Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
Sierpień 25, 2016
Jak muzyka do nauki działa na Twój mózg?
Wrzesień 5, 2016

Nieduże rzeczy wywołują zazwyczaj wielkie zmiany. Z pozoru dziwne pomysły przekształcają rzeczywistość. Zauważmy jak nieduży kamień rzucony na tafle wody może wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna zachwycało to co nie znane. Dzięki nim możemy dzisiaj korzystać z wielu cennych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak właściwie wszystko zaczęło się od zwykłych rozwiązań. Wyobraź sobie, że żyjesz połowę swojego życia w mroźnej i ciemnej jaskini. Badasz otoczenie i zauważasz jak pewna błyskawica rozpala potężny ogień. Wówczas zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie niezbędny. Prawdopodobnie w taki sposób przed wieloma laty pewna osoba zawładnęła ogniem. Ten anonimowy bohater pewnie nie wiedział jak wpłynął na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła jak i naturalnie światła.
Na tym jednak nie zamknęły się poszukiwania.. Tomasz Edison zawarł światło w okrągłej, szklanej kuli, którą dzisiaj określamy żarówką. Przez sporo lat stała się ona nierozłącznym elementem wyposażenia naszych domów. Jej pozycja została jednakże przyćmiona 80 lat później, gdy ujrzeliśmy nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami nieznane możliwości. Natychmiast zaczęły powstawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i pojazdach. Wykorzystaniem żarówek LED zafascynowali się także producenci wielkoformatowych ekranów. Dzisiaj ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wzniosły rozrywkę i reklamę na kompletnie innowacyjny poziom. Właściwie jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przyćmiła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio wizualnym, które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – obraz i dźwięk w najwyższym standardzie

Ekrany LED są bardzo często użytkowane w trakcie dużych imprez muzycznych, oraz w dużych centrach handlowych. Ich celem jest wyświetlanie reklam i obrazu o wyrazistej rozdzielczości w dzień jak i w nocy. Z tego względu przy zakupie konkretnego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Pokazuje on moc świetlną urządzenia. Dlatego też dla ekranów pracujących na zewnątrz wartość mocy świetlnej powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam najczęściej dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP powstała najwcześniej. Jednakże dzięki wysokiej sprawności ciągle jest wykorzystywana w budowie układów scalonych wielu maszyn. Ten rodzaj diody LED zapewnia średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest nadzwyczaj atrakcyjnym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma postać płaskiego chipu, który dzięki nie dużym rozmiarom może być stosowany praktycznie wszędzie – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Żarówki typu SMD mają wielką przewagę nad pozostałymi żarówkami, gdyż są w stanie wydzielać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze pojedynczego urządzenia, co sprawiło, że są najczęściej używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, aby w pełni spełniały swoje zadanie powinny być wyposażone w odpowiednie warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni konstrukcję urządzenia przed awarią. Warto jest również wyposażyć ekran w specjalną ochronę przed kurzem. Wskaźnikiem, który opisuje nam stopień zabezpieczeń ekranu jest parametr IP. Zazwyczaj mamy szansę znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Dobrze nadmienić dodatkowo, że ekrany LED wykonywane są w dwóch wariantach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego względu warto jest dopytać sprzedającego o bardziej szczegółowe informacje.

Bandy LED – sport w nowoczesnym wydaniu

Biorąc udział w widowiskach sportowych prawdopodobnie często myśleliście o tym jak działają ekrany zainstalowane wokół areny. Są to bandy LED, które przez wzgląd na bardzo dobry poziom zabezpieczeń i dobrą odporność na zniszczenia, mogą być wykorzystywane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED wytwarzane są w dwóch typach – zewnętrznym i wewnętrznym. Charakteryzują je porównywalne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak pokazywanie wiadomości patronów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych wykorzystuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co pozwoli odbiorcom dostrzec obraz o dobrej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne mają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają również o ich błyskawiczny montaż, stąd też w strukturze band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Niezwykle ważne jest też, by nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który uchroni sportowców przed dolegliwościami związanymi z wbiegnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED możemy nabyć w niezwykle przystępnych cenach. Modułowa struktura tych urządzeń umożliwia nam stworzenie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet dowolnym formacie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED zawsze proponują swoim Odbiorcom optymalne rozwiązania w niezwykle nowatorskim wydaniu. Z nimi jesteście w stanie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i przydatnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim Klientom, którzy poszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę dobrej wydajności. Wejdźcie na ich stronę i zobaczcie jaką ofertę dla Was przygotowali: wynajem ekranów LED.

Strona używa cookies
Ok