Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Marzec 13, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Metody zwalczania insektów
Marzec 14, 2017

Depilacja laserowa – prawdopodobnie każda z nas słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą obcej religii, chociaż w ogóle to słowo nie jest powiązane z wiarą i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to fachowy termin oznaczający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być dotknięci tą dolegliwością, aczkolwiek część panów lubi mieć ciało pokryte dość obfitym futerkiem. Dla kobiet natomiast to osobisty dramat.

U osób cierpiących na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na różnych częściach ciała – w okolicach intymnych, na nogach i co najbardziej uciążliwe na brodzie. Musicie przyznać, że włosy na urokliwej, kobiecej buzi nie wyglądają gustownie i kusząco. A w sumie każda z pań pragnie być zauważana i elegancka.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z każdej części ciała. Jest to zabieg bezpieczny, zwłaszcza proponowany osobom zapadającym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej rzadkiej przypadłości, wpływając na komfort pacjentów.

Jeśli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym przewodnikiem informującym o przebiegu epilacji, jak i choroby nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm objawia się nadmiernym owłosieniem w różnych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, ciemne włoski wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na twarzy, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm pojawia się jako mankament kosmetyczny. Czasem jest skutkiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u uroczej 100% kobiety pojawia się wąsik? Żeński organizm tworzy równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Od czasu do czasu zdarza się, że w rezultacie zaburzenia gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają wydzielać zbyt dużą liczbę hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Skutkiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w nietypowych miejscach. Pozostałymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pokazanie się nadmiernego owłosienia u dziewczyn mogą odpowiadać również sterydy (używane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili stwierdzenia początkowych objawów nadmiernego owłosienia sugeruje się spotkanie u ginekologa. Po kompletnym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i zaaplikuje odpowiednie środki, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas kilku sesji raz na dobre pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym wyłącznie do kobiet chorujących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i panowie, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem w całości eliminuje włoski z każdej partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy oświadczają, że jest to zabieg bezbolesny. Właściwe ustawienie aparatury do właściwości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak silne jest Twoje owłosienia. W każdym razie efekt końcowy jest taki – całkowite usunięcie włosów i gwarancja, że włoski nigdy nie powrócą.

Podczas zabiegu epilacji (tak wygląda fachowa nazwa) laser wysyła wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest zdecydowane naruszenie struktury włoska, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Podyktowane jest to ciągiem wzrostu włosa. Promień lasera pochłaniany jest tylko przez włoski, które zauważalne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają odpowiedniej ilości wysyłanego promieniowania minimalnej do ich zniszczenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają zredukowane.

Jak informuje wiele pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Czarne włosy występujące na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że panie chorujące na hirsutyzm decydują się na tą efektywną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich kobiet, u których przesadzone owłosienie powoduje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów medycyny estetycznej, gabinet proponuje specjalistyczną depilację laserową przy użyciu pionierskiego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Pragniesz mieć piękną i dopieszczoną skórę? My Ci to ułatwimy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do strony tutaj: toruń depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok