chicago pneumatic
Zalety narzędzi pneumatycznych
Grudzień 29, 2016
Seedart projektowanie ogrodów
Projektowanie ogrodów na zlecenie – poradnik
Styczeń 4, 2017

Technologie teleinformatyczne to szerokie pojęcie, dotyczące technologii związanych z transferem danych. Wśród nich można wyróżnić media związane z komunikacją (sieć www, telefonia komórkowa itd.) oraz media powiązane z przechowywaniem plików (dyski twarde pamięć USB i tak dalej). Jednak technologia teleinformatyczna umożliwia także transfer informacji pomiędzy urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym możliwe jest stworzenie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów podwyższających bezpieczeństwo

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnorodnego typy systemów, których rolą jest monitorowanie zagrożeń i usprawnienie komunikacji bądź poruszania się po określonym obiekcie. W niniejszym materiale wnikliwie omówimy kilka spośród nich oraz pokażemy przykłady urządzeń i systemów szeroko wykorzystywanych dla zagwarantowania bezpieczeństwa i udoskonalenia wykonywanych obowiązków.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System sygnalizacji pożaru to wszechstronne rozwiązanie którego zadaniem jest wykrywać skupiska ognia oraz powiadamiać o nim. Jego zasadniczym zadaniem jest natychmiastowe wyśledzenie ogniska ognia, dzięki czemu pracownicy przebywający w obiekcie mogą szybko i bez problemów się ewakuować. Poza tym dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje ogromna szansa, że ogień zostanie powstrzymany, a ubytki związane z ogniem będą mniejsze.

Taki system składa się między innymi z czujek oraz alarmów, które są w stanie efektywnie wykonywać swoją rolę jedynie wówczas, gdy zostaną podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając odpowiednie oprogramowanie system mamy możliwość tak ustawić, żeby na przykład w sytuacji płomienia, system błyskawicznie wysyłał wiadomość do PSP. Tę i kilkadziesiąt innych funkcji zapewnia technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Systemy sygnalizacji pożarowej bazujące na technologii Zettler MZX oraz Zettler ZX to jedno z najświeższych rozwiązań jeżeli chodzi o systemy bezpieczeństwa. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX działa nie tylko z innowacyjnymi systemami, ale także tymi kilkuletnimi. Stąd nie trzeba się martwić tym, że decydując się na ten system, za np. 12 miesięcy trzeba będzie zastąpić wszystkie urządzenia, by zachować wysoki standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, ponieważ ze zdecydowaną większością urządzeń system ten funkcjonuje bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modernizację sprzętów sygnalizujących.

System kontroli dostępu z wykorzystaniem technologii Kantech

System kontroli dostępu pozwala bez przeszkód poruszać się na terenie obiektu dzięki dedykowanej karty z paskiem magnetycznym. Takie rozwiązanie posiada kilka korzyści, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system pozwala w kilka chwil stwierdzić, gdzie na obszarze budynku znajduje się dana osoba, kto znajduje się w wnętrzu Z, albo o jakiej porze ktoś opuścił budynek. W razie zagrożenia pożarowego można od razu zweryfikować, czy przykładowo wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system daje ogromny komfort, ponieważ poszczególne drzwi otwiera ta sama karta, dzięki czemu nie ma konieczności, aby przy sobie dźwigać kilkudziesięciu pęków kluczy, by dostać się do środka. Następną jego korzyścią to łatwe administrowanie – każda karta wyposażona jest w unikatowy numer identyfikujący, co pozwala administrować dostępami niezależnie od liczby użytkowników. Każdej karcie mamy możliwość przydzielić całkowity dostęp do wszystkich pomieszczeń lub jedynie do pojedynczego – system umożliwia swobodnie zarządzać autoryzacją. Jednym z najchętniej wybieranych i przetestowanych systemów jest technologia polecana przez firmę Kantech.

Kantech to istniejąca od trzech dekad firma ukierunkowana w projektowaniu oraz obsłudze łączonych technologii kontroli dostępu, stworzonych dla niewielkich i większych projektów. Kantech proponuje technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. Żeby system Kantech był w maksymalnym stopniu sprawny, potrzebuje on kilku standardowych akcesoriów, takich jak na przykład elektrozaczep.

American Dynamics, czyli monitoring wizyjny

System monitoringu wizyjnego pozwala sprawować dozór nad instytucją, terenów dookoła niej, lub nad osobami znajdującymi się w budynku. Monitoring dobrze funkcjonuje w dużych placówkach przykładowo zespoły szkół, urzędy, biura czy kliniki, lecz również na osiedlach czyli w małych sklepach.
Zasadniczym zadaniem systemu monitorującego jest podniesienie stopnia bezpieczeństwa osób i samego obiektu, np. w momencie wystąpienia płomienia możemy w tej samej chwili sprawdzić stopień zagrożenia i inne.

Dozór umożliwia także rejestrować działania szkodliwe, takie jak kradzież czy celowe demolowanie sprzętu. Kolejną zaletą korzystania z monitoringu jest ograniczenie wydatków połączonych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też praktycznym narzędziem, za sprawą którego można oszacować to, na ile pracownicy stosują się do zobowiązań. A gdy idzie o sprzęt monitorujący, należałoby skupić się na ofercie firmy American Dynamics. American Dynamics jest cenionym na całym świecie twórcą sprzętu dedykowanego na potrzeby monitoringu wizyjnego. Firma istnieje od blisko pięćdziesięciu lat. Jednymi spośród najpopularniejszych produktów produkowanych przez firmę American Dynamics są kamery Illustra – marka kamer sieciowych .

Kamery Illustra nie potrzebują kabla sieciowego film który jest z nich przesyłany jest przekształcany na postać cyfrową i utrwalany prosto na dysk twardy. Obraz nagrywany przez kamery Illustra charakteryzują się znakomitą jakością (Full HD). Wśród szerokiej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i zewnętrzne, kamery micro, kamery kopułkowe, lecz również kamery standardowe. Kamery Illustra są łatwe w montażu, możemy je umieścić na ścianie lub pod sufitem. Technologia opracowana przez American Dynamics umożliwia nagrywanie nocne, ponieważ kamery Illustra są wzbogacone o reflektory podczerwieni.

Więcej na temat systemów bezpieczeństwa, oprogramowania oraz akcesoriów, masz możliwość przeczytać w witrynie specjalizującej się w tym zakresie, odszukasz tam przykładowo szczegóły na temat Kantech, a także innych technologii opisanych w w tym materiale.

Strona używa cookies
Ok