Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
Listopad 12, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton architektoniczny do dekoracji powierzchni
Listopad 17, 2016

Zabiegi regeneracji włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Przy zakupie kosmetyków nie kierujmy się modą

Krótkie, półdługie, do pasa, kręcone, proste, blond, czekoladowe, hebanowe… tyle ile typów włosów, tyle systemów na ich prawidłową pielęgnację. Możemy poprowadzić odnowę w domowym zaciszu bądź udać się do fryzjera. Jeśli śnimy o wspaniałych, promiennych, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy właściwie wybrać się do renomowanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Dopiero w trakcie konsultacji z doświadczonym fryzjerem otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego potrzebują oraz jaki zabieg byłby dla nich najkorzystniejszy. Regularne mycie szamponem oraz wprowadzanie odżywki najczęściej nie gwarantuje pożądanych skutków. Dzieje się tak, gdyż przy ich wyborze zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą m. in. na wyciągi do włosów, natomiast nie rzeczywistymi „prośbami” naszych włosów. Profesjonalista natomiast przyuważy w jednej chwili to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Dlaczego moje włosy są takie zniszczone?

Do najpopularniejszych czynników niszczących konstrukcję włosa przynależą: nieprawidłowa dieta, czynniki pogodowe, zniszczenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), nieodpowiednia pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Konsumowanie znacznej ilości słodyczy, precli, chrupków ziemniaczanych oraz innych tłustych przekąsek, brak zapewnienia organizmowi niezastąpionych mikro- oraz makroelementów prowadzi do znacznego osłabienia włosa od samej jego cebulki. Niestety nie pobiera ona tych komponentów, które powinna, stąd fizjologiczny rozwój i mocna konstrukcja są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne często odwadniają włosy, sprawiają, że brak im lekkości i podrażniają skórę na głowie, w okolicach szyi i twarzy. Jeśli zdecydowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o użytkowaniu tylko ekologicznych preparatów, które w ogóle nie posiadają w swojej kompozycji parabenów, silikonów bądź konserwantów, np. olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej lub naparów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów u fryzjera daje błyskawiczne rezultaty. By się one utrzymały wystarczy dodatkowo rekonstruować je w domu środkami z salonu. Na taką koncepcję wpadli Izabela oraz Marcin Górny stosując nowe kompleksy rewitalizacji włosów powiązane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dodaje się go do wskazanego artykułu barwiącego. Rekonstruuje osłabione lub rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – stabilizuje wiązania siarczkowe, przyspiesza działanie Multipliera. Dzięki niemu zjednoczone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest produktem do korzystania w domu oraz zapewnia odbudowę włosów, utrzymanie ich w idealnym stanie między zabiegami, a także podtrzymuje wzmacnianie połączeń siarczkowych.

System ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex zabezpiecza konstrukcję włosów, przyczynia się do tego, że są odporniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy zmęczone, połamane zostają prosto odnowione od wewnątrz. W tej opatentowanej formule zastosowano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w jednej chwili dociera do środka włosa i potęguje efekty farbowania albo rozświetlania. Rozczesywanie staje się przyjemniejsze, włosy lśniące oraz jedwabiste w dotyku. Do używania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

Terapia TrueKeratin

Kuracja TrueKeratin jest tymczasem dobrym sposobem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz również ich naturalne rozprostowanie. Terapia bazuje na nowoczesnej recepturze keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loczków, fali oraz włosów wyraźnie zmęczonych chemią. Keratyna przenika głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz wyjątkową gładkość. W przeciwieństwie do innych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które uprzednio były farbowane, wygładzane bądź poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają sprężyste, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W każdej chwili można jednakże spłukać tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakim stanie są konkretnie nasze włosy. Na rewelacyjne efekty możemy liczyć wówczas, gdy są rzeczywiście mocno osłabione lub połamane. Warto w domowym zaciszu używać delikatnych szamponów, żeby za szybko nie zmyły się drogocenne substancje. Trzeba rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Należałoby nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien dostosować nam optymalną terapię, przykładowo ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni lub saunę. Włosy po terapii powinny być intensywnie nawilżone, lekkie, jedwabiste, promienne, wyraźnie układające się oraz „sypkie” (nie zaś „zlepione”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Rekonstrukcja włosów

Strona używa cookies
Ok