Depilacja laserowa mężczyzn skuteczne usuwanie owłosienia z ramion i pleców
Depilacja laserem medycznym ramion
Luty 9, 2017
Tłumacz przysięgły online biuro tłumaczeń online Protlumaczenia.pl
Biuro tłumaczeń online
Luty 11, 2017
W teraźniejszych czasach, kiedy przedmioty materialne stały się dla sporej części osób najważniejszymi rzeczami w życiu, trudno o upominek, który spełniłby wymagania osoby obdarowywanej. Na szczęście w niektórych grupach wciąż panuje przekonanie, że nie ma znaczenia wkład finansowy, a intencje osoby, która daje upominek oraz znaczenie wręczanego podarunku.Przykładów nie trzeba długi czas poszukiwać, starczy przypatrzyć się okazjom połączonymi z wiarą. W kościele rzymskokatolickim jest to chrzest, komunia, bierzmowanie albo ślub – uroczystości o charakterze religijnym, wydarzenia ważne dla ich uczestników. W przypadku sakramentów związanych z wiarą najistotniejsza jest (niewątpliwie poza przebywaniem z Twórcą) możliwość dzielenia się tak ważnym wydarzeniem z najdroższymi. A goście chcąc pokazać swoją radość, dają prezenty osobom, których ceremonia dotyczy.

Mając na uwadze, że na płaszczyźnie poprzednich paru lat trochę przeobraziło się podejście w kwestiach doboru upominku, to i tak przeważnie widać, że dla osób praktykujących wiarę, sakramenty nadal posiadają wymiar duchowy. Dla nich bardzo liczy się przeżycie związane z wiarą a także okazja członkostwa w tak ważnym dniu. Chcąc to unaocznić, przekazują one małe podarunki, które mają zaakcentować znaczenie okazji i nieść ze sobą alegoryczne znaczenie. Tego typu upominkami są dewocjonalia.

Dewocjonalia współcześnie

Dewocjonalia to szeroko zrozumiane przedmioty dotyczące kultu wyznaniowego, wprowadzone do sprzedaży stacjonarnie, na stronach www, albo na rynkach przy okazji różnego typu uroczystości związanych z religią. Wśród dewocjonaliów najbardziej popularne są oczywiście różańce, książeczki do nabożeństwa, obrazki z podobiznami świętych, obrazki srebrne, krucyfiksy, świece a także łańcuszki srebrne z wisiorkami.

Świece, obrazki srebrne… czyli co można podarować dziecku na chrzciny?

Przyjęło się, że w trakcie sakramentu chrztu chrzestni obdarowują dziecko świecą i prezentują białą szatkę. Świeca jest w trakcie sakramentu podpalona przez ojca chrzestnego, a szatką matka chrzestna przykrywa swego chrzestnego. Świeca wyobraża życie, jej płomień zmartwychwstanie a także wyjątkowość wiary. A szatka jest znakiem błogosławieństwa, a jej odcień – biały – to wyraz niewinności.

Na tym jednak nie koniec. Chcąc ofiarować nowemu członkowi wspólnoty katolickiej coś trwałego, coś co będzie mu zawsze przypominać o dniu, w którym został ochrzczony, niezmiernie często ich wybór stanowi łańcuszek srebrny z medalikiem czy obrazek srebrny z wyobrażeniem aniołków czy Jezusa. Są to przedmioty które będą pomagały w wierze nowemu uczestnikowi wspólnoty przez resztę jego chrześcijańskiej drogi.

Różańce w prezencie na komunię

Prócz Pisma Świętego ciągle najbardziej popularnymi podarunkami komunijnymi są łańcuszki srebrne z medalikami lub różańce. W tym momencie wypada oczywiście zadać pytanie, czy jeśli łańcuszek wytopiony jest ze srebra, to czy faktycznie jest to dar na lata. Otóż nie powinien to być problem – srebro, o które dobrze się dba, będzie służyło przez długie lata.

Gdy chodzi natomiast o różańce, to jest to podarunek, który jest doskonały dla kogoś, kto miała pierwszy raz komunię. Różańce to przede wszystkim przedmioty, które pomagają nam w modlitwie. Lecz nie oznacza to, że nie mógłby on być jedyny w swoim rodzaju. Wśród klasycznych różańców można odnaleźć i takie, które charakteryzują się oryginalnymi odcieniami i ciekawym wykończeniem. Dla dziecka jest to dodatkowa zaleta, obdarowując takim różańcem, sprawicie dużą przyjemność i podkreślicie unikalność sytuacji. I tak do wyboru mamy różańce perłowe, różańce fioletowe, różańce w kolorze nieba, czy klasyczne czarne różańce. Prócz koloru, różańce odróżniają się także kształtem – niekiedy koraliki przywołują na myśl serca, czasem są to podłużne perełki bądź bryły. Wszystko to sprawia, że różańce wyglądają jak małe arcydzieła

Dewocjonalia na prezent ślubny

Pośród ogromnego asortymentu dewocjonaliów należy zastanowić się chwilę nad obrazkami srebrnymi z wizerunkami Rodziny Świętej. Dlaczego właśnie obrazki srebrne? Prócz naturalnie faktu, że przedstawiają one Syna Bożego Madonnę jak i Józefa, to idzie również, co tu ukrywać, o aspekty estetyczne.

Obrazki srebrne odznaczają się naturalnością, trwałością wykonania i dobrym smakiem, a co za tym idzie – będą doskonale komponować się z każdym pomieszczeniem. Nic więc nadzwyczajnego, że to akurat one cieszą się obecnie zaciekawieniem wśród kupujących.

Miejcie na uwadze, że w upominkach komunijnych, prezentach na chrzest bądź ślub nie chodzi o to, by nabyć prezent jak najbardziej kosztowny, jak najbardziej innowacyjny. W sakramencie ważny jest głównie aspekt religijny a niewielkie podarunki w formie dewocjonaliów mają tę religijność uwydatnić – dewocjonalia są najwłaściwszym tego potwierdzeniem.

Jak widać pośród najpopularniejszych dewocjonaliów ludzie w dalszym ciągu sięgają po klasyczne upominki: różańce, łańcuszki srebrne, obrazki srebrne czy świece. Właściwie każde z nich będzie niezawodnym i wspaniałym podarunkiem, którym będziesz mógł pokazać swoją radość dając go osobie, która dopiero co przyjęła sakrament, niezależnie od charakteru imprezy: sakrament chrztu, komunia, sakrament bierzmowania lub sakrament ślubu.

Dlatego jeśli zależy Ci, aby sprawić swoim najbliższym przyjemność i wraz z nimi świętować sakrament, wręcz coś innego, np. łańcuszki srebrne z medalikami– kliknij w link, by ocenić, jakie dewocjonalia możesz ofiarować swoim bliskim.

Strona używa cookies
Ok