Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
Marzec 10, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg dla każdego
Marzec 14, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co wybrać? Profesjonalny depilator, gorący wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta chce mieć perfekcyjne ciało, obowiązkowo bez żadnego włosa! Spora część z nas z nas w ogóle nie chce tracić czasu na kupowanie kremów do usuwania włosów, z którymi trzeba siedzieć pod prysznicem kilkanaście minut. Golarka manualna, sprawiający dużo bólu wosk, kosztowne urządzenia do usuwania owłosienia w zaciszu własnego domu – powinny raz na zawsze odejść. Został opracowany ostatnimi czasy ich następca – laser diodowy, który potrafi usunąć włosy z całego ciała i to na całe życie. Jeśli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj ów tekst.
Golenie nóg jest niesamowicie nudne. Ma to na uwadze bez wątpienia każda kobieta. Odrastające włoski są intensywniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej ich nie zauważyć. Jeżeli pragniemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wówczas powinnyśmy bezwarunkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać wszystkie czynności, gdyż możemy sprawić sobie krzywdę, tzn. uszkodzić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie wolno zapomnieć o dobrej pielęgnacji, gdyż to esencja idealnie gładkich nóg (bądź pozostałych partii ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa innowacyjnych technik i zdecydować się na laser? To niezawodna metoda, jednak w zasadzie nie jest aż taka łatwa. Trzeba zapisać się na parę drogich wizyt, aby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski na stałe. Szczególnie ważne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i ładną, wspaniałą skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, ile czasu poświęcasz na pozbywanie się włosów z nóg czy pach? Jeżeli zdecydowałaś się na jednorazowe maszynki to marnujesz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje prawie 167 godzin każdego roku. Depilator automatyczny bądź plastry z woskiem wyłącznie pozornie są oszczędne, bowiem należy ich używać przynajmniej przez pół godziny co 2 lub 3 tygodnie. Do tego dochodzą specjalne balsamy, kremy oraz kolejne kosmetyki, których zadaniem jest odwlekać rośnięcie włosów czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest kłopotliwa i tylko dzięki niej możemy mieć później komplikacje z wrastaniem włosków. Do tego wcale nie jest aż tak tania. Analizując te wszystkie środki, można pewnie potwierdzić, iż depilacja laserowa jest najlepsza i najtańsza. W naszym kraju wiedza o tym zabiegu mówiąc w skrócie nie jest jeszcze dostateczna. Mnóstwo Kobiet dowiaduje się o tej możliwości podczas zapisywania się na inne zabiegi, np. rozgrzanym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, gdyż nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. Poza tym o epilacji za pomocą lasera krąży wiele błędnych opinii.

Dlaczego? Gdyż wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są wykorzystywane jak wyrazy bliskoznaczne. Widać to chociażby po artykułach w sieci, bądź uwagach rozmaitych „fachowców” w komentarzach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz ogólnie rzecz ujmując nie bazuje jedynie na tym, że w pierwszym z tych określeń nie ma magicznej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą plastrów z woskiem bądź maszynką elektryczną) włosek jest usunięty, ale jedynie na pozór. Nieuszkodzona cebulka i brodawka odżywiająca włosek pozostają zdrowe. Zatem depilację musimy wielokrotnie powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego usuwania owłosienia. Uszkadza meszek, cebulkę i tę brodawkę – zaś efektem jest brak szansy rekonstrukcji włoska oraz jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest po prostu skoncentrowanym światłem. W czasie kuracji przesyłany jest impuls. Melanina, a mianowicie pigment mieszczący się w każdym włosku, pochłania wysyłane światło. W czasie funkcjonowania aparatury wytwarza się ciepło, zaś włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest spalany. Efektywność wiązki światła polega na tym, czy od razu uszkodzi poszczególne cebulki z włosem czy tylko je naruszy. Spora ilość urządzeń, które wykorzystuje się w mieszkaniach albo gabinetach kosmetycznych tylko hamuje proces dojrzewania włosa. Stąd po pewnym czasie uwidaczniają się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Doznawanie bólu jest kwestią indywidualną, lecz nie możemy ponad wszelką wątpliwość potwierdzić, że epilacja laserowa wcale nie boli. W czasie nadawania impulsu Pacjentki informują o tym, iż odczuwają łagodne ukłucia czy mrowienie. Najmniejsza bolesność występuje na przedramionach oraz łydkach, natomiast najwyższa w strefach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to niemniej faktycznie drobny, niewiele znaczący ból, gdyż już na zawsze uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Pojedynczy zabieg z całą pewnością nie przyniesie zadowalających efektów. Laser usuwa w trakcie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków wystarczą cztery sesje depilacji laserowej. Jednakże u 20% osób obowiązkowe są terapie przypominające, gdyż przeważnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wtedy mogą zacząć rosnąć oraz musimy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Barwnik włosów do tej pory był ogromnie istotny, zaś lasery w salonach nie umiały poradzić sobie z włoskami blond, rudymi albo siwymi. Płowe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, gdyż lasery diodowe miały kłopot z rozgraniczaniem włosa od skóry. Obecnie korzysta się najbardziej z lasera Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w wysokiej jakości urządzenie do wynajdywania włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się możliwe depilowanie nawet bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy bardzo ciemne – hebanowe, brązowe – oraz bardzo jasne, m in. rudawe i we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dostosowany do barwnika włosów oraz odcienia cery, ażeby ogólnie rzecz ujmując nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Parametry są zatem co rusz bardzo starannie dopasowywane, by pacjentki odczuwały maksymalny komfort podczas wizyty.

Kto absolutnie nie może wciąż korzystać z sesji depilacji przy użyciu wiązki lasera? Naturalnie Panie, które posiadają srebrzystobiałe włosy. Są one kompletnie pozbawione barwnika, a zabieg po prostu się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być nawilżona, nie może być na niej jakichkolwiek skaleczeń, ani wysuszonych obszarów. Na co najmniej kilka dni przed kuracją trzeba poświęcić parę chwil na dobrą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być nieskazitelna (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Bardzo ważne jest jeszcze dokładne ogolenie skóry, bowiem absolutnie nie można depilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje gwarancję komfortowego i jako tako niedotkliwego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed kuracją każda pacjentka obowiązkowo powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wykluczenie przeciwwskazań. Później dopasowywana jest głowica – mniejsza lub o większych gabarytach zależnie od określonej części ciała. Większą wykorzystuje się na rozległych obszarach, np. nogach. Mniejszą epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przykładana do wybranej partii na tzw. „zakładkę”. Na zewnątrz prezentuje się to w taki sposób, że dziwna lampa z koralowym światłem jest przystawiana co kilka sekund do ciała. Po kuracji kosmetolog naciera kosmetykiem łagodzącym cały obszar, na którym zabieg był robiony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Od razu po sesji i przez co najmniej kilka następnych dni należy obowiązkowo pokrywać miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera kremami, które w swoim składzie posiadają panthenol lub inne komponenty chłodzące oraz łagodzące. Przez mniej więcej jeden tydzień wcale nie można korzystać z peelingów złuszczających, musimy unikać kremów przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu oraz sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, absolutnie nie wolno ich ściągać (bo zostaną wtedy blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest stworzony na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Mamy możliwość zatem pozbyć się do końca życia niechcianego owłosienia z ud, bikini, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To doskonały zabieg dla Pań, które mają niepotrzebne włosy w obszarze twarzy czy na pośladkach oraz sprawia im to dyskomfort, np. na basenie.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest parę grup dolegliwości, jakie są istotnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji przy użyciu lasera. Zaliczają się do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, choroby nowotworowe, bielactwo lub intensywne infekcje skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie zrealizuje kuracji, w przypadku kiedy przyjmujemy środki z retinoidami bądź wypijamy niektóre zioła. Zabieg musi być zrealizowany pod okiem dermatologa, gdyż wówczas możemy z nim omówić konkretne komplikacje pojawiające się wyraźnie po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Generalnie rzecz ujmując, terapii epilacji przy użyciu lasera można poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Trzeba wprawdzie pamiętać, że po depilacji w ogóle nie wolno w żadnym przypadku leżeć w słońcu na plaży, chodzić na basen czy stosować kremów z alkoholem w składzie (bardzo podrażnia skórę). Pierwszy zabieg musimy zrealizować w najzimniejszych miesiącach, gdyż końcowy zabieg będzie przeprowadzony w kwietniu lub maju. Kompletna terapia przebiega dość długo, gdyż następne zabiegi muszą być przygotowywane w stosownych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to idealny termin, ażeby zacząć realizować swoje cele, zaś wiosna, by pokazać ciało i pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się więcej wejdź w odsyłacz z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok