Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
Luty 20, 2017
siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom siatka rabatowa
Luty 25, 2017

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Czym jest nadmierne pocenie się?

Produkowanie potu przez organizm jest faktem całkiem naturalnym. Z jego pomocą wydzielamy trujące substancje ustroju oraz dostosowujemy ciepłotę ciała (przykładowo w czasie letnich dni). Ludzkie ciało ma do 3 milionów gruczołów, które uwalniają pot. Natomiast jeżeli jest go zbyt dużo? Doznajemy, że spływa nam po nogach niezależnie od temperatury na zewnątrz? Wtedy możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, która nie jest ledwie prostym kłopotem kosmetycznym, lecz również chorobą. I jak popularnie wiadomo – schorzenia powinno się uleczać z paru powodów. Jednym z nich jest na pewno dyskomfort, doznawany najczęściej w gronie innych ludzi. Przeważnie przyczynami zbytniego wydzielania potu są czynniki będące swoistymi objawami i fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych mamy kontakt z istotnymi schorzeniami, jakie aktualnie mają miejsce w naszym organizmie, przykładowo z hormonalnymi (niedoczynność tarczycy), neurologicznymi (np. zespół uszno-skroniowy), chorobowymi (przykładowo ostrymi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu właściwie nie musi dotyczyć pojedynczej partii ciała, np. stóp. Jeżeli mamy na uwadze zdrowe pocenie się, to jako standardowe czynniki wypunktować wolno chociażby stres, strach albo trening fizyczny. Mamy na nie chociażby umiarkowany wpływ.

Jak sprawdzić czy mam nadpotliwość?

Skoro chcemy naprawdę wiedzieć czy cierpimy na nadmierne produkowanie potu, musimy zakomunikować opisany kłopot lekarzowi ogólnemu. Wtedy on wykona z nami gruntowny wywiad, przeanalizuje siłę kłopotu i zawiadomi nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Nade wszystko przepisze kolejne badania, np. test Minora. Wygląda on w taki oto sposób: partie, w jakich ma szansę powstawać nadmierna potliwość, są powleczone jodyną oraz zasypane mączką ziemniaczaną. Głębokie zabarwienie sugeruje zachodzenie dolegliwości. Drugą kwestią jest jej usuwanie za sprawą fachowych metod. Bezspornie nie chodzi tu o rozmiękczanie nóg przez 20-30 minut w roztworze z korą dębu lub o codzienną zamianę garderoby. Są to pospolite metody, ale przeważnie mało efektywne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do terapii mało inwazyjnych przynależą jontoforeza, zastrzyki z botuliny. oraz leczenie za pośrednictwem lasera. Jeśli postawimy na dwa pierwsze, wówczas skutek leczenia utrzymuje się mniej więcej kilka miesięcy. Jonoforeza bazuje na uszkadzaniu kanałów jonowych za pomocą prądu i środków cholinergicznych, zaś jad kiełbasiany sprowadza się do „paraliżu” nerwów (w sposób odwracalny), które zabezpieczają poszczególne części ludzkiego organizmu w pot. Najatrakcyjniejszą z technik jest leczenie nadpotliwości laserem, bowiem w niezawodny i niebolesny sposób normuje mechanizmy wydzielania potu. Urządzenie Accent Ultra bazuje ogólnie rzecz ujmując na używaniu specjalnych głowic, które wysyłają fale radiowe. Przystawia się je do obranych partii sylwetki, gdzie uprzednio znaleziono nadmierne wytwarzanie potu. Jednorazowy zabieg trwa średnio do pół godziny, natomiast w czasie jego wykonywania nie zauważa się jakiegokolwiek bólu, parzenia, kłucia etc. Mamy szansę się spokojnie zrelaksować. Co ważne – laser nie pozostawia blizn, przebarwień oraz nie niszczy oplatających tkanek.

W jakich przypadkach nie można korzystać z laseroterapii?

Nie każdy ma możliwość poddać się zabiegom laserowego leczenia nadpotliwości. Do fundamentalnych zastrzeżeń należy intensywna opalenizna, laktacja, rak skóry, opryszczka, łuszczyca, nadwrażliwość na światło, padaczka albo cukrzyca, która nie jest poprawnie leczona. Praktycznie jakąkolwiek niedyspozycję powinniśmy początkowo ustalić ze specjalistą, a dopiero wówczas kosmetyczką. Należy mieć na uwadze, że na 2-3 tygodnie przed zabiegiem (jeśli lekarz się zgodzi) powinniśmy zaprzestać pić zioła albo przyjmować je w postaci pigułek. Chodzi tutaj o wszelakie dostępne zioła, np. detoksykujące, przeczyszczające albo regenerujące. Analogiczna reguła stosuje się do leków, m in. leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwreumatycznych, sulfonamidów, wskazanych medykamentów uspokajających lub szczepionek. Około pół roku wypada odczekać od odstawienia farmaceutyków, które mają w swoim składzie retinoidy. Jedynie po takim etapie wolno iść na zabieg usuwający nadmierne produkowanie potu. Wcale nie powinniśmy też wykorzystywać niektórych kosmetyków, przykładowo kremów z substancjami zapachowymi, leków przeciwbakteryjnych bądź dezodorantów. Przed zabiegiem nie można pić żadnego napojów wysokoprocentowych. Jeśli wysączymy chociaż kieliszek białego wina, musimy z niego zrezygnować na 24 godziny. Dlaczego istnieje aż tak dużo przeciwwskazań? Światło lasera to skupione światło, jakie może oparzyć skórę. W skrócie: światło padające wyłącznie na określony obszar (znacznie redukuje się jego rozpraszanie). Jeżeli skóra pod działaniem pewnych okoliczności będzie na nie dużo bardziej wyczulona, wtedy może dojść do niepokojących konsekwencji. Przykładowo związki witaminy A wchodzą najzwyczajniej w świecie z wiązką lasera, w interakcje, które mogą być warunkiem poparzeń. Chcesz wiedzieć dużo więcej? Kliknij w owy odsyłacz – Leczenie nadpotliwości

Strona używa cookies
Ok