tibialyzer gra Tibia ułatwienie gry w Tibię
Popularna gra 2D ciągle na fali
Październik 17, 2016
Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
Październik 22, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – większość Polaków zna na pamięć ten wers słynnej piosenki „Szklana Pogoda” zagranej po raz pierwszy w 1984 roku przez grupę Lombard. Wtedy telewizor był czymś rewolucyjnym. Był zapowiedzią nowości i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Często ludzie zbierali się w mieszkaniu jednego z sąsiadów, zadowolonego właściciela kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać główne wydanie wiadomości, czy kolejny epizod popularnego serialu. Od tamtych lat kultura telewizyjna przeszła ogromną metamorfozę, a to za sprawą braku cenzury medialnej i rozwoju rozwój nowoczesnych technologii. Dziś praktycznie w każdym domu znajduje się przynajmniej jeden telewizor. Ludzie śledzą zmagania bohaterów ulubionych seriali. Słuchają o najnowszych odkryciach w nauce i są w stanie obserwować bieżące wydarzenia na arenie międzynarodowej. Telewizja bawi i uczy, w niezwykle nowoczesnym wydaniu.

Mówiąc o nowoczesnych usługach telewizyjnych, przyjrzyjmy się jakie znaczenie miało dla telewizji wynalezienie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to nowe medium, które komunikuje ludzi z całego świata. Internet wziął swoją nazwę od angielskiego wyrazu „inter-network”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „między-sieć”. Jest to rozbudowana infrastruktura telekomunikacyjna, łącząca rozmaite urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć internetowa pozwala nam na bezproblemowe prowadzenie rozmów na odległość z ludźmi z innego kraju. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale głównie o różne źródła informacji, jakimi są filmy i zdjęcia. Wstawiając dany film liczymy się z tym, ze każdy użytkownik sieci może go zobaczyć. Podobnie jest ze zdjęciami, które raz wstawione na popularne strony społecznościowe (takie jak chociażby Twitter), na zawsze zostają w sieci. Czemu więc rozwój komunikacji w Internecie miał tak znaczący wpływ na telewizyjną rewolucję? Dotychczas telewizja emitowana była wyłącznie przy użyciu odbiorników telewizyjnych. Internet spowodował, że duża część dostawców usług telewizyjnych zaczęła przenosić swoje usługi do sieci wirtualnej. Media strumieniowe rozwijają się w zawrotnym tempie. Dziś darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak chodzenie do sklepu.

Telewizja online – na życzenie, czy na żywo?

Historia darmowej telewizji rozpoczęła się na Youtubie. Witryna ta powstała w 2005 roku. W 5 lat po jej uruchomieniu, premierę miała światowa transmisja imprezy sportowej w Internecie. Ponad 50 milionów widzów oglądało zmagania ligowe w indyjskim krykiecie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się w dalszych latach przekazy takich wydarzeń jak beatyfikacja Jana Pawła II i zaślubiny brytyjskiego księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej pory co raz większa liczba osób zaczęła się interesować możliwością oglądania programów tv na urządzeniach multimedialnych, oraz na ekranach swoich komputerów. Potrzeby oglądających wpłynęły na pomysł stworzenia platform internetowych, transmitujących kanały telewizyjne na żywo. I tak wystartowały serwisy takie jak amerykański Netflix dostępny praktycznie w każdym państwie, czy polski dostawca darmowatelewizja24.pl. Media wykorzystujące strumień oprócz transmisji programów telewizyjnych równolegle z programem tv, oferują nam również usługi „video on demand”, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – jak się podłączyć?

Korzystna wiadomość jest taka, że telewizję online możesz oglądać dosłownie na każdym urządzeniu – na telefonie komórkowym typu smart, na tablecie i na ekranie komputera. Dziś nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość odbioru telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz daną aplikację na urządzenie mobilne, lub wejdziesz na konkretna stronę internetową. W przypadku portalu darmowatelewizja24.pl najpierw trzeba kliknąć swój ulubiony program telewizyjny, nacisnąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować podany adres strony i wkleić go w pasku adresu w przeglądarce. W prosty sposób możemy odbierać ulubione programy telewizyjne z dowolnego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w poczekalni u lekarza.

Zalety korzystania z darmowej telewizji.

Zalety odbioru darmowej telewizji moglibyśmy wciąż i wciąż wymieniać. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla przeciętnego użytkownika jest to, że telewizja online jest bezpłatna. Drugim aspektem, w wielu przypadkach równie istotnym jest komfort oglądania. Telewizja online jest dostępna na dowolnych urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z każdego miejsca bez żadnych zakłóceń i bez potrzeby kupowania odbiornika telewizyjnego. Co więcej? Warto też napisać o bogatej gamie programów dostępnych na platformach takich jak darmowatelewizja24.pl. Strony transmitujące telewizję w strumieniu dają nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do stacji, których nie mielibyśmy szansy zobaczyć korzystając z tradycyjnej telewizji abonamentowej. Są to chociażby takie programy jak HBO, czy Canal+, które wyświetlają własne serie telewizyjne, oraz nowe filmy. Dzięki darmowej telewizji możemy również wypożyczać seriale i filmy na żądanie. Już teraz mówi się, że usługi ”video on demand” przewyższą w przyszłości tradycyjną telewizję . Na razie jednak są to jedynie hipotezy, gdyż potęga telewizji, tej tradycyjnej, jak i wirtualnej wciąż się rozwija.

Chcesz mieć dostęp do darmowej telewizji online? Kliknij w podany obok link i skorzystaj z nowoczesnych usług telewizyjnych: polsat sport program.

Strona używa cookies
Ok