Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
System pozyskiwania czystej energii
Grudzień 3, 2016
Parking lotniskowy parking przy lotnisku w Gdańsku parking Bastion przy lotnisku w Gdańsku
Parking lotniskowy
Grudzień 6, 2016

Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

dekoracje ślubne Toruń

Ślub to dla zdecydowanej większości ludzi najistotniejsze wydarzenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic niezwykłego, że narzeczeni dążą do tego, aby ich ślub był wyjątkowy. Więc nietrudno zauważyć, że wiele osób, które chcą się pobrać, dużą część uwagi poświęca temu, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest przykładowo to w jaki sposób prezentuje się restauracja, a także wnętrze miejsca, w którym będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne w czasie wesela, a więc ogólnie rzecz biorąc – idzie o kwestie dodatków dekoracyjnych.

Minęły czasy, gdy starczył pojedynczy smutny kwiat na stoliku, pstrokate baloniki czy ceratowe obrusy. Nic dziwnego – otóż jest to szczególnie ważna uroczystość i możliwości na zrobienie jej niezapomnianej oprawy jest zdecydowanie dużo. Więc jakie mamy do wyboru dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są w głównej mierze zrobione ze szklanych elementów, drzewa, lub z materiałów tekstylnych. Jeżeli chodzi o dominujące kolory, to nie muszą to być typowa biel, bądź odcienie różu lub czerwieni. Często pary wybierają różne barwy, często bardzo nasycone. Popularny jest przykładowo fioletowy, morski lub zielonkawy.

Nadal bardzo atrakcyjnym elementem ozdobnym na przyjęciach weselnych jest baśniowe oświetlenie LED. Jest ono proste w podwieszaniu, wygląda ładnie, i przede wszystkim tworzy nadzwyczajne wrażenie. A ponadto oświetlenie może ukryć widoczne mankamenty sali, jeśli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast światła ledowego, stawiają latarenki lub po prostu świeczki.

Co się dekoruje na weselu?

Właściwie to można wszystko upiększyć, bo dekoracje nie muszą być ani nijakie ani pospolite, możliwości są prawie nieograniczone: od dekoracji z kwiatów (przykładowo kompozycje na stoliki), przez właściwe oświetlenie sali. Jeżeli idzie o powszechne i najczęściej dekorowane rzeczy na imprezach weselnych, to zapewne są to stoły i miejsca do siedzenia. Na stoliki zazwyczaj rozmieszcza się bukiety w kryształowych flakonach, bileciki z nazwiskami gości, małe upominki. Na miejsca siedzące narzuca się estetyczne pokrowce, dekoruje je się dodatkowo kokardami i gałązkami. Na specjalną wzmiankę zasługuje również stolik pary młodej, który zazwyczaj podkreśla się większymi dekoracjami.

Jeśli chodzi o pomysły na dekoracje ślubne, często motywy ozdobne wesela współgrają z aktualną porą roku. Na przykład w lato na stolikach stawia kwiaty polne zamiast standardowych róż. Dekoracje ślubne możemy także dopracować tak, by oddawały one charaktery nowożeńców czy ich upodobania. Tak jest na przykład w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie wywodzą się z innych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem ceremonii znajdzie się również czas na poszukiwanie dobrych dekoracji weselnych? Małżeństwa które wesele mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór dekoracji weselnych był nie tylko pracochłonny, ale też stresujący. Ale co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat końcowy ich samodzielnego dekorowania niezwykle odstawał od koncepcji, którą sobie stworzyli.

Obecnie wybór ozdób i możliwości ich wykorzystania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym wątkiem, wybór spośród tylu propozycji, jest w stanie skutecznie zniechęcić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To również np. dekoracje na limuzynę albo dekoracja drzwi prowadzących na salę weselną.

Jednak nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z pięknych dekoracji ślubnych. Para nie musi także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „gratisem” zarezerwowanej restauracji lub innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie ozdoby są przeciętne i przeważnie nie pasują przykładowo do stylu wesela, muzyki i tak dalej. Zresztą częstokroć parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego ostatniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można powierzyć fachowej firmie, która wyczaruje doskonały klimat w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich planów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi pozostałe możliwości, zainspiruje, a najważniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i żmudne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej posiada również dodatkowe zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba nabywać dekoracji na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem uroczystości ślubnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na dekoracje, które efektownie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i szukanie miejsca, gdzie możemy je złożyć, jest dość kłopotliwe. Zresztą znaczna część z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do użycia we swoim domu.

Organizacja ślubu przez agencję

Na początek taka firma przedyskutuje z tobą twoją koncepcję, rozważy twoje pomysły oraz możliwości, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji ślubnych, w tym także kolory i zestawienie kilku z nich a potem stworzy plan dekoracji ślubu.

Takie rozwiązanie posiada dużo korzyści. Prócz tego, że nie ma potrzeby denerwować się, tym, czy na pewno zostało przygotowane i czy dekoracje będą dopasowane do siebie to również przyoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeżeli chcecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością warto poznać możliwości, które oferuje agencja ślubna. Aby uzyskać więcej informacji o organizacji oraz dekoracji na weselu, wybierz widoczny odnośnik: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok