Okna i drzwi dla domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
Grudzień 15, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
Styczeń 14, 2018

W dzisiejszych czasach osoby w różnym wieku regularnie poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już zwykłe wyjście na picie pysznych trunków, czy na imprezę. Jednym z liderów wśród przepisów na udaną integrację grupy pracowniczej albo wieczór z paczką znajomych stał się paintball. Niektórzy amatorzy tej bogatej w adrenalinę rywalizacji zmienili target na laser tag – często nazywany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

Paintball laserowy a zwykły

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły traktujących o wzroście renomy paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie widzimy podstawowe dysproporcje pomiędzy obiema metodami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Przede wszystkim – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na tradycyjnej amunicji, która towarzyszy nam w częściej spotykanej odmianie paintballa, i dzięki temu odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz pamiętając o tych argumentach – strzelanie przy pomocy wiązki światła ma swoje spore atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu obejmuje tak uczestników rozgrywki jak i zgromadzonych. Nie należy zapewnić konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może towarzyszyć widownia, skupiająca się w bezpośrednim sąsiedztwie epicentrum zdarzenia.

Trzeba zadać tutaj pytanie – co wiemy o świetle, które emituje broń, z której korzystamy przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, całkowicie bezpiecznej dla oczu. Z tego powodu gracze i kibicujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich powinniśmy podkreślić temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, ogromne emocje i dobra zabawa są okupione konkretnymi środkami ostrożności i wymyślnymi mundurami. Przede wszystkim to drugie może być kłopotliwe, gdy rządzi duży upał w lipcu czy sierpniu. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon może być praktycznie dowolny, przez to czujemy swobodę oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – rozrasta się grupa zainteresowanych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie zagra w niego każdy brzdąc, a jeśli dopilnują stosownych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – aczkolwiek z reguły jest zobowiązany pokazać wymagane specjalne oświadczenie od opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zgadujemy, że ogromne grono z Was przynajmniej raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. W obecnych czasach laser tag daje nam to, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Pamiętajcie o jednym – w rozgrywce paintballu laserowego nie działa zasada, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończy się wasza przygoda. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Doświadczona spółka proponująca grę w paintball laserowy najprawdopodobniej chce odwzorować broń, używaną przez żołnierzy z naszego kraju lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Rzecz jasna obok sprzętu do strzelania, trzeba mieć na arenie czujniki, które będą informowały o celnym strzale lub przegranej. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie sprzętu w niestandardowe opcje, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie batalii i poczucia się jak wieloletni koneser wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag dziś bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Opisaliśmy już dużo atutów laser tagu. Te argumenty, w zestawieniu z relatywnie niskimi cenami prowadzą do tego, iż ta forma zabawy jest obiecującym pomysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w asyście zżytej ze sobą ferajny, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Panu Młodemu zjawiskowy wieczór kawalerski. Obecnie standardowa biba w klubie jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka połączy kapitalną zabawę z właściwą dawką emocji, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Kolejnym atutem jest to, że można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Ta forma paintballa może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować niestandardową godzinę WF-u lub rozkręcić dzieciakom letnisko.

To trzeba mieć na uwadze – gros firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a jak spojrzymy na rosnącą sławę paintballa laserowego, trzeba zapewnić sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, powinno się przybycie odrobinę wcześniej oraz oswojenie się z zasadami, panującymi na obszarze obiektu organizującego całość gry. Gdy już ogarniemy szczegóły, skończy się przyjaźń i ruszy wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok