Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Warunki budowy biogazowni
Grudzień 6, 2016
biuro tłumaczeń bydgoszcz
Co robi tłumacz przysięgły?
Grudzień 14, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z różnych państw i jesteście różnego wyznania…

Wesela mieszane to duże wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, ażeby najbliższe osoby obu stron przybyły na czas, secundo – w czasie wesela powinny się nawzajem rozumieć, mianowicie pomocne są osoby, które znają obydwa języki, tertio – program muzyczny musi być skutecznym kompromisem, co znaczy, iż powinno się go przystosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim przyjęciu świetnie sprawdzi się dj – wodzirej, który utworzy oprawę dźwiękową w oparciu o życzenia przyszłych małżonków. W naszym kraju powszechnie zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-hiszpańskie, polsko-bułgarskie, polsko-amerykańskie bądź polsko-rosyjskie. Podczas ich przygotowywania powstaje sporo problemów, jakimi praktycznie w ogóle nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W przypadku wesela par „mieszanych” trzeba wykorzystać „szczyptę obyczajowości” polskiej i egzotycznej. Dotyczy to wszelkich ceremonii, potraw, kapeli i pozostałych gier. Prawdziwym problemem może być język, zatem warto na niniejszą uroczystość zatrudnić translatora, jeśli Młoda Para, rodzina lub koledzy nie mogą tego uczynić. Natychmiast będzie tłumaczył przemówienia i objaśniał wybrane obyczaje.
W jaki sposób więc zespolić dwie kultury, odmienne doświadczenia i sprawić, ażeby goście nie byli znudzeni?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Dobry dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik złączyć w trakcie wesela dwie różne kultury. Każda rodzina będzie zapewne całkiem inaczej przygotowana do owej uroczystości, zatem wszystkie dysonanse powinien on umiejętnie wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • jego kwalifikacje w urządzaniu tego typu imprez (zweryfikujmy w jakiej ilości faktycznie uczestniczył)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne lub wodzirejskie (powinniśmy zajrzeć na filmy z uroczystości, które uprzednio zostały przez niego zorganizowane)
  • umiejętność wzbudzania pozytywnych emocji u osób uczęszczających w identycznych uroczystościach (np. na filmach widać, iż zaproszone osoby na innych zabawach dobrze się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do niuansów
  • napisanie umowy z wszelkimi niuansami (koszt usługi, koszt wydłużenia okresu występowania, repertuar, rodzaje zabaw itp.)
  • detale – inaczej jakiekolwiek sprawy, jakie będą istotne w tym dniu, a które tymczasowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, m in. szykowność, dobrany strój, terminowość)
  • naszkicowanie „Planu B”, więc drugiego planu, który w przypadku niemożności zastosowania zasadniczego „wejdzie w” jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy gościć dj’a trunkiem w trakcie świętowania? Po pierwsze podejmowanie czy to trunkiem, czy to kawałkiem weselnego tortu nie musi powodować większych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie zamierza mieć na tak istotnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za oprawę muzyczną, która przebywa „pod stołem” totalnie pijana… Powinniśmy wybrać rozwiązanie kompromisowe, czyli przekazać jeden oddzielny stolik dla dj’a z klasyczną „odrobiną” dobrego trunku. Inaczej cała uroczystość może błyskawicznie się zakończyć, natomiast goście będą rozczarowani i momentalnie „zmyją się” do domów.

Jakie atrakcje może zasugerować dj?

Propozycji jest faktycznie wiele. Możemy zasugerować swoje zamysły lub zdać się całkiem na „fantazję” dj’a Atrakcje można posegregować na atrakcje związane z oczepinami, rozrywki taneczne, losy itp. Ważne jest, aby wymieszać gry integracyjne (na jakich zaproszone osoby mają szansę rozmawiać ze sobą i się bawić), klasyczne (test zgodności, pociąg bądź świstaki), neutralne (aby uniknąć stagnacji podczas uroczystości weselnej). Doskonałym pomysłem są też quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na mieszanym weselu praktycznie w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o silnym nacechowaniu zmysłowym, sprośne lub poniżające którąś ze stron. Wodzirej może zebrać gości do odtańczenia państwowego tańca danego kraju, m in. kazaczoka, olendra, kankana, krakowiaka. Nim powstanie plan gier należałoby pogawędzić z rodzicami, dziadkami oraz innymi zaproszonymi osobami o zwyczajach państwa, z którego pochodzą oraz wybrać wraz z nimi te najbardziej trafne. Jeżeli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, trzeba z nim obowiązkowo zaplanować wszystkie detale. Powinien zespolić wielorakie rodzaje muzyki, aby każdy z gości miał możliwość świętowania przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela rodzina i przyjaciele samodzielnie opłacają sobie napoje wysokoprocentowe. Wyjątkiem jest szampan, za który koszty pokrywa rodzina Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zaślubin.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok