Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
Październik 4, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
Październik 6, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn etykietujących. Początkowo nakładanie nalepek dokonywało się za pośrednictwem metodzie „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były niemniej tak potężne, iż spółka zadeklarowała, że będzie opracowywać urządzenia indywidualne. Przedsiębiorstwo Ultrapak ma zatem w swojej ofercie przeróżnego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory złożone, aplikatory rotacyjne i maszyny etykietujące liniowe. Etykieciarki modularne przeznacza się do nakładania różnorakich nalepek, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. Obecnie dostępne są trzy typy etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Za to maszyny karuzelowe perfekcyjnie sprawdzą się do nanoszenia papierowych banderoli przy wytwarzaniu spirytusu, wina albo artykułów spożywczych. Ostatni rodzaj maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – nadają się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nakładać banderole na wypełnione produktem i puste opakowania. Jakie procedury są używane przy etykietowaniu wyrobów? Otóż dziś wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Wyjątkowym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć trudność nanoszenia banderoli z rolki za pomocą kleju topliwego, bo wymusza on wykorzystywanie dodatkowych środków chemicznych, przykładowo rozcieńczalników. Po pierwsze powiększa to poważnie koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – technologia ta jest wadliwa. W liniach o wysokich wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nanosić banderole z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Doskonałym dodatkiem jest tutaj zespół mechanicznego łączenia rolki. Reasumując: Ultrapak jest upoważnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie nanosić etykietki syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nietransparentne, przeźroczyste, wykonane z papieru, plastikowe oraz etykiety wycinane z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Maszyny etykietujące proponowane przez Ultrapak posiadają kilka szczególnych zalet: funkcjonalne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozgraniczające, karuzelę wewnętrzną i samocentrujące platformy. Ergonomiczne kształty etykieciarek dotyczą wszelakich osłon oraz ram urządzenia, co zasadniczo poprawia poziom bezpieczeństwa. W katalogu przedsiębiorstwa znaleźć można następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują aplikatory Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza świetnie sprawdzi się przy przyklejaniu naklejek z papieru na szyjki produktów. Jest idealna do zakładania banderoli w formie litery „L” i „U” za sprawą kleju zimnego albo zmieszania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa systemy karuzelowe udostępnia możliwość wykonania po sobie dwóch prac: nałożenia na szyjkę od butelki etykiety i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (za pomocą drugiej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na nadzwyczaj dużą produktywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 założonych etykiet w ciągu godziny. Banderole mogą być wykonane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu tejże etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (bądź uchwyt rolki), system cięcia banderoli, czujniki markerowe, czujniki kontrolowania naprężenia folii, bęben do przenoszenia etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie osłabiające poruszanie się folii, topielnik oraz wałek. Model Rollmatic można w nieskomplikowany sposób dopasowywać przy użyciu ekranu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest zależna od falownika i przystosowuje się mechanicznie. W zależności od wariantu posiada narzędzia chroniące, centralny układ smarownic, zespół znajdowania i wydawania etykiet, urządzenie unieruchamiające, elektroniczny system naprężania oraz dostosowywania folii, automatyczne odnajdowanie końca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do zarządzania maszyną, detektor niewielkiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i pokrywy zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z systemu liniującego etykiety, walca transferowego, cylindra tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (bądź dwoma) oraz wałka klejowego. Znaczącymi zaletami ze stosowania oferowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność naklejek na pojedynczej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, zredukowana liczba przestojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych oraz rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niski pobór mocy oraz zredukowanie kosztów na części zastępcze.

Rodzaje maszyn pakujących dostarczanych przez Ultrapak

W salonie firmy Ultrapak można opracować wraz z konsultantami poszczególne maszyny pakujące, które w prosty sposób można połączyć z funkcjonującą już linią fabryczną, jak również zbiorcze rozwiązania. Tunele foliujące, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można efektywnie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce lub ryż. Ładowanie realizuje się z wykorzystaniem innowacyjnych technologii w aspekcie uzyskiwania próżni, gotowania w workach próżniowych i napowietrzania artykułu. Ważnym rodzajem pakowaczek są te, które potrafią dobrze owinąć wieprzowinę, ochraniając jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nietrudne w myciu, konserwacji, serwisie i naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne elementy zamienne. Zwykle są zaopatrzone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują różne metody zgrzewania: za pośrednictwem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to umieją one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i workami PA. Skrótowo tunele pakujące można podzielić na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są wytwarzane zwykle jako urządzenia pełniące funkcję paletyzacji oraz depaletyzacji. Jest to bardziej wygodniejsze oraz efektywniejsze rozwiązanie. Pełne projekty pakowaczek są tworzone w oparciu o indywidualne potrzeby Nabywcy, przykładowo. jego przewidywania co do skuteczności zamówionej linii technologicznej. Także powiązania między maszynami są w niniejszy sposób konstruowane. Interesanci mogą więc dobrać linię do danego wytworu, przykładowo. płatków owsianych.

Pełną ofertę można odnaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok