toruńska kancelaria notarialna dobry notariusz pomoc notarialna
W jakich sprawach może doradzić nam notariusz?
Kwiecień 14, 2017
wynajem telebimów telebimy telebimy do wynajęcia
Wynajem telebimów na duże imprezy
Kwiecień 16, 2017

Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

Jak rodzić sobie z niepłaceniem alimentów przez byłego męża?

W przypadku kiedy od plus minus dwóch miesięcy na rachunku rozliczeniowym w ogóle nie zostały zaksięgowane alimenty na córkę, mamy możliwość zrobić odpowiednie kroki, aby je ponownie otrzymać. Niestety częstokroć przeróżne sytuacje życiowe demonstrują jak jest to żmudne i ile możemy równocześnie mieć nieprzespanych nocy. W wypadku zaakceptowania ugody fundusze muszą zawsze przychodzić cyklicznie. Jednakże w sytuacji orzeczenia sądu – nie za każdym razem tak to się toczy. Natychmiast po sprawie rozwodowej byli współmałżonkowie zazwyczaj nie planują ze sobą „polemizować”, oraz bywa także tak, że któreś z nich zmienia mieszkanie, przykładowo wyjeżdża za granicę. Próbują to wytrzymać oboje i dziecko, które musi obowiązkowo mieć zagwarantowane godziwe warunki mieszkania. Alimenty absolutnie nie są „zbytkiem”, dzięki któremu mamy możliwość zaspokajać własne zachcianki. Są wydatkowane jedynie dla dziecka. To małe dziecko jest rzeczywistym odbiorcą tychże zasobów finansowych nawet w takich okolicznościach, jeżeli świadomie nimi nie włada. Jak na przykład dać sobie radę w przypadku, kiedy przez dwa miesiące zostało zanotowanych na koncie kilka groszy z powodu alimentów na syna?

Na starcie pamiętajmy, by przedyskutować to z z dłużnikiem, nawet w przypadku kiedy jest to nadzwyczaj wymagające. Naprostowanie sytuacji „na wejściu” dopuszcza opcję obrania dalszej koncepcji. Jeżeli to bynajmniej nie wpływa na sprawę, spotykamy się ze złością lub wymijaniem, musimy wynająć profesjonalnego adwokata, który zajmie się naszą sprawą kompleksowo. Musi to być serdeczna osoba, a mianowicie taka która będzie wykazywać się zaangażowaniem, będzie wspierać o każdej porze dnia i nocy oraz wyklaruje wszelkie przeszkody prawne.

Składanie wniosku egzekucyjnego do komornika

Mamy szansę swobodnie dobrać komornika, u którego złożymy pismo. Trzeba kierować się umiejscowieniem pracowni oraz ilością zainteresowanych, jakich wykonawca musi koniecznie obsłużyć w tzw. „obszarze”. O niuanse mamy szansę zapytać swojego prawnika, który oceni, jakie kancelarie będą mogły produktywnie podjąć się pochwycenia własności… oraz są niedaleko dłużnika. Musimy tutaj podać wszystkie informacje, które mamy o poprzednim małżonku – numery kont w bankach, polisy na życie, papiery wartościowe, miejsce pobytu, nazwę firmy oraz wiadomości dotyczące zajmowanych nieruchomości. Inaczej mówiąc, skoro wiemy, iż dłużnik ma jakiś dorobek (nawet ten gorliwie kamuflowany), wolno nam wszystko powiedzieć komornikowi.

Bezowocna egzekucja nie jest zgodna z tym, iż bynajmniej nie mamy już najmniejszych możliwości na odebranie pieniędzy. W wypadku, kiedy urzeczywistniamy kryteria dochodowe, możemy wnioskować o środki z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja bezproduktywna to innymi słowy nieuzyskanie alimentów na syna przez okres dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą podjęte adekwatne działania wobec wierzyciela. Przede wszystkim były partner zostanie zaproszony na potrzeby wyjaśnienia sprawy. Musi szczegółowo zrelacjonować swoją sytuację rodzinną oraz materialną, m.in. uzasadnienie niespłacania alimentów. Prócz tego będzie od niego egzekwowane oddanie zeznania majątkowego.

Jeśli zdarzy się sytuacja, gdy były partner nie ma zajęcia bądź bezowocnie poszukuje pracy zarobkowej, musi koniecznie zapisać się jako osoba niepracująca w Urzędzie Pracy. Musi również przyjąć propozycję pracy, bowiem w innych okolicznościach zostanie uznany za „umywającego ręce od zobowiązania alimentacyjnego”. Jeśli utrzymuje firmę, która nie zapewnia żadnych dochodów, również musi zapisać się w urzędzie, jednakże tym razem jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli dłużnik realizuje wszelkie powyższe czynności (to znaczy „kooperuje”), niestety nie można nic więcej zrobić. Nawet, gdy pieniędzy ciągle nie ma. Odpowiednie procedury wykonuje się wtedy, kiedy przez ostatnie pół roku nie uregulował on więcej niż połowę alimentów.

Kiedy niepłacenie alimentów jest przestępstwem?

Kiedy dłużnik bez przerwy wstrzymuje się od uiszczania alimentów na małe dziecko, ostatecznie jest dłużnikiem tropiony przez organy państwowe. W tej sytuacji musimy oddać wniosek o ściganie za przestępstwo z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj po prostu o „nieustającą niealimentację”, inaczej mówiąc okoliczności, w których dłużnik nie pragnie pokrywać, alimentów, bo „ma taki kaprys” i w zasadzie nie ma równocześnie najmniejszych racjonalnych motywów (wszelkie informacje musi przedstawić nam nasz prawnik). Ewentualnie możemy dostarczyć formularz do starosty, aby zablokowano prawo jazdy takiemu „winowajcy” i wpisano go do biura informacji gospodarczej. Krótko mówiąc nie będzie miał szansy wziąć żadnego kredytu z banku, prócz słynnych chwilówek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Skoro wiemy, iż wierzyciel z pewnością miał kapitał, jednak sprezentował go któremuś członkowi rodziny, wówczas musimy wnieść stosowny pozew: skargę pauliańską (o której mówi prawo cywilne) lub zawiadomienie o popełnieniu przewinienia, które ma za cel utrudnić zaspokojenie praw wierzycieli. Wolno też wnioskować o „alimenty od obojga rodziców byłego męża”, skoro on nie jest zupełnie w stanie ich pokrywać.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej, wejdź w link obok – Prawnik Toruń

Strona używa cookies
Ok