Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Kupno, czy wynajem ekranów led? Zdecyduj sam
Sierpień 26, 2016
Dywany nowoczesne wełniane dziecięce wyposażenie domu
Nowoczesne dywany dla Ciebie – szeroki wybór i doskonała jakość
Wrzesień 7, 2016

Muzyka łagodzi obyczaje i sprawia, że każdy człowiek czuje się lepiej. Muzyka jest integralną cząstką nas. W końcu każdy lubi słuchać innych piosenek i odmiennych gatunków muzycznych. Jedni uwielbiają ostre dźwięki gitary, kiedy inni spędzają czas przy łagodnym brzemieniu pianina. Jest jednak rodzaj muzyki, który mocno oddziałuje na powiązania nerwowe w mózgu, podwyższając stopień koncentracji i poprawiając potencjał analitycznego myślenia Muzyka relaksacyjna, bowiem o niej mowa , uspokaja ciało, zmniejsza poziom stresu i rozpala zmysły. Badania akademickie dowodzą iż słuchanie muzyki do nauki pobudza logiczne myślenie. Dziś duża liczba zawodników słucha podczas ćwiczeń muzyki motywującej, poprzez co osiągają oni lepsze rezultaty w konkretnej dyscyplinie. Psycholodzy sugerują świeżo upieczonym rodzicom słuchanie muzyki poważnej, które ma niepodważalny wpływ na pomysłowość i charakter dziecka. Jak to jest że muzyka relaksacyjna odgrywa tak istotną rolę w naszym życiu? Jakie zmiany powstają w naszym mózgu, kiedy słuchamy muzyki do medytacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odszukacie w bieżącym artykule.

Jak muzyka relaksacyjna wpływa na rozwój dzieci?

Każdy rodzic ma świadomość, że dziecko od najmłodszych lat powinno rozwijać się w towarzystwie muzyki. Aktualne badania pokazują, że muzyka dobrze oddziałuje na nie urodzone jeszcze maluchy. Słuch wykształca się już pomiędzy 4, a 5 miesiącem życia płodowego. Pierwszym dźwiękiem jakie odbiera maleńki człowiek, jest bicie serca. Jest to odgłos, który będzie nam towarzyszył przez całe życie i kojarzy się nam z wypoczynkiem. Oprócz tego rosnące się w ciele matki dziecko słyszy także dźwięki dochodzące z zewnątrz, dlatego też warto jest od czasu do czasu uraczyć uszy dzidziusia przyjemną i uspokajającą melodią. Słuchajmy zatem tego, co relaksuje nas najlepiej Zrelaksowana mama to spokojne dziecko. Warto jest także nucić maluchowi pewną określoną melodię, która po narodzinach będzie go wyciszać. Okazuje się, że niemowlęta, które mają kontakt z muzyką od pierwszych dni swojego życia, są wyjątkowo wrażliwe i lepiej przyswajają wiedzę. Muzyka, a już najlepiej muzyka relaksacyjna podwyższa skupienie i usprawnia umiejętność zapamiętywania. Słuchanie muzyki klasycznej przez małe dzieci mocno zwiększa ich umiejętności analityczne i językowe. Niemowlęta stają się bardzo inteligentne, bardziej ambitne i otwarte na świat.

Muzyka do nauki – lepsza koncentracja to lepsze wyniki

Muzyka od zawsze była jednym z najlepszych narzędzi pobudzających ogólny rozwój. Wykonane w USA testy pokazały, że słuchanie muzyki poważnej korzystnie oddziałuje na ilość połączeń nerwowych pomiędzy obiema półkulami mózgowymi. Sprawia to, że jesteśmy bardziej skupieni i lekko zdobywamy wiedzę. Muzyka do nauki minimalizuje również ciśnienie krwi, ogranicza poziom stresu i eliminuje znużenie, co z kolei przekłada się na lepszą synchronizację umysłu i ciała. Słuchanie muzyki klasycystycznej w szczególności Mozarta w trakcie nauki wzmacnia pamięć do nawet 90%. Nie dziwi zatem fakt, że duża liczba uczonych rekomenduje słuchanie muzyki do nauki. Jednym z najodpowiedniejszych przykładów, potwierdzających tezę o oddziaływaniu muzyki na proces uczenia się są badania wykonane w latach 1972 – 1992. Analiza wykazała, że studenci słuchający muzyki poważnej w trakcie przygotowań do egzaminów stali się bardziej ożywieni intelektualnie. Zwiększyły się ich predyspozycje twórcze i umiejętność skupienia uwagi. Jeśli więc szukasz sprawdzonego sposobu na szybkie zdobywanie wiedzy skorzystaj z potęgi muzyki.

Muzyka a sport

Słuchanie muzyki podczas aktywności fizycznej to nie jedynie kwestia przyjemności. Odpowiednio dopasowana muzyka może przyczynić się do polepszenia rezultatów sportowców. Jak to możliwe? Nasz mózg wyposażony jest w układ ośrodków, które przetwarzają dany odgłos w określony czynnik. Zaobserwowano, że u sportowca, który słucha dynamicznej muzyki podwyższa się stopień adrenaliny. Z drugiej strony słuchając muzyki łagodnej, takiej jak muzyka do medytacji, sportowiec szybciej pokonuje zmęczenie i ból poprzez co jest w stanie osiągnąć wyższy wynik. Muzyka harmonizuje także ruchy ciała z rytmem, co jest niezwykle pomocne w dyscyplinach takich jak kolarstwo, czy gimnastyka artystyczna. Oczywiście słuchanie dobrego rodzaju muzyki powoduje, że sportowiec koncentruje się na danym celu. Dopasowując odpowiedni gatunek muzyki rozwijamy wydolność organizmu i ogólne samopoczucie, przez co poprawiają się możliwości regeneracyjne mięśni. Muzyka relaksacyjna to środek do efektywniejszych wyników w sporcie.

Muzyka kształci osobowość i redukuje stopień stresu, stąd też większość z nas chce aby po pracy wysłuchać ulubionych kompozycji Dźwięki stymulują właściwe ośrodki w mózgu, który następnie produkuje endorfiny, odpowiedzialne za pozytywne nastawienie. Muzyka do nauki, czy do muzyka do medytacji jest chętnie wybierana przez wielu ludzi na całym świecie. Jej wpływ na stopień skupienia uwagi jest akcentowany przez naukowców z najlepszych ośrodków akademickich stąd też nikogo nie szokuje fakt, że studenci w trakcie sesji sięgają po składanki z muzyką klasyczną. Zjawisko to określone zostało jako efekt Mozarta, gdyż stwierdzono, że to właśnie muzyka tego kompozytora najlepiej motywuje do nauki. Zacznijmy więc słuchać piosenek które zharmonizują nasze ciało i umysł.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości albumu z muzyką dla siebie, wejdź na naszą stronę i wybierz darmową playlistę: muzyka do nauki.

Strona używa cookies
Ok