Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
Październik 28, 2019
Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon
Luty 7, 2020

Implanty zębów

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest aktualnie najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w położeniu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba przyczepiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najlepsze z możliwych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBOWE?

Jakiekolwiek ubytki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty następnych zębów. Zakłócony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na walory estetyczne. Braki powodują deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u lekarza stomatologa, w trakcie której przeprowadza się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Rodzaj implantów zawsze dobiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być odsłonięty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są głównie wytrzymałym i solidnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w przypadku źle dopasowanych protez. Nie ma konieczności szlifowania zdrowych, pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed umieszczeniem implantu wymagane jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Do tego choroby przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Prawidłowy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów zębów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1600 do nawet 4 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy także doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i zależne od ich typu. Im trwalsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 400 zł.

W przeliczeniu koszt pełnego zabiegu sięga od 4 do 8 tysięcy zł.

Strona używa cookies
Ok