ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak
Październik 5, 2016
Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Nowoczesne usługi hydrauliczne i gazowe
Październik 17, 2016

Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nowoczesne maszyny rozlewnicze od przedsiębiorstwa Ultrapak

Każda linia fabryczna musi posiadać optymalną nalewarkę, dzięki której towar natychmiastowo znajdzie się w opakowaniu. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, bo nie spełni standardów i zostanie zignorowany, ani za dużo – wywoła znaczące szkody budżetowe. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można zakupić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w opcji monobloków. Wszystkie cechują się mocną stalową architekturą i znaczną sprawnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na wielostronną poradę specjalistów, którzy od bardzo długo funkcjonują w zawodzie. Nalewarki można dobrać do specyficznych oczekiwań Kupującego, np. danego produktu, produkcyjności czy przebiegu rozlewu. Świetnie sprawdzą się w rozmaitych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Skuteczność maszyn rozlewniczych mieści się w obrębie od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w czasie pojedynczej godziny. Maszyna zapełnia szklane i plastikowe butelki oraz konserwy. Do gęstych, lepkich, posiadających większe cząsteczki przetworów przeznaczone są dozownice. Chodzi tu przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre karmy dla zwierząt, pożywienie dla dzieci. Pośród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali kwasoodpornej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Pierwszym typem są nalewarki tłokowe, które kierują produkt w opakowania z wykorzystaniem profesjonalnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Dowolny tłok zasysa porcję wody mineralnej albo wina oraz sączy ją do pojedynczych butelek. Dawka może wynosić od 5 – 1200 ml. Którakolwiek głowica posiada niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe świetnie sprawdzą się przy nalewaniu towarów z zawartością dwutlenku węgla. W zasobniku buforowym generowane jest wysokie ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój nadto się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe korzysta się zwykle do nalewania przetworów w butelki szklane oraz PET. Są to np. majonezy bądź przetwory, które mają gęstość „rzadką”, pieniącą się lub średniolepką. Sprawdzą się w branży drogeryjnej i chemicznej, bo są w stanie umiejscowić w szklanej butelce od 100ml – 10 l produktu. Nalewarki podciśnieniowe dopasowuje się do rozlewu alkoholi lub innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu wyrób jest zasysany przy wykorzystaniu ejektora. Ciśnienie w zasobniku jest znacząco niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle staranne przy mierzeniu artykułu z wykorzystaniem narzędzi do pomiaru objętości lub masy – inaczej przepływomierzy. Powstają m.in. w typie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET mogą pracować z różnorakimi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie nalewarka STERILBOX, mogą być uzbrojone w dźwignię. Za jej pomocą operator odkrywa i zawiera kegi. Nalewarki w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – przystosowuje się szczególnie do sektora, w którym wytwarza się wino bądź piwo.

Dostosowanie maszyn do istniejących linii produkcyjnych

Firma Ultrapak może dodatkowo skonstruować całą linię do masowego wytwarzania produktów. Zawsze zawodowcy firmy bazują na wymogach Klienta, m.in. co do towaru, który będzie dzięki niej przygotowywany, jaką płaszczyznę ma ona zajmować? Do obecnej chwili z propozycji przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (przygotowujący wódkę Bols) oraz Wosana. Nalewarki mogą być zbudowane w typie monobloków albo trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Interesant może wybrać spośród czterech typów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W metodzie „jałowej” lub Ultra Clean. Dzięki tym rozwiązaniom można błyskawicznie rozlewać produkty szczególnie podatne bakteriologicznie, np. mleko o przedłużonym czasie przydatności do spożycia. Linie techniczne wytworzone przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym wyglądem, dużą produktywnością przy jednoczesnym spełnieniu oszczędności poboru energii oraz dotrzymywaniem wszelkich warunków higieny. Partnerstwo z rynkowymi potentatami w obszarze wytwarzania maszyn przemysłowych dało firmie Ultrapak szansę na zyskanie uznania w oczach Kupujących. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię wytwórczą można wyposażyć w aplikatory etykiet, zamykarki, tunele grzewcze, orientatory, dzielniki rzędów, urządzenia do prowadzenia weryfikacji i in.

Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć klikając w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok