawowego pożyczkodawcy, tylko placówki, która powyższy dług w późniejszym terminie zakupiła. Warto w tymże przypadku zadać sobie kluczowe pytanie: czy powinniśmy płacić? Spłacenie pierwszemu pożyczkodawcy przedawnionego zadłużenia ma sens, ale płacenie firmom, które od siebie nawzajem kupują niespłacone zobowiązania oraz liczą na błyskawiczny zarobek – przypuszczalnie nie. Szczególnie, że spora liczba aprobuje liczne przekroczenia polskiego prawa.

Jeżeli zaciekawił Cię powyższy materiał oraz chcesz sprawdzić, w jaki sposób prezentuje się fachowa strona prawnika, możesz kliknąć tu – www.adwokat-bydgoszcz.eu

Strona używa cookies
Ok