Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe Toruń
Luty 12, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak dobrać
Luty 15, 2019

Kursy pływania niemowląt Toruń

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna forma spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój malców. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich pozytywnym przeżyciem. Jest to też idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Zajęcia trwają w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale przystosowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą ogromny stres, zarówno dla rodzica jak i maluszka. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w szkółce. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie pociech. Pamiętajmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują podczas pierwszej styczności z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Basen jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować agresywne zachowania i uspokoić podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, poza tym mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się podczas wypoczynku wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Niemowlaki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chciały z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Dzieci są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok