Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
Marzec 25, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
Marzec 25, 2017

Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na samym wstępie musimy wyjaśnić, do czego w sumie aplikator etykiet służy. Mianowicie jest to maszyna fabryczna, której celem jest nalepianie etykiet na rozmaite typy wyrobów. Wzorem mogą być butelki z rumem lub wódką. Mają owalny kształt i najczęściej są zrobione ze szkła. Etykieciarka przykleja na nie nalepkę z kluczowymi danymi: nazwą firmy dostarczającą napój, nazwą trunku, okresem ważności etc. W przypadku napojów wyskokowych, np. brandy, etykieciarka musi nałożyć też banderolę akcyzową.

Jedną z dobrze atrakcyjnych firm produkujących etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie parę procedur przyklejania etykiet: nalepki samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety odcinane, etykietki termokurczliwe. Aplikator etykiet może przylepiać etykiety na różne rodzaje towarów, przykładowo do koktajli (woda mineralna, słodkie soki, gazowane soki), do pożywienia (olej słonecznikowy, szybkie dania, jogurty), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, peelingi, balsamy po goleniu) oraz sporo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najwydajniejsze pomysły, jeżeli chodzi o etykietowanie wyrobów. Od jakiegoś czasu ciekawostką jest technologia Adhesleeve, jaka polega mówiąc skrótowo na tym, iż każda etykieta ma charakterystyczne paski kleju poliakrylowego. Generalnie ten wytwórca zajmuje się wytwarzaniem takich etykieciarek, jak: Futura Top, Pratica czy Rotaxa. Określone warianty potrafią układać etykietki na pustych opakowaniach oraz tych zapełnionych piwem, kosmetykiem bądź żywnością.

Należałoby na pewno przemyśleć sobie nabycie etykieciarki rotacyjnej, np. wieloczłonowej. Za jej sprawą można oznaczać równolegle nawet 6 wyrobów. Efekt końcowy jest uzależniony od liczebności stacji, w jakie będzie wyposażona oraz od średnicy karuzeli – ponieważ etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Opakowania puste lub pełne są mocowane dokoła kluczowej stacji, która kręci się oraz w tym samym okresie wydaje etykietki.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

W przypadku kiedy producent jedzenia, alkoholu lub kosmetyków planuje posiadać bezawaryjną maszynę do nakładania etykiet na produkty, to powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W naszym kraju funkcjonuje jedynie kilka przedsiębiorstw, jakie zajmują się importowaniem tak skomplikowanych urządzeń seryjnych i dalszym ich serwisem. Należałoby zawsze zainwestować w coś, co będzie eksploatowane do masowej produkcji przez sporo lat. Aplikator etykiet można zaadaptować do linii fabrycznej, którą właśnie ma dana firma.

Podstawową zaletą jest sama metoda Adhesleeve, jaka udostępnia szansę redukcji zbędnych wydatków, przykładowo kosztów składowania kleju, wydatków na rozcieńczalniki (użytkowane są w aplikatorach etykiet stosujących gorący klej), pokrywania kosztów ponadplanowego czasu mechaników trudniących się przeglądem systemów klejowych. Niewątpliwym pozytywem jest to, iż w ogóle nie musimy zatrudniać zawodowców – czyli osób z obszernymi kompetencjami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie łatwa. Odbywa się za pomocą panelu dotykowego.

Mamy szansę ponadto liczyć na mniej postojów na linii przerobowej, lepszą wytrzymałość etykiet oraz zredukowanie nakładów na energię (są połączone z podgrzewaniem kleju w różnych typach etykieciarek).

W jakiej cenie można kupić aplikator etykiet?

Etykieciarki P. E. Labellers posiadają trzy zasadnicze własności: niewygórowaną cenę, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Szkic każdego aplikatora nalepek jest za każdym razem dopasowywany do wymagań Klienta. Jest opcja ulokowania takiej maszynerii na jak najmniejszej przestrzeni i jednocześnie nie zostają złamane regulaminy BHP. Każda spośród nich ma koliste ramy i profesjonalne osłony, żeby pracownik w trakcie eksploatacji maszyny mógł czuć się pewnie. Oczyszczanie, renowacja, przezbrojenia – są niesłychanie szybkie.

Cena aplikatora etykiet zależy głównie od jej typu, mianowicie od procedury, w której w najbliższym czasie będzie pracować. Ważne jest też to, czy Odbiorca jest zainteresowany zakupem kompletnej linii przerobowej czy wyłącznie samego aplikatora nalepek. Plusem nowatorskiej technologii jest to, że inwestycja zwróci się z pewnością w szybkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers rzadko ulegają awarii oraz w ogóle nie są przyczyną długookresowych zastojów. Zwykle w tych sytuacjach są weryfikowane: współczynnik awaryjności i przeciętny czas przestoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest zaopatrzyć linię produkcyjną w inne funkcjonalne maszyny, np. weryfikatory butelek, kapslownice czy transportery. Na efektywność produkcji mają wpływ wszystkie maszyny, jakie uczestniczą w produkowaniu produktów oraz pojedynczy pracownicy. Wydajność samej etykieciarki jest zależna od większej liczby czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeżeli planujesz wiedzieć o wiele więcej o przylepianiu etykietek na towary, wejdź w ten link – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok