Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus
Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski
Marzec 23, 2017
Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Katalog firm – dobry sposób na reklamę w Internecie
Marzec 24, 2017

Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? Jak zaprezentowały się obie techniki w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest powszechnie znany, włosy musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa najczęściej dwa lub trzy dni. Często u niektórych Kobiet w zasadzie nie trzeba aż tyle wyczekiwać, a włoski pojawiają się już po jednej dobie. Ta technika jest niezwykle wygodna, choć przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek pod skórą, których nie wolno drażnić gorącym woskiem. Mogą tworzyć się wówczas czerwone, duże plamy oraz w konsekwencji kolejne „pajączki”. Kosmetolog osadza ocieplony wosk na określone partie ciała, zaś w następnej kolejności przykłada specjalne plastry albo paski materiału. Błyskawicznym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włosami. Metoda może być dla niektórych Pań niezwykle nieprzyjemna. Bolesność zależy tylko od progu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Skóra po zabiegu za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona wyłącznie troszkę, jednak poleca się przez przynajmniej kilka dni nie korzystać z gorących i wydłużonych kąpieli oraz peelingów w partiach, gdzie stosowano depilację.
Dobrze jest na sto procent scharakteryzować zabieg depilacji laserem diodowym. Do depilacji, a właściwie epilacji – wystarczy przygotować wybraną partię ciała jeden dzień wcześniej. Powinniśmy precyzyjnie ogolić nogi prostą jednorazową maszynką. Absolutnie nie musimy „hodować” włosków przez co najmniej parę dni, a ta reguła jest niewątpliwym ułatwieniem podczas depilacji. Sam zabieg następuje w ciągu 20 minut, jednakże przedtem trzeba zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji za pomocą lasera jest przykładowo przyjmowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która silnie podrażnia skórę. Absolutnie nie można też leżeć w słońcu na plaży na ponad 10 dni przed i po terapii. Bardzo istotne jest także to, żeby nie nakładać peelingów miejsc, jakie będą poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na jeden tydzień przed i po wizycie. Nie możemy ponadto odkrywać ciała na promienie słońca w czasie serii sesji, więc jesień i zima są idealnym momentem. Paniom w ciąży zabieg się również odradza. Kosmetolog przy użyciu bladawego ołówka zaznacza na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bowiem laser analizuje ciemniej zabarwione obszary skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie skuteczny jeśli chodzi o włoski grube oraz o intensywnym ubarwieniu – najłatwiej mamy szansę je usunąć. W gabinetach, w których praktykuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje trwałego usuwania owłosienia przy użyciu lasera na pewno przeprowadzają specjaliści. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby obszarów, do jakich trudno dotrzeć, typu palce u rąk, strefy intymne oraz o większym obszarze pracy, którą można w mgnieniu oka usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka chwili „wciąga” naskórek, unicestwia macierz włosów oraz kieruje się na nowy obszar skóry. Jeśli uwzględnimy wieloraką grubość włoska, miarę melaniny bądź liczebność owłosienia, ogólnie rzecz ujmując nie możemy właściwie przepowiedzieć, jaki otrzymamy efekt po pojedynczej konsultacji. Statystycznie eliminowanych jest mniej więcej 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Panie, które pierwszy raz stykają się z depilacją podgrzanym woskiem, zdecydowanie powinny to przeczytać. Na potrzeby sesji powinniśmy obowiązkowo zapuścić włoski oraz to jest zapewne najbardziej nieprzyjemne. Oprócz tego te Kobiety, które ani razu nie były na owym zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się spodziewać, iż depilacja woskiem w zasadzie nie należy do najmilszych – to przykra technika. Wszystko jednakże jest uzależnione od czasu robienia zabiegu oraz umiejętności kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą plastrów uczyni to szybko i bezbłędnie, bynajmniej nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. Na starcie nakłada symetrycznie ogrzany wosk, i potem przykleja specjalne plastry i stałym ruchem wyciąga włosy. Krótko mówiąc podczas wizyty można wyczuć jedynie oderwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest zwłaszcza najostrzejsze.
Nogi stają się w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to bez wątpienia zabieg dla Klientek, które oczekują bezzwłocznego wyniku. Cała metoda trwa niecałe 20 minut, a jedwabistość trwa przez mniej więcej 2 tygodnie. Włoski, jakie następnie odrastają, są o wiele delikatniejsze oraz jaśniejsze. Dodatkowo nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sesją należy wypełnić drobiazgową ankietę, jaką następnie omawia się z kosmetologiem. Specjalista będzie odpowiadać na wszystkie pytania również w czasie nakładania wosku. Nie należy w ogóle martwić się o ból, może wyłącznie delikatnie szczypać zasysana przez okazalszą głowicę skóra. Najbardziej we wrażliwych partiach można mieć uczucie dyskomfortu, między innymi w okolicy kolan. W czasie sesji należy przygotować się na to, iż będzie unosił się łagodny zapach opalanych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy i poniekąd przyjemny. Kosmetolog powiadamia wszystkie kobiety, iż wykluczona zostanie jedynie część cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy przyrostu włoska – następne muszą w takim razie dojrzeć, żeby wolno było je wyeliminować laserem. Przez kilka dni włoski będą się rozkruszać, na przykład gdy będziemy oczyszczać skórę po kąpieli. Dodatkowe włosy będą drobniejsze i będą również wolniej dojrzewały. Możemy będzie zobaczyć obszary, gdzie będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po wizycie może być zaróżowiona i w tym czasie wystarczy używać pantenolu. Pojedynczy zabieg nie da zadowalających efektów, tylko pełen pakiet może usunąć włoski definitywnie (oraz nigdy nie odrosną).
Streszczając: jeśli planujemy zdecydować się tylko na jeden zabieg, mamy szansę wybrać epilację podgrzanym woskiem (natomiast po krótkim czasie włosy będą wyrastały takie same). Natomiast jeśli ktoś planuje zredukować owłosienie całkiem, dobrze jest zainwestować w serię wizyt depilacji laserowej. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wejdź w ten link – Depilacja

Strona używa cookies
Ok