Profesjonalny dj na imprezy biznesowe dj na eventy pracownicze dj w Łodzi i okolicach
Dj na eventach klubowych
Grudzień 24, 2016
chicago pneumatic
Zalety narzędzi pneumatycznych
Grudzień 29, 2016

Przeglądając fora o weselach, niezmiernie często można się natknąć na wątekzwiązany z tym jaką muzykę wybrać na wesele. Najgorętszą kwestią poruszaną w kręgach forumowiczów jest problem, który można tak opisać: zespół muzyczny czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O zespołach muzycznych opowiedziano już pewnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu gorący temat. Postanowiliśmy, że w tym artykule opowiemy o tym, czym się zajmuje dj, czy dj na imprezie weselnej się sprawdza, jak znaleźć idealnego dj-a i różnice pomiędzy dj-em a zespołem. Ale do rzeczy.

Takich dj-ów unikaj

Dj-em zdecydowanie nie nazwiemy, kogoś kto gra muzykę puszczaną z programu na komputerze, bo dedykowany sprzęt to dla dj-a podstawa. Profesjonalny dj dysponuje: mikserem i sprzętem nagłaśniającym, a zdarza się, że i słuchawkami – ale to nie koniec, bo dj, który traktuje poważnie swoją pracę, będzie dbał o to, by jego występ nie tylko dobrze brzmiał, ale i dobrze wyglądał.

Dj, który sprawdzi się na weselu

Dj (albo dyskdżokej) puszcza a także remiksuje utwory, czyli modyfikuje przy użyciu dodanych efektów muzycznych. Dj to ktoś, kto cechuje się ogromną znajomością proponowanych kawałków, przy jednoczesnym zachowaniu harmonii muzycznej podczas koncertu. Jeśli idzie o dj na imprezy typu przyjęcie weselne czy impreza studniówkowa, to dj musi być także dobrym widzem, by ekspresowo oszacować, czy prezentowany przez niego utwór zaspokaja potrzeby odbiorców. A dobry dj umie zagrać dla każdej grupy odbiorców. Specjalnie to podkreślamy, bo fachowy dj nie doprowadzi do sytuacji, żeby grana przez niego kompozycja muzyczna sprawiała satysfakcję tylko jemu i nie trafiała w potrzeby gości weselnych.

Pilne: dobry dj z Warszawy na już!

Jak wiadomo ile ludzi, tyle potrzeb, ale istnieje kilka elementarnych rozwiązań, jeśli idzie o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Przede wszystkim warto zaznajomić się z portfolio dj-a. W tym celu należy sprawdzić hasła przykładowo: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, by wyszukać kilkanaście stron z ofertami dj-ów z danego miasta.

Profesjonalny dj będzie się starać, aby przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i ocenić, czy dj odpowiednio prezentuje się na przyjęciach okolicznościowych. Dlatego natychmiast nie czytaj stron, na których nie ma materiałów audio albo video, no chyba że chce Ci się trwonić czas na wydzwanianie do dj-a, żeby wypytywać go o udostępnienie portfolio. W oparciu o portfolio dj-a masz szansę już w pewnym stopniu ocenić, to czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Sprawdź też to, jak dany dj wygląda podczas występów. Istotne jest tu przykładowo jego ubiór, dlatego, że dj, który gra na weselu, powinien być stosownie ubrany. W końcu jest to istotne wydarzenie, więc dj powinien na każdym kroku pokazywać, że szanuje to.

Czy dj może być wodzirejem?

Następną kwestią jest to, czy dj zajmuje się także wodzirejstwem na przyjęciu weselnym czy innej imprezie. Większość dj-ów w swojej ofercie zaznacza, że są także wodzirejami. Jednak… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć rozczarowania na weselu, zweryfikuj, czy dany dj naprawdę ma świadomość, na czym polega prowadzenie imprezy. A pewnie nie zależy Ci, aby na Twojej imprezie konferansjer raz po raz raczył niestosownymi dowcipami lub mówił do uczestników wesela jak do swoich znajomych.

Dj na bal studniówkowy, czyli klasyka w nowym wydaniu

Ale dj gra nie tylko na weselach, istnieje możliwość, aby go ponadto wynająć na inną uroczystość. A dj na studniówce to coraz popularniejszy widok. I nie ma w tym nic szczególnego, ponieważ kapelom niełatwo jest nadążyć za najświeższymi trendami, a dj ma prawie nieskończony dostęp do muzyki. A jeśli o tym mowa…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Jeśli chodzi o porównania pomiędzy dj-em a kapelą, to przed chwilą wspomnieliśmy o tym, że dj ma większe możliwości, gdy idzie o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy szczególnie na samym weselu. Na pewno wiesz, że weselnicy nieraz chcą, żeby odtworzono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „starszy” kawałek, to bandy przeważnie są w stanie szybko przygotować aranżacje, ale w przypadku najnowszych utworów? W tym starciu dj bezapelacyjnie wygra. No i niewątpliwie dla dj gatunek muzyczny i język nie ma najmniejszego znaczenia.

I tu warto wspomnieć o pozostałych korzyściach: dj nie musi mieć tak przydługich przerw, jak zespoły, bo nie męczy się tak szybko jak członkowie zespołów. Zresztą weselnicy często nawet nie zauważają, że dj ma pauzę ponieważ podczas niej muzyka jest odtwarzana. Inną zaletą występów w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to radiowe. Dzięki temu ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Inną sprawą są koszty – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dodatkowe oświetlenie, maszyna do dymu… czym jeszcze zaskoczy dj?

Podsumowując warto też powiedzieć o tym, że profesjonalny dj dysponuje także własnym światłem oraz innymi sprzętami, np. maszyną do produkcji dymu. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy nastrojowym świetle, a do tego Wasza szczególna piosenka, która brzmi dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i korzyściach dj-a można długo by rozmawiać, ale może najkorzystniej będzie, gdy on sam o nich opowie. Więc jeśli pragniesz właściwej oprawy dla Twojego wesela czy super muzyki na imprezę studniówkową a także inną imprezę okolicznościową, zdecydowanie kliknij w stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok