Zabiegi usuwające cellulit Wyszczuplanie ciała Modelowanie sylwetki
Najskuteczniejsze sposoby redukcji tkanki tłuszczowej
Marzec 22, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Depilacja laserowa i depilacja woskiem
Marzec 23, 2017

Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – oryginalny sposób na zredukowanie nadmiernego owłosienia

Maszynki i kremy do golenia, kremy opóźniające rośnięcie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to chyba najpowszechniejsze zwyczaje pozbywania się nadmiernego owłosienia. Czy są one wydajne? Zapewne zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, lecz po tymże czasie procedurę należy powtórzyć. I to naturalnie jest kluczowy motyw wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia już na zawsze. Nie jest to koncept nowy, gdyż niedawno sporo osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowszym oraz najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy skonstruowali, a zaraz potem wdrożyli oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę lasera. Takie rozstrzygnięcie zapewniło podniesienie efektywności zabiegu, skrócenie czasu jego wykonywania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i mamy szansę ją z powodzeniem używać do okolic intymnych, skóry szczególnie delikatnej czy ciemnej. Mają szansę się na niego zdecydować osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na kremy do depilacji lub mają kruche naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zdobył dużo wspaniałych nagród. Co nie mniej znaczące, absolutnie nie wywołuje zbędnych efektów ubocznych.

Statystycznie trzeba od 3 do 5 wizyt, aby całkowicie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy wybierzemy jedną lub więcej partii, m in. plecy i pachy za jednym razem, wówczas kosmetyczka może to zrealizować podczas jednorazowej wizyty. W praktyce ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i momentu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włosy bardzo zauważalne, najmocniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Nie wszystkie zwyczajnie dorastają za jednym razem, dlatego laser niszczy blisko 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy epilacja laserowa faktycznie daje dobre efekty?

Na pewno są one dużo atrakcyjniejsze niż w przypadku depilacji klasycznymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia potrafią uwidocznić się tylko jednostkowe włosy (np. w wyniku ciąży). Panie, które zdecydowały się na ów zabieg i umieszczają swoje uwagi na stronach tematycznych w 99% są dumne z rezultatów. Zwłaszcza, że jest to doskonała technika na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym wynikiem pospiesznych depilacji czy najzwyczajniej w świecie predyspozycji są niewielkie ranki na skórze, zaczerwienione grudki czy krostki. Mogą też wystąpić stany zapalne, a wówczas wizyta u medyka jest niekiedy nieunikniona. Włoski wcale nie mogą przeniknąć przez skórę i zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna gromadzić się ropa, a następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą propozycją, ażeby poradzić sobie z tym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest stworzenie oceny włosków oraz dopasowanie mocy wiązki światła. Lasery starszego rodzaju w zasadzie nie posiadają takiej zdolności, stąd też przed wizytą należałoby stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Inteligentny czytnik bada wiele paramentów równocześnie, m.in. odcień oraz zwartość włosów. Nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie powodowało ból lub pojawia się poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor trzeba uznać wygospodarowany czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak realizowaliśmy to przez cały ten czas. Nie musimy też skupywać nowych golarek, inwestować w markowe urządzenia do domu, trudzić się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki preferują epilację z powodów czysto praktycznych. Mają możliwość naturalnie wyskoczyć na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krosteczek. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Sporym walorem dla Pań depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia owego wyjątkowo wrażliwego miejsca. Ochładzający żel ogranicza intensywność odczuwania stopniowych impulsów wysyłanych przez laser. Do innych plusów można doliczyć brak efektów ubocznych po kuracji (należałoby jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj niezwykle kosztowne, dlatego warto obejrzeć lokalne oferty oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

Podczas trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość usunąć około 90% włosów

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włosy nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było usuwać nadmierne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych współcześnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię trwała depilacja, wejdź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok