Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
Październik 28, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że eliminują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy odnawiać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok