Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
Październik 28, 2019
Podpis elektroniczny Certyfikat eurocert toruń
Podpis elektroniczny Toruń
Styczeń 29, 2021

Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie efekt codziennej pielęgnacji, ale również relacja z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle ważny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, jakie muszą być wzięte pod uwagę. Między innymi istotny jest również wygląd salonu oraz podejście do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale również jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym profesjonalizm fryzjera są również dyplomy, jakie zazwyczaj można znaleźć na witrynach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer wciąż się kształci – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera certyfikatami z reguły powinien posiadać również umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni formują fantazyjne upięcia, które będą doskonałe na przykład na ślub albo inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , żeby spędzić go w przyjemnej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów lepiej unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto również zorientować się, jak dużo czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz wie, czego wymagają.

Ważna jest również komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest szczególnie istotny. W tej dziedzinie podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, żeby narzędzia były zdezynfekowane i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jaki sposób zespół dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w czasie mycia woda lub szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Należy również ocenić sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ponure, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi również jakość sprzętu i produktów, jakie są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek lub brzytw rzutuje na rezultat działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt będzie marny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok