Dywany nowoczesne wełniane dziecięce wyposażenie domu
Nowoczesne dywany dla Ciebie – szeroki wybór i doskonała jakość
Wrzesień 7, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Szybka pożyczka przez internet, czyli jak zdobyć gotówkę w kilka chwil.
Wrzesień 25, 2016

Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Dlaczego gra escape room stała się tak popularna w naszym kraju?

W ostatnim czasie na pierwszym miejscu były atrakcje odbywające się za pośrednictwem Internetu, które nie miały właściwie nic wspólnego z realnym światem. Co istotne – w ekspresowym tempie wyparły zabawy planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Paru użytkowników zasiadało przy swoich pecetach w domu na niezliczone godziny i wnikało w sztuczny świat (z myszkami takiej wydajności, iż trudno było normalnej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Wynik był taki, że relacje interpersonalne w ogromnym obszarze przeniosły się właśnie tam. Miały miejsce sytuacje, w których osoby mieszkające w tym samym budynku (np. na pierwszym i drugim piętrze), zamiast spotkać się face to face, przesyłały sobie sms-y, korespondowały ze sobą na Facebook’u bądź grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można rozmawiać o niezwykłym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z innej – o pasywności lenistwie oraz zaraźliwej niewrażliwości na innych.Rewelacyjnym pomysłem okazała się jedyna w swoim rodzaju zabawa escape room. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie zabaw wirtualnych, natomiast później przeszła istotne metamorfozy. Oparta była zupełnie na tekście pojawiającym się się na ekranie komputera, który dotyczył opisu pokoju a także zamiaru: ucieczki z niego. Sama treść sprawiała, że gra zajmowała od samego początku. Na przestrzeni następnych lat gra escape room została przeniesiona do scenariuszy gier online. Poprawiono grafię i tym samym nastała era „point and click”, czyli rozgrywek prowadzonych przed ekranem komputera z myszką w ręku. Zabawa Escape room przywędrował także do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz szerszym zaciekawieniem. W niej nie ma czasu na nieskomplikowane scenariusze lub suche dialogi. Gracz zostaje przeniesiony do rzeczywistego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.
Znajdują się tam niezwykłe przedmioty, trzeba wyjaśnić niemało zawiłych zagadek, dowieść umiejętności logicznego myślenia i sprawnością. Escape room to gra akcji, która rozstrzyga się na żywo. Istotny punktem wszelkich działań jest wyjście pokoju razem z znajomymi. Wydaje się, że to wszystko jest nudne. Gracze jednakże posiadają dokładny czas na wydostanie się z pomieszczenia.

Co czeka graczy po wejściu do escape room?

Na wstępie wszyscy gracze, którzy wybrali konkretny termin i godzinę, zostają zamknięci w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A odszukać w nim można niewątpliwie mnóstwo zadziwiających rzeczy! Gracze mają od 45 minut do godziny, aby rozwikłać wszystkie tajemnice oraz wyjść pomieszczenie. Klucz może być schowany dosłownie wszędzie. Każdy pokój to całkowicie inna struktura rozrywki. Scenarzyści dopracowali je w najmniejszych detalach, żeby dostarczyć wspaniałej rozrywki oraz zdumiewać do samego końca. Nie wszystkim udaje się wyjść z z escape room. Kiedy zajdą takie okoliczności przybywa osoba sprawująca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na tymże etapie towarzysze zabawy mogą od niej otrzymać informacje, w jaki sposób trzeba było się wydostać bądź odpowiedź pozostaje tajemnicą. Atrakcją jest z pewnością fakt, że zainteresowani sami muszą poznać historię pokoju – nikt im tego nie przekazuje. Czasami ma miejsce taka sytuacja, że uczestnicy potrafią wprawić w zdumienie samych autorów tajemnic oraz rozwiązują je w twórczy sposób, a mianowicie taki, jakiego nie przewidział scenariusz. Istotnym warunkiem jest niewykorzystywanie siły, aby uciec z pokoju.

Dom Kłódek oferuje cztery typy pokojów

Pierwszym modelem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że uczestnicy zakradają się do warsztatu słynnego żużlowca oraz próbują znaleźć sekret jego zwycięstw. Konkretniej mają odnaleźć ukryty „skarb” w 60 minut, jednak okazuje się nim nie sekret sportowca, lecz klucz do zwyczajnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze pozwolą się zdemaskować? Czy zachowają przytomność umysłu oraz znikną z pokoju? Następnym wariantem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, okazują się tunelem do podróży między wymiarami i gracze przenoszą się kilkadziesiąt lat wstecz. By powrócić do naszych czasów muszą wyjaśnić wszelkie zagadki i zniknąć z pomieszczenia. Czy „za komuny” ludziom żyło się lepiej? Z jakich substancji stworzony został eliksir szczęścia? Trzeci typ pokoju nawiązuje do znanej bajki o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz opiera się na uprowadzeniu smerfów przez podstępnego czarownika Gargamela do swojego niebezpiecznego zamku. Tam wytwarza eliksir, który ma na zawsze wyeliminować wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze elementów musi udać się w podróż i to jest jedyny moment, aby uratować porwane smerfy. W zamku skrywa się wiele pułapek, zaś zainteresowani są jedyną szansą na wyzwolenie. Ostatni pokój, posiada nazwę: „Tajemniczy pokój nr 4”, to miejsce, które właśnie przemieszcza się do innego wymiaru. Żadne inne informacje nie są przekazywane uczestnikom przed wejściem do niego. Czy ktoś jest chętny? Escaping room można zarezerwować na szczególne okoliczności (np. na urodziny, wieczór kawalerski) a dla pracowników instytucji, aby połączyć ich również pobudzić do kreatywnego działania. Dom Kłódek w Toruniu może również wykonać indywidualną propozycję, czyli dobraną do oczekiwań przyszłych graczy. Zapraszamy na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.

Strona używa cookies
Ok